Jaka nowa piosenka wzbogaciła w 2011 roku spektakl The Wall? Które nagranie Pink Floyd zostało użyte jako sygnał uruchomiający pojazd kosmiczny Mars Exploration Rover-B, wysłany kilka lat temu na Marsa? Kto na płycie The Dark Side Of The Moon zapowiadał lot British Airways numer 215 do Rzymu, Kairu i Lagos? W jakim utworze grupy Roger Waters nawiązał do filmu Andrzeja Wajdy Popiół i diament? I którą jej piosenkę kończył rechot kupionego w sklepie z zabawkami nakręcanego policjanta? Tylko w jednej książce można znaleźć odpowiedzi na te i setki podobnych pytań. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa to nie tylko zajmująca prezentacja całego dorobku legendarnej grupy i jej dawnego lidera, ale przede wszystkim zbiór nieznanych faktów, anegdot i relacji. Historia Pink Floyd i Rogera Watersa oparta w dużej części na rozmowach autora, znanego dziennikarza muzycznego Wiesława Weissa, z Rogerem Watersem, Davidem Gilmourem, Nickiem Masonem oraz ich licznymi współpracownikami, takimi jak Storm Thorgerson, zmarły niedawno autor okładek płyt Pink Floyd, Alan Parker i Gerald Scarfe, twórcy filmu The Wall, czy realizatorzy nagrań Alan Parsons i James Guthrie. Książka stanowi zmienioną, rozbudowaną m.in. o nowe rozdziały i zaktualizowaną wersję dwu wcześniejszych publikacji: O krowach, świniach robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa.

Informacje dodatkowe o Pink Floyd. O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach utworach Pink Floyd i Rogera Watersa:

Wydawnictwo: In Rock
Data wydania: 2015-02-18
Kategoria: Muzyka, film

Kup książkę Pink Floyd. O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Pink Floyd. O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach utworach Pink Floyd i Rogera Watersa - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Oryginalne, najeżone niezwykłymi efektami brzmieniowymi, przesycone anarchią dźwiękową, szalone gitarowo-organowe dźwięki ożywione czyimś śmiechem, krzykiem, szeptami, brzękiem monet, czy też odgłosami zwierząt- tak można po części zobrazować utwory kultowego zespołu Pink Floyd. Znany dziennikarz muzyczny Wiesław Weiss przeanalizował wywiady prasowe i radiowe, dostępne opracowania na temat zespołu, a także przeprowadził rozmowy z Rogerem Watersem, Davidem Gilmourem, Nickiem Masonem oraz ich współpracownikami. Owocem tej pracy jest książka pt.,,Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa,, która łączy w sobie uaktualnione i rozbudowane wcześniejsze publikacje: ,,O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd" i ,,Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa". Z tej książki można się dowiedzieć o całym dorobku zespołu i jego niezbyt znanych do tej pory początkach, o pierwszym składzie osobowym, o przełomowych momentach, o przemianach muzycznych i kreowaniu własnego charakterystycznego stylu. Książka zawiera mnóstwo anegdot, nieznanych faktów i relacji. Można bliżej poznać sylwetkę Rogera ,,Syda" Barretta, który grał na gitarze, śpiewał i komponował utwory. Był człowiekiem pełnym energii, błyskotliwych pomysłów, ciepłym i optymistycznym. Niestety zapadł na chorobę psychiczną, z której początków członkowie grupy nie zdawali sobie sprawy. Syd Barrett przyjaźnił się z Rogerem Watersem już we wczesnej młodości i marzyli o założeniu własnego zespołu. Obydwaj wcześnie stracili ojców i próbowali na swój sposób uporać się z bólem po tej stracie. Wiesław Weiss zebrał w swojej książce niesamowicie dużo informacji na temat kolejnych płyt i utworów Pink Floyd i Rogera Watersa jako solisty. Podaje jak doszło do ich powstania, co przekazują i jakie miejsce zajmują w całym dorobku zespołu. Dzięki temu można wejrzeć w proces twórczy, zobaczyć jak rodziły się pomysły, kto był ich autorem i w jaki sposób były realizowane. Najlepsze utwory zespołu zawsze powstawały na początku poprzez wzajemne inspiracje i wspólną pracę, ale stopniowo coraz więcej tworzył Waters. Tekst do utworu ,,Echoes" Roger Waters napisał pod wpływem filmu Stanleya Kubricka ,,2001: Odyseja kosmiczna". W utworze ,,Absolutely Curtains" wykorzystano fragment nagranych w Nowej Gwinei śpiewów plemienia Mapuga. Tak bardzo znany utwór ,,Money" został wykorzystany w filmie ,,Włoska robota" z 2003r. Każda kompozycja ma swoją historię. W książce można dostrzec też elementy związane z Polakami. David Gilmour współpracował ze Zbigniewem Preisnerem i Leszkiem Możdżerem, a w 2006r. grał koncert w Stoczni Gdańskiej dla uczczenia dwudziestej szóstej rocznicy powstania Solidarności. Janusz Józefowicz wystawiał w Poznaniu sztukę do opery ,,Ca ira" Rogera Watersa o Rewolucji Francuskiej. Są też inne powiązania z Polską. Publikacja jest warta uwagi szczególnie dla fanów Pink Floyd. Oprócz szczegółowych informacji o zespole zawiera także bardzo dużo zdjęć, w tym np. okładek kolejnych płyt zespołu stworzonych przez Storma Thorgersona. Wydawnictwo In Rock wyjątkowo starannie wydało książkę w twardych okładkach, na dobrej jakości papierze. Polecam wszystkim fanom zespołu:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Świetna książka dla fanów Pink Floyd. Opisane są w niej wszystkie utwory. Dowiedziałam się z niej wielu ciekawostek. Zawiera mnóstwo zdjęć, historie wydania albumów, wypowiedzi zarówno muzyków jak i fanów. Minusem jest to, że zawiera sporo błędów np. literówek (przynajmniej moja wersja, nie wiem czy są inne, poprawione), mimo to polecam :)

Książka wyczerpująco omawia historię powstania wszystkich, nawet mniej znanych fanom, albumów Pink Floyd i Rogera Watersa, a także poszczególnych utworów. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów tego legendarnego zespołu.