Okładka książki - Piraci z naszej ulicy

ISBN: 978-83-65796-00-4
Tytuł oryginału: The Pirates Next Door
Tłumaczenie: Agnieszka Frączek
Dodał/a książkę: czytam

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!

Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów. Książka wyjątkowym przekładzie Agnieszki Frączek.

Kup książkę Piraci z naszej ulicy

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2017-05-24, Przeczytałem,
Spełnienie marzeń lądowego szczuraKażdy w dzieciństwie chciał być... strażakiem, odkrywcą, kosmonautą, lekarzem, żołnierzem? Oczywiście, że nie. Nie każdy pragnął być fachowcem w którejś z wymienionych specjalizacji zawodowych. Raczej niewielu chciało też być groźnymi piratami, łupiącymi statki handlowe czy Wikingami, znanymi bardziej z grabieży niż z umiejętności handlowych. Częściej chłopcy i dziewczynki chcieli być piratami, przeżywającym niesamowite przygody i zwiedzającymi ogromny kawał świata. Na szczęście w książce Piraci z naszej ulicy nie chodzi o tych prawdziwych piratów - morskich rozbójników, z wielką wprawą wysyłających innych na tamten świat i kradnących cudze dobra. Chodzi o wymarzonych, wymyślonych piratów, którzy pewnego dnia zjawili się w Nudzie Morskiej na czas remontu swojego steranego sztormami statku. Jak się zjawili? Tego dokładnie nie wiadomo - prawdopodobnie na życzenie nie całkiem maciupkiej Matyldy, dziewczynki stęsknionej za jakąś odmianą w zasolonej nadmorskiej monotonii. W każdym razie piracki statek stanął vis-a-vis jej domu przy ulicy Stu Czarnych Pereł. Zamieszkały był przez familię piratów, rodzinę Jolley-Rogers: mamę, tatę, dziadka, pirackiego smyka Jima i jego młodszą siostrę. Matylda była zachwycona, mieszkańcy Nudy - trochę mniej. Plotka do plotki i z małego ziarenka niepewności wyrosła spora niechęć. Piraci byli inni i wnosili swoją wyróżniającą się inność w uporządkowany świat małego miasteczka ...

Opinie o książce - Piraci z naszej ulicy

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2017,

Jako mała dziewczynka marzyłam by zostać prawdziwą księżniczką albo baletnicą... ale do tańca miałam dwie lewe nogi a za sąsiadów samych chłopców. Nigdy nie bawiłam się więc w zabawy typowe dla dziewczynek i często marzyłam, że będę piratką jak Pippi albo będę uprawiać skoki narciarskie ;)

Moja 5letnia Emilka także lubi zabawy dla dziewczynek, ale jeżeli chodzi o książki zdecydowanie bardziej gustuje w takich w których dużo się dzieje. Zawsze wybiera te o piratach, wikingach, detektywach, czarodziejkach, a chętnie poznałaby pewnie i łowców smoków ;) Chętnie sięgnęłam więc po Piratów z naszej ulicy i nie zawiodłam się (w tym miejscu serdecznie dziękuję redakcji granice.pl za nagrodę w plebiscycie :D

Aktualnie po 2 dniach książeczkę przeczytałyśmy już może 5-6 razy i za każdym razem jest ona równie zabawna. Przede wszystkim gratulacje dla Pani Agnieszki Frączek za doskonałe tłumaczenie co przy wierszach nie jest takie proste. Rymowanka zaś brzmi doskonale, płynnie i zachowany został oryginalny humor tekstu :) zwłaszcza Pani P. Dantka ( czytaj pedantka ;) mnie urzekła przy okazji oceny brudnych zębów piratów.

Bardzo żałuję, że spod pióra i kreski Johnnego Duddle wyszła tylko jedna książeczka dla młodszych - kolorowa i pisana wierszem. To pozycja obowiązkowa na półkach dziewczynek i chłopców. Taki dobry humor i ilustracje nie zdarzają się często. Także by nie zdradzać fabuły polecam wszystkim przygodę Matyldy z ulicy Stu Czarnych Pereł w miejscowości Nuda Morska :D

My będziemy do niej wracać stale, a już na półce mamy kolejne części tym razem pisane prozą ( także od granice.pl :D

Avatar użytkownika - velvety77
velvety77
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jolley-Rogers. Jaskinia przeznaczenia
Jonny Duddle0
Okładka ksiązki - Jolley-Rogers. Jaskinia przeznaczenia

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers! Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych...

Jolley-Rogers. Wielka wyprawa po złoto
Jonny Duddle0