Płomień

Tom 2 cyklu Kwiat Datury

,,Niebo zasnuło się chmurami, ale było ciepło. Pole bitwy nadal wypełniały trupy, a w różnych obozach wciąż płonęły stosy".

Ludy pogrążającej się w chaosie Wereldy muszą zdecydować, po czyjej stronie się opowiedzieć. Nadchodzi bowiem czas wojny i wielkich zmian. Wkrótce wychodzi na jaw, że plany królowej Ivardu Nefri i maga Yefa sięgają dalej niż zdobycie północnych ziem. Amber coraz wyraźniej widzi swoje powiązanie z losem całej krainy, a przeznaczenie rzuca ją w najmroczniejsze miejsca. Kiedy świat staje w płomieniach, trudno odróżnić przyjaciół od wrogów, a przeszłość w magiczny sposób miesza się z teraźniejszością.

Informacje dodatkowe o Płomień:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2022-09-16

Kup książkę Płomień

Płomień - opinie o książce

"Płomień" jest to 2 tom serii "Kwiat Datury". Tę część miałam przyjemność objąć patronatem medialnym. Jest to książka z gatunku fantastyki. A co znajdziemy w tym tomie? O tym trochę poniżej ;) ⬇️⬇️⬇️

Główna bohaterka - Amber, zwana też Ireth z Lethayen, ma coraz większe przeczucie, że to ona jest wybrańcem. Ma dokonać naprawdę wielkich rzeczy. Nie wie jednak, co przygotowało dla niej przeznaczenie. Jedno jest pewne. Nadchodzi wojna. Każdy z ludów, musi się opowiedzieć, po której stronie barykady będzie walczył. Okazuje się, że królowa Nefri - władczyni Ivardu, planuje znacząco poszerzyć terytorium swojego królestwa. Czy jej się to uda? Jakie tajemnice odkryje Amber? Jakie przygody będzie miała podczas swoich wędrówek? Jak przeszłość może wpłynąć na jej teraźniejszość i przyszłość? I kto okaże się wrogiem a kto prawdziwym przyjacielem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w lekturze.

Jak wspomniałam na samym początku, jest to 2 tom serii. Bardzo dużo się tutaj dzieje, mamy też sporo bohaterów. Poznajemy dalsze losy Ireth z Lethayen. Wraz z nią odkrywamy powoli to, co zaplanował dla niej los. Możemy też dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie bohaterki. Przeczytamy o ich uczuciach, troskach oraz radościach. Razem z bohaterami przeżywamy mnóstwo przygód, z których nie zawsze wychodzimy zwycięsko. Jednak mając przy sobie przyjaciół oraz bliskich, jesteśmy w stanie pokonać czające się zło.

Autorka zaprezentowała nam ciekawą historię i wciągnęła nas do swojego świata. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i przyjemnością. Widać, że Pani Kamila włożyła w tę historię ogrom pracy. Sądzę, że jest dopracowana i naprawdę wciągająca. Zachęciła mnie do bliższego zapoznania się z wykreowanym przez siebie światem. Sprawiła, że chcę więcej. Jedynym minusem, jest dla mnie zakończenie ;) Ale to dlatego, że czuję bardzo duży niedosyt. Zakończenie pozostawia czytelnika z wieloma niewiadomymi. Nic dziwnego, przecież odpowiedzi czekają na nas w 3 tomie. Dlatego z niecierpliwością będę wypatrywała ostatniej części, by móc wreszcie zaspokoić swoją ciekawość.

Jeśli lubicie fantastykę, książki w których dużo się dzieje lub po prostu chcecie się przenieść do innego, magicznego świata, sięgnijcie po tę pozycję. Myślę, że będziecie zadowoleni, bo Autorka naprawdę potrafi czarować słowem. Bardzo się cieszę i dziękuję Pani Kamili za zaufanie oraz możliwość objęcia tej części patronatem medialnym. To była przyjemność✨ 😍 Z czystym sumieniem polecam Wam tę część i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 💜💜

Zaginiona księga
Kamila Goszczyńska0
Okładka ksiązki - Zaginiona księga

Co się wydarzy, gdy pewna powieść, na skutek niezwykłych okoliczności, zamiast do biblioteki, trafi do antykwariatu? I co się stanie, gdy do akcji wkroczą...

Pożoga
Kamila Goszczyńska0
Okładka ksiązki - Pożoga

Podczas gdy Amber zostaje uwięziona przez krasnoludy, w Wereldzie dokonują się zmiany, które po raz kolejny zaburzają porządek rzeczy. Mag Yef zbliża się...