Płaskuda

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788374147361
Liczba stron: 232

Ocena: 4 (4 głosów)

Wielorodzinna kamienica w małym miasteczku. Trzy pary, trzy historie. W ich głowach lęgną się scenariusze - życia gdzie indziej, inaczej.Pod Jedynką starsze małżeństwo, niespełniona malarka i były prezenter telewizyjny. On nie słyszy już w głowie telefonu z propozycjami, ona nie musi już nie czytać recenzji po swoich wernisażach. Do czasu... Pod Dwójką młoda para. Ona całymi dniami siedzi przy starej maszynie do pisania, zaraz napisze genialny reportaż, zostanie drugim Kapuścińskim. On - inżynier budowlany, przyczajony za jej plecami, w myślach rozbudowuje strych. Do czasu... Pod Trójką małżeństwo z trójką małych dzieci. On - bezrobotny geodeta, z tajemniczym planem w głowie. Ona - niegdyś dobrze zapowiadająca się pianistka, teraz nauczycielka muzyki w szkole podstawowej. Do czasu...Do czasu - aż zjawia się Roznosicielka. Z torbą zielonych ulotek. Z jednym okiem, z jednym uchem. Stare Licho. Płaskuda.Hipnotyczny język, przyspieszony oddech frazy, rytm opowieści, która zaciska się jak pętla na gardle i dusi. Płaskuda to książka niepokojąca, pozostająca na długo w pamięci.Coś się poruszyło pod ścianą narzędziowni, luźny koniec folii ogrodowej albo cienie ostatnich nieopadłych liści, podskakiwało w kupie ogrodowych krzeseł, małe i ruchliwe. (...) Dziwne, że pamięta się takie rzeczy.- Płaskudy albo wielgusy. - Kochana rysowała palcem na szybie. - Tak się nazywały. - Powstawały z czegoś małego, człowiek nigdy nie wiedział z czego, i rosły w oczach, aż było już za późno.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Płaskuda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Płaskuda

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-10-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, powieści,
Historia trzech par zamieszkujących jeden budynek. w każdej z nich jest wiele niespełnionych pragnień i marzeń. Każde z nich chciałoby zmienić bieg swojego życia, ale często nie mają już siły wpadli w marazm, jakiś rodzaj bezsilności nie widzą wyjścia, albo złudnie pokładają nadzieję tam gdzie nie mogą one zostać spełnione. Jest to pierwsza powieść Jagielskiej jaką czytałam i choć zachwycił mnie pomysł i sami bohaterowie to jakoś narracja książki mnie zmęczyła. Pragnęłam dowiedzieć się co dalej w życiu bohaterów a z drugiej strony nie mogłam się przemóc do otwarcia książki. Dla mnie chyba zbyt poetycko, ale pomimo to warta polecenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-08-17, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2012-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2011-03-17, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2011-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Fastryga
Jagielska Grażyna0
Okładka ksiązki - Fastryga

Fastryga to opowieść o trzech pokoleniach kobiet naznaczonych piętnem rodzinnej tajemnicy. Więzi pomiędzy babką, matką i córkami są albo niszczące, albo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy