Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu. Szlakiem "Wielkiego bazaru kolejowego"

Trzydzieści lat po napisaniu Wielkiego bazaru kolejowego Paul Theroux znów wyrusza pociągiem w podróż przez Bliski Wschód, Indie, Chiny, Japonię i Syberię. Trzy dekady przyniosły w tym regionie niewyobrażalne zmiany. Rozpadł się Związek Radziecki, Chiny podniosły się z kolan, Indie dogoniły w rozwoju gospodarczym światową czołówkę, w Birmie zapanowała dyktatura. Paul Theroux wprawnym okiem rejestruje efekty tych zmian i piórem doświadczonego pisarza maluje przed nami bogactwo i złożoność tego ciągle przeobrażającego się krajobrazu.

Opisuje widoki, zapachy, smaki i dźwięki i nadal jest podróżnikiem nie tylko spostrzegawczym, ale i nieustraszonym. Podróżując tak jak to robią miejscowi: dusznym pociągiem, rozklekotanym autobusem czy nielegalną taksówką, przeżywa przygody, które mogły się przytrafić tylko jemu – od literackich po całkiem przyziemne. A jego proza, niezmienne przesycona zachłanną ciekawością, nie przestaje inspirować, zadziwiać i bawić.

Informacje dodatkowe o Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu. Szlakiem "Wielkiego bazaru kolejowego":

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2010-11-03
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7536-216-9

Kup książkę Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu. Szlakiem "Wielkiego bazaru kolejowego"

Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu. Szlakiem "Wielkiego bazaru kolejowego" - opinie o książce

Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli
Paul Theroux0
Okładka ksiązki - Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli

Wielka afrykańska podróż Paula Theroux sprzed kilkunastu lat zaowocowała doskonałym "Safari mrocznej gwiazdy. Lądem z Kairu do Kapsztadu". Dziesięć lat...

Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik
Paul Theroux0
Okładka ksiązki - Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik

Paul Theroux, wybitny pisarz i słynny podróżnik, wyrusza na jedną ze swoich najbardziej egzotycznych i intrygujących wypraw. W chybotliwym kajaku-składaku...