Piter

Dawniej: Piotrogród, Leningrad; dziś: Sankt Petersburg, Petersburg lub po prostu Piter. W mieście nad Newą, podobnie jak w Moskwie, atomową apokalipsę przetrwali tylko ci, którzy mieli szczęście znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w metrze.

"…my wszyscy już umarliśmy. Tom Waits rozbrzmiewający w martwej ciszy opuszczonej kafejki. Mokry petersburski blues w deszczową noc newskiego prospektu… Biała grubościenna filiżanka na masywnym spodku. Czarna skorupa wewnątrz".

Ochrypły, straszny głos Waitsa brzmi Iwanowi w uszach. W martwej ciszy trzaskają milirentgeny, promieniowanie gamma przechodzi przez cienkie ściany. Echo. Iwan stoi na ulicy i słucha radioaktywnego bluesa. W ręku trzyma strzelbę z dwiema lufami… Iwanowi Mierkułowowi, diggerowi z Wasilieostrowskiej, przygotowania do ślubu przerywa wybuch wojny z Chodnikami, na których padło podejrzenie kradzieży agregatu prądotwórczego. Lokalne starcie wkrótce przerodzi się w coś o wiele poważniejszego. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

"Uniwersum Metro 2033" to międzynarodowy projekt stworzony i koordynowany przez Dmitry’a Glukhovsky’ego, autora bestsellerów "Metro 2033" i "Metro 2034", w którym biorą udział różni pisarze, osadzający swe historie w realiach postapokaliptycznego świata "Metra 2033".

Informacje dodatkowe o Piter:

Piter - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azumi
Azumi
Przeczytane:2014-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Początkowo miałam problem z nieco dziwnym sposobem narracji - oprócz opisywanych wydarzeń i wypowiedzi bohaterów poznajemy również myśli postaci (głównie Iwana), wyrażone potocznym językiem i przeplatane cytatami. Brzmi strasznie? Wcale takie nie jest;) Przyzwyczaiłam się dosyć szybko. Poza tym dzięki takiemu zabiegowi można lepiej poznać bohaterów powieści i zrozumieć ich postępowanie. To lepsze niż suchy opis poszczególnych zdarzeń. Doceniam również ironię autora i jego poczucie humoru. A zarazem umiejętne połączenie elementów komediowych, fantastycznych i dramatycznych. W efekcie powstała bardzo dobra powieść.
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Nie dziwię się że jedni "Pitera" kochają, inni nienawidzą. Pierwsza część książki była dużym rozczarowaniem - wiee wątków, poszatkowana akcja, natłok bohaterów - to mocno zniechęca. Cieszę się jednak, że nie porzuciłam lektury bo reszta... jest prawdziwą ucztą dla fanów Metra. Tym co mają wątpliwści czytając różne recenzję, chce uspokoić że naprawdę warto siegnąć po tą część z Uniwersum Metro.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Dlaczego warto? O czym na moim blogu ^_^ Zapraszam :)

Avatar użytkownika - Cockatrice
Przeczytane:2015-02-12, Przeczytałem, Mam,
Piter. Wojna
Szymun Wroczek0
Okładka ksiązki - Piter. Wojna

Pierwsza książka nowego cyklu Uniwersum Metro 2035, gałęzi Uniwersum Metro 2033; oba wywodzą się z kultowej postapokaliptycznej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego...

Uniwersum Metro 2035. Piter. Bitwa bliźniaków
Szymun Wroczek0
Okładka ksiązki - Uniwersum Metro 2035. Piter. Bitwa bliźniaków

Nowa powieś Szymuna Wroczka z cyklu Uniwesum Metero 2035 w której wraz z jej glównym bohaterem Uberem znów trafiamy do podziemi "Pitera"...