Piękne ciało

Dowody nigdy nie kłamią. Trzeba tylko dobrze je odczytać.

W prestiżowej dzielnicy Savannah popełniono morderstwo. Ofiarą jest Naomi Scott, młoda studentka prawa. Dziewczynę zastrzelono i brakuje świadków tragicznego zdarzenia.

Morderstwem interesuje się reporterka kryminalna Harper McClain. Dziennikarka odnosi wrażenie, że zna ofiarę. Wydaje się jej, że kojarzy tę twarz! Tylko skąd? Zupełnie nie może przypomnieć sobie okoliczności spotkania z Naomi.

Według policji zabójcą może być jeden z trzech mężczyzn: były chłopak z kryminalną przeszłością, szalenie zadurzony właściciel baru lub syn prokuratora generalnego, z którym Naomi się spotykała. Wszyscy trzej twierdzą, że ją kochali. Czy któryś z nich mógł zabić?

Gdy całe miasto domaga się odpowiedzi na pytanie ,,kto zabił?", Harper spotykają problemy zawodowe. W redakcji gazety szykuje się kolejna fala zwolnień. Szefowa Harper obawia się, że obie mogą stracić pracę. Jeżeli chcą przetrwać, dziennikarka musi rozwiązać zawiłą zagadkę pełną zazdrości, miłości i intrygi.

Christi Daugherty - przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Pod pseudonimem C.J. Daugherty napisała cykl thrillerów dla młodzieży ,,Wybrani", który przetłumaczono na 24 języki. Jej pierwsza powieść kryminalna ,,Echo morderstwa" ukazała się w 2018 roku.

Informacje dodatkowe o Piękne ciało:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-09-04
Tytuł oryginału: A Beautiful Corpse

Kup książkę Piękne ciało

Piękne ciało - opinie o książce

Serii kryminalnych na rynku wydawniczym powstało sporo.  Czym mogą się różnić? Są cykle, gdzie akcja wbija w przysłowiowy fotel od pierwszej strony, inne serie mają wątek obyczajowy, gdzie oprócz śledztwa poznaje się tajemnice z przeszłości bohaterów.

"Piękne ciało" nie jest typowym kryminałem, gdzie występuje liczny rozlew krwi i chwytające za gardło sceny.  Jest to książka z tłem obyczajowym i wątkiem psychologicznym gdzie bohaterka tej powieści Harper McClain  jest reporterką kryminalną i przyznam,że było to dla mnie nowością. Spośród wszystkich przeczytanych kryminałów to Policjant był głównym bohaterem.

Popełniłam jednak błąd zaczynając od tej części.. Były momenty, gdzie gubiłam wątek podczas lektury.  Książka nie jest zła, ale momentami przez zbędne opisy lekturę czytało mi się z uczuciem znużenia.  Irytujące były zdania typu "Nalała mleka do kawy, postawiła na stole i tak przez połowę książki.  Takie opisy nie wzbudzają w czytelniku zaciekawienia. Plusem były stopniowo ujawniane fakty co spotkało zamordowaną studentkę a finał nie jest taki oczywisty. Autorka pokazała jakimi metodami posługują się mordercy.  Autorka pokazuje, że wymiar sprawiedliwości często jest zbyt pobłażliwy wobec prześladowców a w wyniku zaniedbań często dochodzi do tragedii.  Zakończenie pozostaje otwarte, więc możliwe,że niebawem znowu poznamy dalsze losy Harper McClain i sprawę z jaką będzie musiała się  zmierzyć.

Przyznaję, że autorka ma potencjał, jestem ciekawa pierwszej części "Echo morderstwa", gdzie mogę
poznać historie bohaterki od początku, co wpłynęło na jej wybór zawodu i jej decyzje podjęte w życiu. Oceniam książkę jako dobrą. Zabrakło mi tutaj nieco żywszej akcji.  Nie jest to raczej pozycja dla osób, które uwielbiają mocne kryminały, ale jeśli ktoś lubi serie z tłem obyczajowym to  jest to lektura jak najbardziej dla niego.  Polecałabym jednak w pierwszej kolejności
przeczytać "Echo morderstwa".

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta nakanapie.pl dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarna Owca.

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Muszę przyznać, że Piękne ciało okazało się być niesamowicie porywającą lekturą, od której ciężko było mi się oderwać. Świetny, lekko ponury i deszczowy klimat, znakomita bohaterka, odpowiednie tempo akcji i stopniowanie napięcia, dobry język i wciągająca fabuła – więcej nie potrzebuję! Zdecydowanie zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Daugherty! Cała recenzja: bookeaterreality.pl
Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2019-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po przeczytaniu "Echa morderstwa" byłam zachwycona. Myślałam, że Daugherty nie jest w stanie wymyślić nic lepsze. Jakże się pomyliłam! "Piękne ciało" wciągnęło mnie od pierwszej strony i nie puściło aż do ostatniej. Byłam po prostu zachwycona.

Echo morderstwa
Christie Daugherty0
Okładka ksiązki - Echo morderstwa

Gdy miastem Savannah na południu USA wstrząsa wiadomość o morderstwie do złudzenia przypominającym nierozwiązaną sprawę sprzed piętnastu lat, jedna z najlepszych...