Pod drzewem magnolii

Pełne liryzmu i bogactwa opisów wspomnienia Frances Mayes z czasów dzieciństwa i dorastania na południu Stanów Zjednoczonych.

Tym razem Frances Mayes wraca do punktów zwrotnych, które naznaczyły jej wczesne lata, spędzone w miasteczku Fitzgerald w stanie Georgia. Z właściwym sobie wdziękiem i elegancją oddaje przemożny wpływ krajobrazów Południa, ideę rodzinnego domu i trwałą moc oddziaływania wspomnień o rodzinie niełatwej, ale kochającej.

Od czasów gdy była pełnym temperamentu, choć skrytym dzieckiem, poprzez studia uniwersyteckie - okres cudownej wolności, który wpoił jej głęboki szacunek dla przyjaźni i rozbudził zamiłowanie do podróży - aż po ucieczkę i nowe życie w Kalifornii, Mayes barwnie odtwarza pełne napięć związki z ludźmi, snując słodko-gorzkie opowieści o skomplikowanej rodzinie: pięknej, ale kruchej matce, nieprzewidywalnym ojcu, o dziadkach, siostrach, kuzynach i rodzinnej służącej, swojej powierniczce.

,,Pod drzewem magnolii" to szczera, dowcipna i poruszająca oda do rodziny i do pewnego miejsca, refleksyjna opowieść o tym, w jaki sposób one nas definiują, bądź sprawiają, że sami siebie tak a nie inaczej definiujemy. Mayes delektuje się słodyczą Południa, smakami potraw serwowanych przy rodzinnym stole i zapachem drzew rodzinnego miasteczka. Powstaje niezapomniana opowieść o dziewczynce, której wnikliwość i rodząca się samoświadomość kazały opuścić Południe, zjechać resztę świata i wrócić do domu z głębszym zrozumieniem tego, ile dla niej znaczył.

Frances Mayes jest znana przede wszystkim jako autorka autobiograficznych książek, w których opisuje swoje podróże i życie we Włoszech. ,,Pod słońcem Toskanii" i ,,Bella Toskania" zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Książki o podejmowaniu nowych wyzwań, życiu we Włoszech, o odnawianiu starego włoskiego domu, a także o miłości, kuchni i wszelkich przyjemnościach, uczyniły z niej pisarkę bestsellerową. Mayes jest także poetką, eseistką i autorką znakomitych artykułów na temat kuchni i wina. Dzieli czas między dwa domy: we Włoszech i w Północnej Karolinie.

Informacje dodatkowe o Pod drzewem magnolii:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-07-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Pod drzewem magnolii

Pod drzewem magnolii - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Opisy "tamtych" czasów, rasizmu, porównywanie amerykańskiego Południa, innych regionów USA i Toskanii - ciekawe. Częste porównywanie własnej rodziny z innymi, na korzyść tych ostatnich - dość przytłaczające. Chyba czego innego oczekiwałam, znając inne powieści tej Autorki.
Kobiety w blasku słońca
Frances Mayes0
Okładka ksiązki - Kobiety w blasku słońca

Kolejna propozycja autorki bestsellerowej powieści "Pod słońcem Toskanii" - pełna ciepła, wzruszeń, przepysznych opisów miejsc, potraw i przyjaźni...

Codzienność w Toskanii
Frances Mayes0
Okładka ksiązki - Codzienność w Toskanii

Słoneczna opowieść z wątkami autobiograficznymi, pełna przepisów kulinarnych, włoskiej architektury i sennego klimatu prowincjonalnych miasteczek. Po...