Piątek trzynastego

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788366521902

Piątek trzynastego.

Debiutancka powieść Agaty Bizuk w nowej odsłonie.

Marta w poszukiwaniu pracy podejmuje decyzję wyjazdu za granicę. Nowa rzeczywistość, nowi znajomi, nowa praca to wszystko komplikuje jej życie. Czy uda jej się ułożyć życie osobiste i zawodowe w nowej rzeczywistości? Czy może zmuszona będzie wrócić do Polski i zacząć wszystko od początku?

„Piątek trzynastego” to błyskotliwa powieść obyczajowa z domieszką humoru oraz dystansem do życia.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Piątek trzynastego

Opinie o książce - Piątek trzynastego

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-07-31,

Martę Brzozowską poznajemy w dniu jej 30 urodzin. Mieszka sama, gdyż jej chłopak Dawid pracuje jako naukowiec w Stanach Zjednoczonych. Kobieta uświadamia sobie, iż jest samotna, popada w lekką depresję i obiecuje sobie zmianę dotychczasowego życia. Po nieudanych próbach znalezienia pracy postanawia wyjechać do swojej siostry do Dublina. Tam podejmuje się pracy na tzw. „zmywaku”. W międzyczasie ukochany z nią zrywa co jest dla niej niemałym szokiem. Nieoczekiwanie dziewczyna zostaje również zwolniona z pracy. Czy mimo przeciwności losu postanowi zostać w obcym kraju czy też wrócić do Polski? I co z miłością? Czy Marta w końcu będzie szczęśliwa i znajdzie tego jedynego? A może on gdzieś tam jest obok.

Książka wydawała mi się ciekawą historią, dlatego po nią sięgnęłam. Niestety jestem trochę rozczarowana. Strasznie męczyłam się, aby skończyć ją czytać. Bardzo irytowała mnie główna bohaterka swoim zachowaniem i przemyśleniami. Czasami miałam wrażenie jakby sama nie wiedziała czego chce. Ogólnie cała fabuła nie przypadła mi do gustu. Za to kotek na okładce przyciąga uwagę. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki więc jeszcze dam jej szansę. Na chwilę obecną nie zrobiła na mnie wrażenia. Być może Wam się spodoba, wiadomo przecież że każdy odbiera inaczej.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Bardzo spodobała mi się główna bohaterka, która jeśli już coś nie idzie po jej myśli, a właśnie non stop tak się dzieje, to potrafi szukać innych rozwiązań. Być może jej dotychczasowe życie wręcz kipi od złych sytuacji, bo chłopak coraz rzadziej do niej dzwoni, a miejsca, gdzie składała swoje oferty pracy nadal nie oddzwaniają, lecz nie zamierza się poddawać. Postanawia wyjechać za granicę i tam idealnie ułożyć sobie życie. Lecz czy to będzie takie proste? Czy to właśnie tam czeka na nią praca marzeń, idealny chłopak, który będzie potrafił okazać jej tylko i wyłącznie miłość, a do tego zaakceptuje jej rybki i kota? Oj słuchajcie, tej książki nie możecie przegapić:-) Bohaterka ma świetne poczucie humoru i dystans do siebie. Wciąż przyciąga pecha, ale potrafi się od niego odwracać. To taka postać, która pomimo porażek nigdy się nie poddaje. Szuka tego szczęścia, bo wie, ża samo do niej nie przyjdzie. Miewa niekiedy doła i potrafi obudzić przyjaciółkę w środku nocy, by zwierzyć się ze swoich przemyśleń, jednak totylko pokazuje, że wciąż szuka tej zmiany. Lubię czytać o takich postaciach, gdyż człowiek sam potrafi brać z nich przykład. Ja sama jestem osobą, która się nie poddaje i szuka rozwiązań nawet tam, gdzie na pierwszy rzut oka wydaje się, że ich nie ma. To powieść obyczajowa z humorem i jej głównym wątkiem jest tutaj poszukiwanie szczęścia. Nie zawiera zbędnych opisów. Rozdziały nie są długie. Do tego mamy tu większy druczek. Jeśli chodzi o styl, to jest pisana prosto, bohaterka nie bawi się w ozdobniki przedstawiając nam wszystko tak jak widzi i czuje. Często czytamy o jej przemyśleniach, które ja odbierałam jako rady na przyszłość. Dla fanów lekkiej literatury z humorem będzie idealna:-)

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Piątek trzynastego

Pech. O, tak. Tego czorta to ja znam i to baardzo dobrze.

A jak u Was jest z brakiem szczęścia?

Główna bohaterka zmaga się ze znalezieniem pracy, która zaspokoiłaby jej wysokie ego. Niestety, los wciąż jej nie sprzyja, więc zmuszona jest do podjęcia ostatecznego ktmroku- wyjazd do Irlandii. To właśnie tam od pewnego czasu przebywa jej siostra, która wbrew temu, jak bardzo nie lubi tubylców, związała się z jednym z nich. Życie z dala od ukochanego nie sprzyja związkowi, który po krótkim czasie od wyjazdy rozpada się na dobre. Marta, próbując podnieść się po rozstaniu, próbuje odnaleźć mężczyznę, który zastąpi jej utraconą miłość.

Czy odnajdzie ją poza granicami Polski? Czy przyjaźń może przerodzić się w coś głębszego? Jaką tajemnice skrywał jeden z bohaterów?

Książka należy do gatunku tych, których fabuła nie porywa od samego początku, jednak czytasz ją, ponieważ pokochałeś główną bohaterkę i jej kota. Ileż razy mówiłam do książki, że jest ***??? Nie zliczę ? Jednak to jest jej urok. Prawdziwość, która miota nami w realnym świecie i nie pozwala na podjęcie książkowych decyzji. Były momenty, w których śmiałam się w głos, ponieważ reakcje Marty mnie zaskakiwały. Były też takie chwile, które zaciskały na moim gardle niewidzialna pętle, a łzy same cisnęły mi się do oczu.

Książka jest zdecydowanie pozycją, która umili nam letnie wieczory. Zwroty akcji zaprą nam dech w piersiach, a wybory głównej bohaterki doprowadzą do szewskiej pasji.

Dziękuję wydawnictwu @_dlaczemu za egzemplarz recenzencki i gratuluję autorce @agata_bizuk_oficjalnie pozycji, która potrafi wzbudzić w czytelniku tak sprzeczne emocje.

#współpraca #dlaczemu #piatektrzynastego #agatabizuk

Narzeczona z second-handu
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Narzeczona z second-handu

Michalina Okońska, redaktorka poczytnego brukowca, już od pierwszych stron książki wzbudza w Czytelniku sympatię, która wzrasta w miarę, jak bohaterka...

Nic za darmo
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Nic za darmo

Czasami chciałoby się cofnąć czas. Trzeba jednak uważać o co prosi się los, bo w życiu nie ma nic za darmo. Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. Kobieta...