Piekło niebo

Ocena: 5 (3 głosów)
Maria spędza ostatnią noc w celi. Po dwudziestu latach ma wyjść na wolność. Zamiast radości czuje jednak lęk. Nie wie, co ją czeka po przekroczeniu bram więzienia, czy ma do kogo wracać…

Rok 1968. Ośmioletnia wówczas Maria, osamotniona po wyjeździe swojego jedynego przyjaciela Adasia za granicę, szuka bratniej duszy. Pociechę przynoszą jej tajemnicze seanse, które organizuje jej ojciec chłopca, lekarz psychiatra. Dzięki nim Maria przenosi się do Afryki Południowej, gdzie zamieszkał Adaś.

Mija kilka lat. Samotna dziewczynka wyrasta na samotną nastolatkę, zamkniętą w sobie i wciąż myślącą o wyjeździe do wymarzonego kraju. Decyzja, jaką podejmie w noc swojej studniówki, zaważy na całym jej życiu. Zbuntowana Maria ucieka z nowo poznanym studentem. Tak rozpoczyna się kolejny rozdział w jej życiu, w którym będzie miłość, ale i strach, wyjazd w nieznane i nowe wyzwania, a także grzech i pokuta.

Informacje dodatkowe o Piekło niebo:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-05-02
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788377858882
Liczba stron: 460

więcej

Kup książkę Piekło niebo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Piekło niebo - opinie o książce

Trudno jest mi opisać to jak wiele rzeczy spodobało mi się w tej książce, jest ona rewelacyjna. 

Opisanych jest wiele wątków, przeróżnych historii zaczynając od dzieciństwa głównej bohaterki do jej wieku starczego. 

Z kolejną przeczytaną stroną możemy dostrzegać jak dziewczyna się zmienia. 

Zaczynając od jej burzliwego wieku dorastania, przechodząc do unormowania wszystko zostaje znów zaburzone. Wywołane jest to niespodziewaną ciążą dziewczyny. Z czasem jednak  wszystko się układa, ale chwile jej szczęścia nie trwają długo, bo zaraz przychodzą znowu rozczarowania. Trwa tak naprzemiennie. Kobieta ciągle nie może znalezć dla siebie odpowiedniego zajęcia, celu w życiu. Pomyśleć można, że ma wszystko- kochającego męża lekarza, dzieci, dom, miejsce na ziemi- Afrykę, którą z początku polubiła i zafascynowała się nią. Z czasem jednak boi się wychodzić na zewnątrz, nie ufa czarnoskórym, boi się ich. Być może jej uczucia nie były bezpodstawne, gdyż za jakiś czas pada ofiarą gwałtu. Jej psychika jeszcze bardziej podupada, gdy dowiaduje się o chorobie matki. Będąc w Polsce dowiaduje się o zdradzie męża a następnie o tym, że jej serdeczny przyciel- sąsiad, okazuje się być pedofilem, który próbuje wykorzystać jej córeczkę. Podszarpane nerwy kobiety i jej zły stan psychiczny doprowadzają, że przestaje panować nad sobą i tym co robi. W chwili złości atakuje swojego sąsiada i doprowadza do wzniecenia pożaru a także jego zabójstwa. Wszystkie dowody zbrodni zostają spalone, a kobieta trafia do więzienia. 

Link do opinii

Historia, która wciąga od pierwszej strony. Główną bohaterkę poznajemy jako małą dziewczynkę, osamotnioną po utracie przyjaciela, nieco zaniedbaną przez rodzinę.

Poruszająca historia Marii, zmagającej się z przeciwnościami losu i dramatycznymi zdarzeniami, które pozostawiają trwałą rysę w psychice i wewnętrzny, trudny do opanowania lęk.

Warto przeczytać  całą historię aby  dowiedzieć się dlaczego  dorosła już kobieta trafiła  do więzienia.

Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019,
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy