Platynowa zdobycz

Tom 2 cyklu Tajemnice

Kontynuacja porywającej ,,Złotej dziewczyny" o zaginionej dziedziczce fortuny

Czasami lepiej nie wiedzieć, co chowa przed nami mrok.

Raven i Asher są zdeterminowani, aby odnaleźć Lark. Jednak im więcej się dowiadują o jej zaginięciu, tym bardziej cała sprawa staje się dziwna. Każda odpowiedź rodzi tylko kolejne pytania. Wskazówki, które Lark zostawiła w swoim dzienniku, nie są przypadkowe.

Czy Raven zdoła rozwiązać zagadkę? Czy aby na pewno Asher jest bezinteresowny w swojej pomocy? Raven musi poskładać wszystkie elementy układanki, zanim będzie za późno.

Informacje dodatkowe o Platynowa zdobycz:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2020-05-06
ISBN: 9788366520585
Tytuł oryginału: Platinum Prey
Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska

Tagi: bóg Proza w przekładzie

Kup książkę Platynowa zdobycz

Platynowa zdobycz - opinie o książce

Znaleźć kogoś, kto zapadł się dosłownie pod ziemię jest prawie niemożliwe, choć są wskazówki, Główkowanie i zdobywanie kolejnych elementów tych puzzli wymaga niebywałego wysiłku i otwartego umysłu.

Z takim problemem boryka się Raven Ferragamo. Razem z Asher'em próbują odnaleźć Lark Kingsley - następczynię Phillipa. Dziedziczkę fortuny. Przypadkowo trafiła w sam środek tajemnic. To właśnie córka ma zastąpić ojca, gdy nadejdzie odpowiednia pora. Niestety kopalnia diamentów w Kingstown bywa dość kłopotliwa - Lark robi coś czego nie powinna i ... znika. Zostawia za sobą wskazówki a Raven za wszelka cenę stara się ją odnaleźć. Zagadek nigdy dość. Czy zdoła ją odnaleźć nim będzie za późno? O co w tym wszystkim chodzi? Kto jest po jej stronie? Komu może zaufać?

Kontynuacja "Złotej dziewczyny" trzyma w napięciu od samego początku. Fabuła jest świetna. Autorka podzieliła sprytnie wydarzenia. Do teraźniejszości umiejętnie wplata przeszłość. A najlepsze jest to, że robi to akurat w takim momencie, w którym lada chwila padnie coś, czego... nie przeczytam. Zostawiła mnie w takim zawieszeniu i kompletnej dezorientacji. Idealnie podkręcało  to akcję jak i oczekiwanie na ciąg dalszy. Ekscytacja z myślą, ze już już i się dowiem a tu nie - figa z makiem. Nie tak szybko. Davis świetnie prowadziła wątkami poprzez historię. Umiejętnie grała na mojej cierpliwości. co do bohaterów to nie mam zastrzeżeń. Postać Raven bardzo przypadła mi do gustu. Jej analityczny umysł. Tak jak i Lar - młoda kobieta mająca dość tajemnic i życia pod dyktando rodziców, którzy od maleńkości wpajali jej totalnie surowe i rygorystyczne zasady zachowania. Zabrali jej całe dzieciństwo. Co do męskich postaci to jest tu ich kilku i mieszali, oj mieszali. Zdawać by się mogło, że może są niepotrzebni ale autorka wiedziała co robi. Nie ma scen zbliżeń ale o dziwo wcale mi to nie przeszkadzało. Nawet za bardzo nie zwróciłam na to uwagi - dopiero pod koniec. Bardziej intrygowała mnie Lark i to co robiła. To jej historia i poczynania wchłonęły mnie do reszty. Po finiszu czuje niedosyt i najchętniej na już przeczytałabym kontynuację, by poznać prawdę. Prawdę i tylko prawdę. A tu muszę się uzbroić w niezłą cierpliwość.

Autorka stworzyła historię pełną tajemnic i zagadek. Wciąga niczym ruchome piaski. Pokazała, że świat wewnątrz, wśród czterech ścian bywa czasem zgoła inny od tego, który pokazujemy innym. Przy zaginięciu osoby liczą się każde, nawet najmniejsze ślady. Okruszki, które z czasem utworzą obraz. Wysiłek czeka ogromny, niebezpieczeństwo depcze po piętach a im więcej wiemy, tym paradoksalnie jeszcze więcej pytań otrzymujemy. Jeśli lubicie takie zagadki to jest to książka dla Was. Mnie skutecznie oderwała od rzeczywistości. Czy porwie i Was? Przekonajcie się sami.

Polecam

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2020-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje 2020,

Złota dziewczyna. Tajemnice. Tom 1
Sophie Davis0
Okładka ksiązki - Złota dziewczyna. Tajemnice. Tom 1

Najjaśniejsze uśmiechy skrywają najmroczniejsze tajemnice Lark Kingsley ma idealną rodzinę, idealną przyszłość, idealne życie. Spadkobierczyni jubilerskiej...

Diamentowa cisza
Sophie Davis0
Okładka ksiązki -  Diamentowa cisza

Raven z przerażeniem odkrywa, że rozwiązanie tajemnicy zniknięcia Lark miała cały czas pod nosem. Dziewczyny łączy więcej, niż jest gotowa przyznać, a...