Piraci z naszej ulicy

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!

Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów. Książka wyjątkowym przekładzie Agnieszki Frączek.

Informacje dodatkowe o Piraci z naszej ulicy:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017-05-10
ISBN: 978-83-65796-00-4
Tytuł oryginału: The Pirates Next Door
Tłumaczenie: Agnieszka Frączek

Kup książkę Piraci z naszej ulicy

Piraci z naszej ulicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2017-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 80 książek 2017, Dla najmlodszych,

Mała Matylda mieszka w Nudzie Morskiej. Marzeniem dziewczynki nie są gry komputerowe ani smartfony, którymi tak zachwycają się jej rówieśnicy, chciałaby za to, by w pobliskim domu zamieszkał kiedyś pogromca smoków, albo prawdziwy pirat. Jej marzenie szybko się spełnia, bo do domu naprzeciwko wprowadza się prawdziwa piracka rodzina Jolley-Rogers, o której natychmiast zaczynają krążyć różne plotki wraz z posądzeniami o najgorsze czyny. Wkrótce piracki statek zostaje naprawiony, a Jolley-Rogers wypływają na morze. Wtedy sąsiedzi przekonują się, że nie byli oni tak okropni, jak wcześniej sądzili.

Wierszowa forma książeczki z pewnością przypadnie młodym czytelnikom do gustu. To książeczka mądra, która ukazuje wiele ludzkich cech. Napisana jest w sposób doskonale zrozumiały dla dzieci.

Piraci z naszej ulicy zachwyciła nas dbałością, z jaką została wydana, to bogato ilustrowana, pełna szczegółów książeczka dla najmłodszych czytelników. Dzieciaki dowiedzą się z niej, że wygląd zewnętrzny, który mocno rzuca się w oczy swoją inność, często może mylić i na skutek czego może wyrządzić wiele szkód. Wyciągną również wnioski, iż nie powinno się rozpowiadać plotek na temat sąsiadów, ani na żaden inny, kiedy się nie ma co do tego stuprocentowej racji. Uczą się, czym jest tolerancja i prawdziwa przyjaźń. Polecam.

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2017,

Jako mała dziewczynka marzyłam by zostać prawdziwą księżniczką albo baletnicą... ale do tańca miałam dwie lewe nogi a za sąsiadów samych chłopców. Nigdy nie bawiłam się więc w zabawy typowe dla dziewczynek i często marzyłam, że będę piratką jak Pippi albo będę uprawiać skoki narciarskie ;)

Moja 5letnia Emilka także lubi zabawy dla dziewczynek, ale jeżeli chodzi o książki zdecydowanie bardziej gustuje w takich w których dużo się dzieje. Zawsze wybiera te o piratach, wikingach, detektywach, czarodziejkach, a chętnie poznałaby pewnie i łowców smoków ;) Chętnie sięgnęłam więc po Piratów z naszej ulicy i nie zawiodłam się (w tym miejscu serdecznie dziękuję redakcji granice.pl za nagrodę w plebiscycie :D

Aktualnie po 2 dniach książeczkę przeczytałyśmy już może 5-6 razy i za każdym razem jest ona równie zabawna. Przede wszystkim gratulacje dla Pani Agnieszki Frączek za doskonałe tłumaczenie co przy wierszach nie jest takie proste. Rymowanka zaś brzmi doskonale, płynnie i zachowany został oryginalny humor tekstu :) zwłaszcza Pani P. Dantka ( czytaj pedantka ;) mnie urzekła przy okazji oceny brudnych zębów piratów.

Bardzo żałuję, że spod pióra i kreski Johnnego Duddle wyszła tylko jedna książeczka dla młodszych - kolorowa i pisana wierszem. To pozycja obowiązkowa na półkach dziewczynek i chłopców. Taki dobry humor i ilustracje nie zdarzają się często. Także by nie zdradzać fabuły polecam wszystkim przygodę Matyldy z ulicy Stu Czarnych Pereł w miejscowości Nuda Morska :D

My będziemy do niej wracać stale, a już na półce mamy kolejne części tym razem pisane prozą ( także od granice.pl :D

Avatar użytkownika - velvety77
velvety77
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jolley-Rogers. Jaskinia przeznaczenia
Jonny Duddle0
Okładka ksiązki - Jolley-Rogers. Jaskinia przeznaczenia

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers! Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych...

Jolley-Rogers. Statek widmo
Jonny Duddle0