Piloci

Kazik Górski i Jasiek Nowak, główni bohaterowie powieści Piloci, są młodymi mężczyznami i świeżo upieczonymi pilotami. Przyjaźnią się, pracują razem, są szczęśliwi, a ich marzenia i pragnienia spełniają się. Nie wiedzą jednak, że za chwilę ich życie wywróci się do góry nogami! Na swojej drodze spotykają bowiem młodą dziewczynę o imieniu Kinga. Czy ta historia ma szansę na happy end? W najnowszej powieści Alicii Vanderos nie brakuje braterskiej przyjaźni, namiętnej miłości z nutką erotyzmu, a także wyrafinowanych intryg, a nawet… morderstwa! Jak potoczą się losy trójki młodych ludzi targanych skrajnymi emocjami?

Alicia Vanderos urodziła się 1953 roku w Warszawie. Od ponad czterdziestu lat żyje za granicą. Z zawodu stewardessa pokładowa Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest kobietą biznesu z artystyczną, wrażliwą duszą. Na co dzień mieszka w Szwecji, gdzie czerpie z życia pełnymi garściami, a jej książki są na to dowodem. Odwiedziła wiele egzotycznych zakątków świata, które stały się dla niej inspiracją do tworzenia kolejnych historii. Debiutowała w 2020 roku powieścią z wątkami biograficznymi Róże jak motyle, a następne w roku 2022 wydała kolejną książkę – Błędy.

Informacje dodatkowe o Piloci:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2023 (data przybliżona)

Kup książkę Piloci

Piloci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Loty emocji

Powieść "Piloci" to kolejny krok w literackim świecie Alicii Vanderos, w którym tym razem autorka zabierze nas na emocjonującą podróż przez życie dwóch młodych pilotów, Kazika Górskiego i Jaśka Nowaka. Choć na pierwszy rzut oka ich życie jest pełne radości i spełnionych marzeń, szybko okaże się, że los ma dla nich przygotowane nieprzewidziane wyzwania. Będzie to podróż pełna zawirowań, emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Kazik Górski i Jasiek Nowak to bohaterowie, których losy zdają się toczyć po wymarzonej ścieżce. Młodzi, utalentowani piloci, cieszący się życiem i spełniający marzenia. Jednakże, jak to często bywa w literaturze, spokój nie trwa zbyt długo. Wprowadzenie postaci Kingi rzuca cień na ich beztroskie życie, otwierając drzwi do nieprzewidywalnych wydarzeń.

Alicia Vanderos umiejętnie komponuje historię, wplecioną w nią braterską przyjaźń, namiętną miłość i odrobinę erotyzmu, tworząc pełnokrwiste postaci o złożonych uczuciach. W miarę jak czytelnik zagłębia się w powieść, zaczyna odczuwać emocjonalną więź z bohaterami, podążając za ich losami z zaciekawieniem.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów powieści są wyrafinowane intrygi i momenty napięcia, które zdają się być nieodłączną częścią życia głównych bohaterów. Morderstwo, jako element fabuły, dodaje powieści nieco mrocznego kolorytu, prowokując czytelnika do rozważań i teorii na temat tożsamości sprawcy.

W powieści nie brakuje również odważnych scen, w których autorka eksploruje złożone relacje między bohaterami. Elementy erotyczne są subtelnie wplecione w narrację, dodając powieści głębi i emocjonalnego napięcia. Alicja Vanderos zdecydowanie nie boi się dotykać tematów tabu. Język używany przez autorkę jest błyskotliwy, pełen dynamiki i wciągający od pierwszej strony.

"Piloci" to nie tylko opowieść o lotach i przygodach w powietrzu, ale również o lotach emocjonalnych i życiowych wyborach. Historia ta skłania do refleksji nad naturą ludzkich relacji, pokazując, że nawet najbardziej spokojne życie może być poddane próbie. Alicia Vanderos w swojej trzeciej powieści prezentuje się jako biegła opowiadaczka, zdolna wplatać różnorodne wątki w jedną spójną całość. "Piloci" to lektura, która porusza, zaskakuje i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie zabrakło w niej pasji, dynamiki i odrobiny tajemnicy. Czytelnicy, którzy pokochali poprzednie powieści autorki, z pewnością nie będą zawiedzeni kolejnym literackim doświadczeniem. Jedno jest pewne - "Piloci" to powieść, która dostarcza pełną gamę emocji i nie pozwala się nudzić.

Róże jak motyle
Alicia Vanderos0
Okładka ksiązki - Róże jak motyle

Alice, główna bohaterka pracuje w biurze adwokackim. Jej marzenia to podróże. Zupełnie przypadkiem dostaje angaż w PLL “LOT” jako stewardesa...

Błędy
Alicia Vanderos0
Okładka ksiązki - Błędy

Julia, kobieta w średnim wieku, spotyka w podróży z Los Angeles Alexa, mężczyznę prawie dwadzieścia lat młodszego. Czy to początek wielkiej miłości, mimo...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;