Pierwsze wrażenia

Współczesna wersja Dumy i uprzedzenia: Liz zbliża się do czterdziestki. Jest dziennikarką i mieszka w Nowym Jorku, tak jak jej siostra Jane, instruktorka jogi. Kiedy u ich ojca lekarze podejrzewają poważną chorobę, kobiety wracają do rodzinnego domu w Cincinnati. Odkrywają, że ich posiadłość w stylu Tudorów, w której dorastały, popadła w ruinę, a rodzina w rozpacz.

Najmłodsze siostry Kitty i Lydia są zbyt zajęte treningami CrossFit i dietami Paleo, aby poszukać pracy. Mary, siostra średnia, właśnie zdobywa on-line swój trzeci tytuł magistra i ledwo wychodzi z pokoju, za wyjątkiem tych tajemniczych wtorkowych nocnych eskapad, o których nie chce opowiadać. Pani Bennet myśli tylko o jednym: jak wydać córki za mąż, a zwłaszcza Jane, której czterdzieste urodziny zbliżają się wielkimi krokami.

Wtedy pojawia się Chip Bingley, przystojny lekarz, który niedawno wystąpił w telewizyjnym reality show Kawaler do wzięcia. Podczas grilla z okazji Dnia Niepodległości Chip spotyka Jane, która zaczyna go bardzo interesować. Jego przyjaciel natomiast, neurochirurg Fitzwilliam Darcy nie wydaje się już tak czarujący, jak kolega. Szczególne obiekcje ma wobec niego Liz. Jednak pierwsze wrażenia mogą okazać się zwodnicze...

Informacje dodatkowe o Pierwsze wrażenia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-03-21
Tytuł oryginału: ELIGIBLE

Kup książkę Pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-06-13, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Macie czasami tak, że na początku chcecie jak najszybciej dowiedzieć się jak się zakończy historia, a na końcu przeciągacie to jednak jak najdłużej się da, bo nie chcecie się rozstać z bohaterami? Jeśli tak, to mnie właśnie to spotkało podczas jej czytania! Książka, po której nie wyobrażam sięgnąć sobie po coś innego! Mimo średnich ocen mnie wciągnęła w 100%. Prosta, lekka i idealna na lato. Porównywana do „Dumy i uprzedzenia”, którego ja nie czytałam, ale teraz już wiem, że na pewno po nie sięgnę!
Powiem szczerze, że trochę zdziwiła mnie jej tak niska ocena! Mimo prostej i lekkiej fabuły, czyta się ja bardzo przyjemnie i dobrze ! :)

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-04-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2021, 52 książki 2021, Mam,

Ksiazka jest wspolczesna wersja "Duma i uprzedzenie".Cala fabula rozgrywa sie w dzisiejszych czasach.Postacie te same tylko rok i technologia dzisiejsza. Czytalam stara wersje i jest super a ta to tylko marna kopia .Ksiazke dostalam w prezencie i nawet nie wiedzialam ,ze to powielona wersja "Dumy i uprzedzenia". Gdy zaczelam czytac cos mi zaswitalo z imionami i nazwiskami.Czyta sie dobrze jesli ktos nie czytal starej wersji bo czytajac obecna troche pamiec plata figle i przyznam,ze obecna autorka chyba tez miala ten problem .Problemy panien z XIX wieku nijak nie maja sie do terazniejszosci.30-40 latka ktora nie ma meza i matka musi go jej szukac bo to cos nienoramlnego.Autorka troche sie zagalopowala w za bardzo wiernym odtworzeniu oryginalu . Ogolnie ok.

Avatar użytkownika - lilianapie
lilianapie
Przeczytane:2018-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Pierwsze wrażenia bywają mylne - przede wszystkim takie spostrzeżenia można wywnioskować po przeczytaniu tej książki. Podstawą do napisania tej książki zdecydowanie była "Duma i uprzedzenie" nawet nazwisko i imiona nie zostały zmienione. Siostry Bennet mimo że najstarsze z nich Jane i Liz zbliżają się do czterdziestki nie wyszły jeszcze za maż. Cała historia wokół tego się kręci . A pod koniec książki tylko jedna Mary pozostaje samotna. Lekka łatwa i przyjemna lektura na wolny czas.

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 2, Przeczytałam,
Hillary. Historia alternatywna
Curtis Sittenfeld0
Okładka ksiązki - Hillary. Historia alternatywna

Bestseller ,,New York Timesa", jedna z najlepszych książek roku według ,,New Yorkera", ,,NPR", ,,The Washington Post", ,,Marie Claire", ,,Cosmopolitan"...

Kraina sióstr
Curtis Sittenfeld0
Okładka ksiązki - Kraina sióstr

Hipnotyzująca powieść o rodzinie i tożsamości, lojalności i oszustwie oraz o delikatnej granicy między prawdą a wiarą. Pięknie napisana historia o naszych...