Pięścią w szklany sufit

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381171588
Liczba stron: 224

Ocena: 5 (1 głosów)

Dlaczego kobiety nie awansują? Bo nie chcą! Katarzyna Niezgoda razem z doktoratem napisała książkę o wszystkich powodach, które zamykają kobietom drogę do sukcesu. Może trudno w to uwierzyć, ale większość z nich bierze się… z ich własnej głowy.

Kup książkę Pięścią w szklany sufit

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Mamy XXI wiek. Równouprawnienie. Jednak wiele kobiet wciąż w pracy wciąż traktowanych jest gorzej od mężczyzn. Muszą udowadniać kompetencje, o które panów nikt nie pyta. Na rozmowach kwalifikacyjnych, choć jest to oficjalnie zabronione, mogą zostać zapytane o plany rodzinne. Rzadziej awansują. Zarabiają mniej od mężczyzn na identycznych stanowiskach (tytułowy szklany sufit – mimo starań nie wzniosą się powyżej pewnego pułapu). Czy jednak trudności w osiągnięciu zawodowego sukcesu są wyłącznie obiektywne? Autorka podaje to w wątpliwość. Część przeszkód tkwi bowiem w głowach samych kobiet. Niektóre, świadomie lub podświadomie, nie chcą awansować, ponieważ mają inne priorytety, chociażby czas dla rodziny. Inne marzą o karierze, ale popełniają różne błędy. Jak uniknąć potknięć? Czego warto uczyć się od mężczyzn i jak wykorzystywać potencjał tkwiący w kobiecości? Co poradzić na trudne sytuacje w pracy – wypalenie zawodowe, porażki itd.? Tego uczy autorka. Kobieta sukcesu, która na to ciężko pracowała. Też popełniała błędy i wcale ich nie ukrywa. Dlatego jest wiarygodna, gdy uczy, jak zmienić porażki w sukces. Lektura idealna dla kobiet, nie tylko tych, które marzą o karierze w biznesie. Także szeregowe pracownice i panie nie pracujące zawodowo mogą skorzystać z niektórych rad. Książka pełna pozytywnej energii! dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Pięścią w szklany sufit

Dobrze napisana-prostym językiem, w krótkich odcinkach książka, która pokrótce ukazuje różnice między kobiecym i męskim podejściem do biznesu i kariery.

Link do opinii