Po co ten stres?!. Jak radzić sobie z presją i napięciami

Czym właściwie jest stres? Po czym poznajemy, że jesteśmy zestresowani? Czy to może być też dobre uczucie? I co możemy zrobić, żeby stres nam nie szkodził? Karol, Hania i Jurek, bohaterowie tego intrygującego opowiadania, odważnie depczą po piętach stresowi, by się tego dowiedzieć... I odkrywają kilka świetnych sposobów, jak sobie z nim poradzić.

Książka ta ze szczyptą humoru wyjaśnia, czym jest stres i jak bardzo różnie może się przejawiać, a także pokazuje łatwe do zastosowania triki, które na co dzień pomagają zapobiegać szkodliwemu stresowi. Ponadto jest ona doskonałym punktem wyjścia do otwartych rozmów o wewnętrznym napięciu, a jednocześnie świetnym praktycznym poradnikiem dla dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe o Po co ten stres?!. Jak radzić sobie z presją i napięciami:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-05-22
Tytuł oryginału: Kein Stress mit dem Stress!

Kup książkę Po co ten stres?!. Jak radzić sobie z presją i napięciami

Po co ten stres?!. Jak radzić sobie z presją i napięciami - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-08-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Temat stresu w życiu dorosłego czlowieka jest jego codziennością. Ale jak to pojęcie w prosty i przystępny sposób przedstawić dziecku? I tutaj z pomocą przychodzi ta piękna publikacja od wydawnictwa Jedność "Po co ten stres?! Jak radzić sobie z presją i napieciami."
Jest to książka dedykowana dzieciom, która w ciekawy i zabawny sposób odpowiada na pytania czym jest stres, czym się on przejawia, jak sobie z nim na codzień poradzić. W tej podróży przez tematykę stresu towarzyszą małemu czytelnikowi bohaterowie książeczki, Karol , Hania i Jurek.
Z humorem przedstawione, piękne ilustracje z pewnością będą zachętą dla dziecka ,by sięgnąć po książkę a dorosłemu pomogą łatwo wejść w ten stresujący temat .

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-07-07, Przeczytałem,

Stale rosnące tempo życia, nadmiar obowiązków, brak czasu i przebodźcowanie informacjami to podstawowe czynniki wywołujące stres. Niepokojące są statystki mówiące o tym, że na silny stres podatne są coraz młodsze dzieci.
Jakie czynniki go wywołują? Dlaczego może być przyczyną wielu chorób? Po czym można rozpoznać, że jesteśmy zestresowani? Czy stres zawsze jest dla nas szkodliwy? W jaki sposób możemy mu przeciwdziałać?
Karol, Hania i Jurek bohaterowie książki Dagmar Geisler pt. "Po co ten stres? Jak radzić sobie z presją i napięciami" pragną zebrać jak najwięcej informacji na ten temat, dlatego zostają badaczami stresu i z prawdziwym zacięciem poszukują odpowiedzi na te wszystkie pytania. Odkrywają przy okazji, jak można radzić sobie ze stresem, by nie zdominował on naszego życia. Zdobytą wiedzą dzielą się z czytelnikami.
Książka Dagmar Geisler w klarowny sposób wyjaśnia dzieciom czym jest stres i w jaki sposób można zapobiegać szkodliwym stresogennym czynnikom.

Jeszcze trochę! Jak znaleźć umiar
Dagmar Geisler0
Okładka ksiązki - Jeszcze trochę! Jak znaleźć umiar

Książka ta w przystępny sposób pokazuje dzieciom, jak znaleźć umiar we wszystkim, co się robi, a zwłaszcza w tym, co sprawia nam szczególną...

Każdy czasem choruje. Jak poradzić sobie z chorobą
Dagmar Geisler0
Okładka ksiązki - Każdy czasem choruje. Jak poradzić sobie z chorobą

Choroby są częścią naszego życia. Tak to już jest. Nikt z nas nie chce chorować, ale takie sytuacje wciąż się zdarzają. Dagmar Geisler, ceniona autorka...