Pióro T-rexa

Tom 11 cyklu Magiczne drzewo

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swojego czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą...

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.
Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

Informacje dodatkowe o Pióro T-rexa :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-11-11
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Język oryginału: Polski

Kup książkę Pióro T-rexa

Pióro T-rexa - opinie o książce

"Pióro T-rexa" to 11 tom serii "Magiczne Drzewo". Niech Was to nie zrazi, ponieważ każda książka opowiada inną przygodę bohaterów, a dodatkowo na końcu każdej z nich, zamieszczone zostały krótkie informacje na temat poprzednich części.

Bohaterowie wyjeżdżają na trzy dni do Paleolandii. Budyń zostaje w domu i dostrzega wiadomość od Julki, która woła w niej o pomoc. Piesek wsiada do dra-kuli i leci do dziewczynki. Okazuje się, że próba nowo zakupionych przyborów szkolnych sprawiła, że babcia odfrunęła i dziewczynka została sama w domu. Julka i Budyń przy pomocy dra-kuli lecą do Alika, Idy i Kukiego. Mówią przyjaciołom o magicznej mocy pióra. Przez nieuwagę Idy pióro dostaje się w ręce Kajetana, chłopca, który wie wszystko na temat dinozaurów i pragnie spotkać je na żywo. Jego marzenie się spełnia, ale niesie za sobą duże kłopoty. Kuki zostaje zraniony przez karnotaura i zaczyna chorować. W szpitalu lekarze nie wiedzą jak mu pomóc. Chłopiec jest zakażony bakterią, której oni nie znają i na którą nie działa żadne, współczesne lekarstwo. Julka, Alik, Ida, Kajetan i Budyń udają się w przeszłość, do świata dinozaurów. Muszą oni zdobyć pięć składników, z których przygotują lekarstwo, które uratuje Kukiego. Dzieci mają świadomość, że ich misja jest bardzo ważna i niebezpieczna. Od nich zależy życie ich przyjaciela.

Czy misja zakończy się sukcesem?
Czy przyjaciołom uda się znaleźć wszystkie składniki lekarstwa?
Czy rzeczywiście pióro ma magiczną moc?
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na powyższe pytania to zapraszam do przeczytania książki. Polecam ją małym i dużym.

Książka ma mnóstwo kolorowych ilustracji, które wspomagają wyobraźnię czytelnika.

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2020-01-12,

"Pióro T-rexa" to 11 tom cyklu "Magiczne Drzewo". Każdą jednak część można bez problemu czytać niezależnie od siebie. Każda bowiem opisuje inną przygodę, inną historię. Na samym końcu niniejszej książki zamieszczone zostały krótkie informacje na temat poprzednich.
Poza tym wszelkie ewentualne niejasności związane z innymi częściami - np. czym jest "magiczne drzewo", co to jest Dra-Kula i oczywiście krótka charakterystyka bohaterów - znajdziemy na wstępie oraz na końcu.
          Przygoda, przygoda i jeszcze raz przygoda. Tak w ogromnym skrócie można zaklasyfikować tę powieść. I chociaż jest ona pisana z myślą o dzieciach, to zdecydowanie dorośli także nie będą nudzić się podczas czytania. Akcja cały czas jest napięta, pędzi do przodu, a kiedy wydaje się, że  bohaterowie już, już wychodzą na prostą - nagle pojawia się coś lub ktoś, aby skutecznie pokrzyżować im ścieżki.
         "Pióro T-rexa"  to podróż do świata dinozaurów - dlaczego akurat tam - sami przeczytajcie. Powiem tylko tyle, że to właśnie w świecie prehistorycznych gadów znajdują się składniki na lekarstwo. Ono zaś rzekomo ma wyleczyć chorego kolegę bohaterów książki.
           Oni zaś, będąc w innym świecie, poruszają się za pomocą specjalnie skonstruowanej maszyny latająco - pływającej. To im bardzo ułatwia zmagania z potężnymi dinozaurami. W pewnym momencie maszyna jednak ulega zniszczeniu. Od tej pory dzieci wydawałoby się, że są bezradne - czy na pewno? Czy w związku z tym uda im się zdobyć lek dla kolegi? Czy generalnie uda im się wrócić do domu...?
            Wraz z bohaterami: Budyniem, Julką, Idą, Kajetanem, Kukim i Alikiem zapraszam do czytania. Książka dodatkowo opatrzona jest mnóstwem kolorowych ilustracji, wspomagających naszą wyobraźnię.

Bohaterowie przenoszą się do epoki dinozaurów. Szukają składników potrzebnych do wyleczenia Kukiego. Do ekipy dołącza nowy bohater Kajetan. Wartka akcja, niebezpieczeństwo i siła przyjaźni. Gorąco polecam.

Porwanie
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Porwanie

Porwano Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych...

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;