Pióro T-rexa

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-11-11
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788324051847
Liczba stron: 512
Język oryginału: Polski

Tom 11 cyklu Magiczne drzewo

Ocena: 0 (0 głosów)

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swojego czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą...

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.
Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

Tagi:

Kup książkę Pióro T-rexa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Pióro T-rexa

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:,

"Pióro T-rexa" to 11 tom cyklu "Magiczne Drzewo". Każdą jednak część można bez problemu czytać niezależnie od siebie. Każda bowiem opisuje inną przygodę, inną historię. Na samym końcu niniejszej książki zamieszczone zostały krótkie informacje na temat poprzednich.
Poza tym wszelkie ewentualne niejasności związane z innymi częściami - np. czym jest "magiczne drzewo", co to jest Dra-Kula i oczywiście krótka charakterystyka bohaterów - znajdziemy na wstępie oraz na końcu.
          Przygoda, przygoda i jeszcze raz przygoda. Tak w ogromnym skrócie można zaklasyfikować tę powieść. I chociaż jest ona pisana z myślą o dzieciach, to zdecydowanie dorośli także nie będą nudzić się podczas czytania. Akcja cały czas jest napięta, pędzi do przodu, a kiedy wydaje się, że  bohaterowie już, już wychodzą na prostą - nagle pojawia się coś lub ktoś, aby skutecznie pokrzyżować im ścieżki. 
         "Pióro T-rexa"  to podróż do świata dinozaurów - dlaczego akurat tam - sami przeczytajcie. Powiem tylko tyle, że to właśnie w świecie prehistorycznych gadów znajdują się składniki na lekarstwo. Ono zaś rzekomo ma wyleczyć chorego kolegę bohaterów książki.
           Oni zaś, będąc w innym świecie, poruszają się za pomocą specjalnie skonstruowanej maszyny latająco - pływającej. To im bardzo ułatwia zmagania z potężnymi dinozaurami. W pewnym momencie maszyna jednak ulega zniszczeniu. Od tej pory dzieci wydawałoby się, że są bezradne - czy na pewno? Czy w związku z tym uda im się zdobyć lek dla kolegi? Czy generalnie uda im się wrócić do domu...? 
            Wraz z bohaterami: Budyniem, Julką, Idą, Kajetanem, Kukim i Alikiem zapraszam do czytania. Książka dodatkowo opatrzona jest mnóstwem kolorowych ilustracji, wspomagających naszą wyobraźnię.

Link do opinii
Inne książki autora
Pojedynek
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Pojedynek

Powieść z bestsellerowej serii Magiczne Drzewo. Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna...

Cień smoka
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Cień smoka

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot...

Zobacz wszystkie książki tego autora