Pod opieką Maryi. 125 pytań i odpowiedzi. Przewodnik na cały rok

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2022-03-14
Kategoria: Duchowość, religia
Tłumaczenie: Magdalena Dobosz

"Gdyby wiara chrześcijańska była tylko ideą, nie byłoby Maryi, ale wiara jest życiem, a bez Matki nie ma życia". Ale kim tak naprawdę jest Maryja, Matka Boża? Niniejsza książka odpowiada na 125 starannie wybranych pytań dotyczących zarówno Jej postaci, wydarzeń ewangelicznych będących Jej udziałem, jak również Jej kultu wciąż rozwijającego się na przestrzeni tysiącleci. Krok po kroku przybliża osobowość i znaczenie niezwykłej kobiety, która „otrzymała wyjątkową rolę w Bożej ekonomii zbawienia, w misterium Chrystusa i w dziejach Kościoła”.

To oryginalny przewodnik w podróży do korzeni wiary i do źródeł teologii maryjnej, wprowadzający nas w pełnię życia Matki Bożej. Autor, czerpiąc z bogatych źródeł – Pisma Świętego, pism ojców i doktorów Kościoła, traktatów teologicznych, Magisterium i Tradycji, a także chrześcijańskich świadectw – zabiera czytelnika w niezwykłą wędrówkę śladami Tej, która niezmiennie opiekuńczo towarzyszy ludzkości.

Tagi: modlitwa

Kup książkę Pod opieką Maryi. 125 pytań i odpowiedzi. Przewodnik na cały rok

Opinie o książce - Pod opieką Maryi. 125 pytań i odpowiedzi. Przewodnik na cały rok

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Trudna droga wiary wymaga dojrzałości i odpowiedzialności. Ponieważ łatwo jest pobłądzić, chrześcijanin winien szukać oparcia w Maryi – Przewodniczce na drodze do Ojca. Nakładem Wydawnictwa Promic ukazała się bogata w treść publikacja Pod opieką Maryi. Donato Petti zamieszczając w niej 125 pytań i odpowiedzi przekonuje, że ten, kto zaufa Matce, na pewno się nie zawiedzie. Ponieważ książka jest Przewodnikiem na cały rok, zawarte w niej przemyślenia zostały podzielone z uwzględnieniem okresów, na jakie przypadają maryjne uroczystości, święta i wspomnienia, nadane Maryi tytuły oraz wydarzenia z Jej życia. Odpowiedzi na 125 nieprzypadkowo wybranych pytań dotyczą tego wszystkiego, czego uczy Kościół, a co wypływa z Objawienia. Niektóre pytania są krótkie, inne rozbudowane, odpowiedzi natomiast – ścisłe, konkretne, wyczerpujące, przedstawione językiem całkowicie zrozumiałym, oparte o fragmenty biblijne Starego- i Nowego Testamentu, pisma ojców i doktorów Kościoła, dokumenty papieskie, artykuły KKK, homilie, refleksje teologiczne, medytacje, przemówienia, wizje, a także artykuły naukowe, dorobek pisarzy chrześcijańskich oraz apokryfy. Ponieważ w życiu Maryi wypełniły się zasadnicze fakty zbawcze, autor wziął pod rozwagę wszystko to, co składa się na całość maryjnego kultu. Poruszone przez niego zagadnienia koncentrują się na wydarzeniach z przestrzeni dziejów: od osoby i życia Bożej Matki (nie w kolejności chronologicznej ...