Plaga cieni

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-05-16
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7747-672-7
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Grip of the Shadow Plague
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Tom 3 cyklu Baśniobór

Ocena: 5.42 (12 głosów)
Inne wydania:

W Baśnioborze dzieją się dziwne rzeczy. Spadła nań plaga, która zmienia byty świetlne w stworzenia ciemności. Kraina magii znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie! Seth musi ją ratować. Do tej pory to Sfinks dawał chłopcu cenne wskazówki, ale czy przypadkiem nie jest on zdrajcą? Również Vanessa może wiedzieć, jak walczyć z zagrożeniem, tylko czy tej dziewczynie na pewno można zaufać?

Tymczasem przed Kendrą i członkami bractwa Rycerzy Świtu stoi inne równie ważne zadanie: muszą odnaleźć kolejny artefakt, zanim zrobi to Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej.

Pierwsze miejsce na liście książkowych bestsellerów dla dzieci The New York Timesa"!

Ponad 2 miliony egzemplarzy sprzedanych w Stanach Zjednoczonych!

Brandon Mull (ur. 1974) imał się różnych zajęć, był m.in. aktorem komediowym, archiwistą i copywriterem. Baśniobór (2006, W.A.B. 2011), jego debiut powieściowy, szybko stał się bestsellerem. Plaga cieni to trzeci tom przygód Kendry i Setha spośród pięciu, które ukazały się dotychczas. Trwają prace nad ekranizacją cyklu. Mull jest ponadto autorem powieści Pingo, The Candy Shop War i Beyonders. Mieszka w amerykańskim stanie Utah z żoną i trójką dzieci.

Kup książkę Plaga cieni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Plaga cieni

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Trochę grosza niż poprzednie części. Kiedy ją czytałam dłużył mi się czas, ale mimo wszystko miło było wrócić do Baśnioboru i razem z Sethem i Kendrą przeżywać nowe przygody.
Link do opinii
Super polecam. Tych książek nie można wyrazić słowami musicie je przeczytać by zobaczyć jakie sa świetne
Link do opinii
Kendra udaje się do innego rezerwatu w poszukiwaniu artefaktu. Misja jest bardzo niebezpieczna. Na miejscu w Baśnioborze rozprzestrzenia się zło w niezwykle szybkim tempie. Niestety nikt nie umie z nim walczyć. Po powrocie z misji Kendra zmuszona jest zaryzykować spotkanie z Królową wróżek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - smerfetka728
smerfetka728
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To już trzecia książka z tego cyklu. Bardzo mi się podoba i jestem zaskoczona, że można tak ciekawie czytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
"Plaga cieni" jest trzecią częścią pięcioksiągu "Baśniobór", rewelacyjnej serii fantasy adresowanej do młodego czytelnika, której kolejne odsłony coraz bardziej intrygują i wciągają bez reszty w wykreowany przez Brandona Mulla magiczny świat.Akcja stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń opisanych w poprzednim tomie - rozgrywa się podczas tych samych wakacji i nawiązuje do rozpoczętych wcześniej wątków. Mały psotnik Seth w czasie eksploracji magicznego rezerwatu w towarzystwie satyrów wpada na ślad tajemniczej plagi, która dotyka kolejne zamieszkujące Baśniobór stworzenia i może zagrozić istnieniu krainy. Wraz z dziadkami, ich przyjacielem Coulterem oraz Samoańczykiem Tanu chłopiec próbuje stawić czoła pladze cieni, lecz nie jest to łatwe zadanie. Poza tym sytuacja wymaga, by rodzeństwo się rozdzieliło - Kendra dołącza do grona Rycerzy Świtu i wraz z innymi członkami tej organizacji: Warrenem, porucznikiem Douganem, młodym pogromcą smoków Gavinem i indiańskim przewodnikiem Neilem udają się do innego tajemnego rezerwatu, Zaginionej Góry, by odnaleźć kolejny artefakt umożliwiający uratowanie magicznego świata przed inwazją demonów. Muszą przy tym wykazać się niezwykłą ostrożnością, albowiem w ich szeregach kryje się zdrajca. Zarówno przed Sethem, jak i Kendrą stoi trudne zadanie - nie mogą dopuścić do zagłady baśniowej krainy, a pomocą w tym dziele z pewnością posłużą dzieciom nowo odkryte, nadzwyczajne umiejętności. Czy to jednak wystarczy, czas pokaże.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Queen111
Queen111
Przeczytane:2021-07-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Trzyma poziom poprzedniego tomu. Znów wspaniała rozrywka. Bardzo dużo akcji. Nie da się oderwać. Książkę pochłonęłam w dwa dni.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Julka2021
Julka2021
Przeczytane:2021-04-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Karou22
Karou22
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy