Pies. Historia gatunku

Kto to jest pies? Skąd pochodzi? Jak powstały rasy? Jakie znaczenie miał pies w starożytnych Chinach, Indiach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach? Historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Wokół gatunku psa krąży wiele legend związanych z konkretnymi obszarami kuli ziemskiej jak również z określonymi rasami. Książka opisuje rasy starożytne oraz te, które wyginęły. Ciekawostką są psie zawody wykonywane przez wiele tysięcy lat. Okazuje się bowiem, że człowiek wykorzystywał Canis familiaris do bardzo wielu prac oraz do własnych zachcianek. Niektóre z tych zawodów wpłynęły bardzo silnie zarówno na wygląd jak i charakter danej rasy. Weźmy do ręki wehikuł czasu i przenieśmy się w miejsca i momenty, które ukształtowały nasze psy takimi, jakim są dziś. Porównajmy czy ludzie XXI wieku traktują psa z taką miłością i godnością, jak na to zasługuje nasz najlepszy przyjaciel.

Informacje dodatkowe o Pies. Historia gatunku:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2020-10-20
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-8119-685-7

Tagi: Psy zwierzęta

Kup książkę Pies. Historia gatunku

Pies. Historia gatunku - opinie o książce

„Pies. Historia gatunku” to ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników zwierząt, zwłaszcza psów, gdyż na zaledwie 106 stronach autorka zamieściła bogactwo informacji dzięki którym lepiej poznamy swoich ukochanych czworonogów.

Książka została napisana w jasny, konkretny i przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją lekko i bez znużenia. W kilkunastu krótkich rozdziałach autorka zabiera nas do początków powstania rasy i pierwszych śladów bytności dawnych kultur i wierzeń. Przedstawia znane mity, legendy, wierzenia związane z psami. Przytacza niektóre z nich pokazując jak mocna jego symbolika osadzona jest w ludzkiej świadomości.

Podkreśla, że każde zadanie jakie przydzielamy naszemu zwierzęciu powinno satysfakcjonować obie strony: człowieka i psa dlatego pragnie, byśmy pamiętali o tym, że „świat istnieje dzięki rozumowi psa”. Przedstawiając ich dzieje autorka ma na uwadze przede wszystkim dobro zwierząt, dlatego podkreśla, że zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko nasze szczęście ale przede wszystkim szczęście naszego psa.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/659-pies-historia-gatunku.html

Dogoterapia w pigułce
Marta Paszkiewicz0
Okładka ksiązki -  Dogoterapia w pigułce

Terapia z udziałem psa nazywana dogoterapią lub kynoterapią niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze informacje na ten temat teraz mogą zdobyć wszyscy...

Psychologia psa
Marta Paszkiewicz0
Okładka ksiązki - Psychologia psa

„-Proszę Pani, mój pies jest głupi! -Głupi, Proszę Pana, to może być jedynie właściciel, nigdy pies.” Psychologia Psa to książka ...