Pod powierzchnią

Genialna powieść najmłodszej finalistki w historii Nagrody Bookera!

Minęło szesnaście lat, od kiedy Gretel ostatni raz widziała matkę. To połowa jej życia; dość, aby zapomnieć spędzone nad kanałem dzieciństwo. Lecz niespodziewany telefon sprawia, że ich drogi znów się przecinają.
Wspomnienia niespokojnych lat powracają ze zdwojoną siłą: sekretny język, który wynalazły z matką; dziwny chłopiec, Marcus, pomieszkujący na łodzi tamtej pamiętnej zimy; stwór, który ponoć krąży pod powierzchnią, podpływając coraz bliżej.

Gretel nie ma wyjścia, musi zanurzyć się w przeszłość. Rodzinne sekrety i dawne przepowiednie ożywają, wieszcząc tragedię.

Informacje dodatkowe o Pod powierzchnią:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: Everything Under
Tłumaczenie: Jan Kabat

Tagi: literatura piękna

Kup książkę Pod powierzchnią

Pod powierzchnią - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 ksiązki 2024, Posiadam,

Książka zupełnie inna od tych ,które dotychczas czytałam.Pisana w dośc specyficznej narrancji,bo raz w pierwszej osobie raz w trzeciej ,do tego przeskoki czasowe i brak "prawdziwej " formy dialogów to wszytsko sprawiło,że książka jak dla mnie jest ciężka w odbiorze.

Ksiązka miała być jak czytałam "Kur..sko dobra" i pewnie była dla osób ,które nagrodziły autorkę nagrodą bookera .Ja jednak czuję wielki niedosyt i tak prawdę mówiąc straciłam tylko nad nia czas

Mam mieszane uczucia po lekturze "Pod powierzchnią". Moje zdanie zmieniało się nawet podczas odbioru. Z jednej strony to dobra literatura, traktująca o ważnych sprawach, a z drugiej chwilami brakowało mi w niej głębi i wszystko wydawało takie banalne i nużące. Z pewnością trochę się zmęczyłam tą książką. A może to wszystko było zamierzone, może właśnie takie były emocje bohaterki. Cóż, na pewno nie jest to lektura nijaka, ale jaka jest konkretnie, też trudno mi powiedzieć. Chyba najbardziej pasuje mi do niej określenie "mieszana", cokolwiek miałoby to znaczyć.

Siostry
Daisy Johnson0
Okładka ksiązki - Siostry

Powieść wyróżniona na liście wybitnych książek przez ,,New York Timesa". Jedna z 10 najlepszych książek roku według ,,Publisher's Weekly". Jedna...