Okładka książki - Pod okiem księżyca

Data wydania: 2017-05-10
ISBN: 978-83-62248-02-5
Ilustracje: Urszula Giewoń
Dodał/a książkę: czytam

Czy ośmioletnia dziewczynka jest za duża na czytanie bajek? Malwinka jest o tym przekonana do czasu aż... zacznie się przygoda. Pełna magii, dziwnych stworzeń, humoru, ale i niebezpieczeństw. Malwinka trafia do niezwykłej krainy (Jak? Dlaczego? - to się okaże), a jej mieszkańcy pilnie potrzebują pomocy i obrony przed groźnym wrogiem, który nienawidzi zwierząt, kwiatów, drzew, wszystkiego, co piękne, miłe i radosne . "Kto pomaga, nic nie traci, a wiele zyskuje", mówi dziewczynka i w towarzystwie gadającego, nieco przemądrzałego Kota, rusza na ratunek.

Kup książkę Pod okiem księżyca

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2017-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 roku, Książki dla dzieci,
Świat baśni to miejsce, do którego najchętniej uciekaliby zabiegani i zmęczeni pracą dorośli, a dorastające dzieci za wszelką cenę starają się go unikać, twierdząc, że bajki to domena maluchów. Podobne przekonanie żywi bohaterka opowieści Małgorzaty Kierenko, ośmioletnia Malwinka. Dopiero niesamowity splot zdarzeń i przedziwne przygody w zupełnie obcym świecie sprawiają, że dziewczynka na nowo zakochuje się w baśniach. Malwinka, jak co roku, spędza wakacje u babci. Pobyt nie wydaje się już dziewczynce tak ekscytujący jak kiedyś. Brak komputera i zabawy na świeżym powietrzu kojarzą się Malwince z nudą. Pewnego dnia, goniąc małego kotka, któremu przyczepił się rzep do ogona, dziewczynka wpada do szopy dziadka, gdzie potyka się i upada. Gdy odzyskuje świadomość, nie otaczają jej już drewniane ściany szopy, ale ciemny, bardzo gęsty las. Dziewczynka domyśla się, że przeniosła się do zupełnie nieznanej, magicznej i tajemniczej krainy.  Pod okiem księżyca to wciągająca opowieść, której akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie – Namaturii – pełnym wyimaginowanych, baśniowych stworzeń. Na swej drodze Malwinka spotyka driady – mieszkanki drzew, numije – skrzydlate stworzenia, przypominające małe dzieci, nabajów – złociste istoty, forki – chodzące na dwóch łapach lisy oraz goryszów – kamienne, przerażające i budzące spustoszenie stwory. Pragnieniem ...

Opinie o książce - Pod okiem księżyca

Avatar użytkownika - joszyma
joszyma
Przeczytane:2017-05-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniała lektura dla naszych pociech- bajka,która przenosi młodego czytelnika w ponadczasowy świat baśni,magii,wielu ciekawych przygód które rozwijają dziecięcą wyobrażnie.Pięknie wydana książka,ciekawe ilustarcje powinna znależć się na półce każdego dziecka.
Avatar użytkownika - iga
iga
Przeczytane:2017-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ciekawa, zabawna baśń z mądrym przesłaniem
Avatar użytkownika - stela18
stela18