Pocałunki w Nowym Jorku

Na lotnisku w Nowym Jorku czuć przedświąteczną atmosferę. Wśród gorączkowej bieganiny trwają ostatnie odprawy. Nie wszystkim udziela się jednak radosne podniecenie…

Charlotta miała wrócić do domu po najgorszych miesiącach w swoim życiu, kiedy dowiedziała się, że z powodu śnieżycy jej lot został odwołany. Anthony właśnie zerwał z dziewczyną i teraz kompletnie nie ma ochoty siedzenie przy stole i mierzenie się z problemami rodzinnymi. Dwoje nastolatków wyrusza więc razem do miasta, żeby ukoić swoje złamane serce, ale przez przypadek rozdzielają się w metrze. Czy uda im się odnaleźć, zanim Charlotta na zawsze opuści Wielkie Jabłko, i czy magia świąt będzie sprzyjała magii serc?

Ta wzruszająca i zabawna historia spodoba się każdemu, kto potrafi wyobrazić sobie romans wśród wirujących płatków śniegu na szczycie Empire State Building i kto zastanawia się czasem, czy trzymając w ręku bilet lotniczy, można odnaleźć prawdziwą miłość.

Informacje dodatkowe o Pocałunki w Nowym Jorku:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Kiss me in New York.
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Ilustracje:http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/pocalunki-w-nowym-jorku

Tagi: rumunia boże narodzenie

Kup książkę Pocałunki w Nowym Jorku

Pocałunki w Nowym Jorku - opinie o książce

Nowy Jork miasto, które nigdy nie śpi. Ale czy zawsze? Autorka zabiera nas na spacer po tym amerykańskim raju w wigilię Bożego Narodzenia. Nie ma tu jednak opisów wszystkich atrakcji, które w tym szczególnym okresie wprawiają w zachwyt turystów.

Mamy romantyczną historię o nastolatkach i dla nastolatków ze świętami w tle, opowiadającą o tym, że kiedy czujemy się podle, myśląc, że złamane serce, czy utknięcie na lotnisku tysiące kilometrów od domu to koniec świata, zawsze mogło być gorzej.

"Taka sytuacja jest nieciekawa, ale zawsze mogło być znacznie gorzej, prawda? Pamiętaj skarbie: zawsze na świecie ktoś ma gorzej niż ty."

To historia o mierzeniu się z rodzinnymi problemami. Odnajdywaniu siebie na nowo. Niepodejmowaniu ważnych decyzji pod wpływem zranionych uczuć.

"Podejmując ważną decyzję, nigdy nie zastanawiaj się, jak ona wpłynie na mężczyzn w twoim życiu. Kobieta jest kobietą tylko wtedy, kiedy myśli samodzielnie i kiedy działa samodzielnie. A większość facetów nie jest warta twoich łez".

Czytając zakończenie, myślałam "przecież widziałam podobna scenę w jakimś filmie" i rzeczywiście. Przypomina mi ono ostatnia scenę filmu "Bezsenność w Seattle", gdzie Tom Hanks i Meg Ryan odegrali kultową scenę na szczycie Empire State Building. W sumie można znaleźć kilka podobieństw między książką a wymienionym przeze mnie filmem.

Jeśli lubicie młodzieżówki, to ta może zapełnić czas jednego z zimowych wieczorów.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2021-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Pocałunki w Paryżu
Catherine Rider0
Okładka ksiązki - Pocałunki w Paryżu

Ten przedświąteczny weekend w Paryżu miał wyglądać zupełnie inaczej! Serena miała spędzić go z mamą i siostrą, wędrując śladami swoich rodziców...

Pocałunki w Londynie
Catherine Rider 0
Okładka ksiązki - Pocałunki w Londynie

Czy istnieje coś bardziej magicznego niż rozświetlony bożonarodzeniowymi lampkami Londyn? Jason i Cassie spotykają się w tym mieście przypadkiem. Łączy...