Pierwsza Książka Mojego Dziecka

Drodzy Rodzice

Otrzymaliście właśnie wielki dar od losu - własne dziecko. I macie niezwykłą szansę, by wychować je na mądrego i szczęśliwego człowieka. Przepis na to jest nadzwyczaj prosty: od urodzenia czytajcie dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! Tak, by pokochało czytanie!

Celem projektu ,,Pierwsza Książka Mojego Dziecka" (PKMD) jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia. Bezpieczna więź z rodzicami jest podstawą zdrowego rozwoju, a dobra znajomość języka to klucz do sukcesu w szkole i w życiu, język jest bowiem podstawowym narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, zdobywania wiedzy i uczestnictwa w kulturze. Współczesne dzieci mają niestety coraz mniej okazji do budowania więzi z najbliższymi i coraz gorzej znają język. Rodzice spędzają z nimi mało czasu, mało z nimi rozmawiają i mało im czytają, zapominając, że zanim malec zacznie mówić, musi się dobrze osłuchać z językiem. Dziecko od najmłodszego wieku otoczone jest mediami elektronicznymi, które nie zaspokajają jego potrzeb emocjonalnych i z których nie może nauczyć się mowy, gdyż to wymaga zaangażowania emocjonalnego w relacji z żywą osobą oraz ćwiczeń w mówieniu.

Projekt ,,Pierwsza Książka Mojego Dziecka" ma pomóc rodzicom w budowaniu bliskiego kontaktu emocjonalnego z dzieckiem i rozwijaniu jego umiejętności językowych.

Książkę z wierszami do czytania dziecku od urodzenia opracowała Fundacja ,,ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Wyłącznym dystrybutorem książki jest Bonito.pl Sp. z o.o.

Pierwsza Książka Mojego Dziecka została wykonana zgodnie z normą europejską z materiałów bezpiecznych dla dziecka.

Informacje dodatkowe o Pierwsza Książka Mojego Dziecka:

Pierwsza Książka Mojego Dziecka - opinie o książce

Arkusze pokazowe + wskazówki dla zdających. Matematyka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Arkusze pokazowe + wskazówki dla zdających. Matematyka

Zbiory 5 arkuszy: jeden to oryginalny arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a cztery to arkusze opracowane merytorycznie i wizualnie na jego wzór...

Kodeks karny wykonawczy z wprowadzeniem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kodeks karny wykonawczy z wprowadzeniem

Stan prawny: wrzesień 2007...