Podkultura więzienna. Wielowymiarowość rzeczywistości penitencjarnej

Rozważania zaprezentowane w prezentowanej publikacji koncentrują się wokół wątku penitencjarnego. Pierwszoplanowym zjawiskiem jest podkultura więzienna, która nie jest sformalizowanym zjawiskiem występującym w zakładzie karnym, ponieważ stoi w opozycji do jego oficjalnych przepisów. Podkultura dzieli się na "grypsujących", "niegrypsujących" i "cweli". Ten ukryty nurt ma destruktywny wpływ na proces resocjalizacji, a cały tajemny "więzienny kodeks" niewątpliwie jest usytuowany w opozycji do procesu naprawy człowieka - więźnia. Zakłady karne to nie tylko osoby osadzone i personel pilnujący, to także wiele sytuacji tworzących tamtejszą atmosferę i wpływających na świat znajdujący się za wielkim murem. W związku z tym istnieje potrzeba ukazywania autentycznych relacji i zjawisk istniejących w środowisku więziennym. Książka niewątpliwie przyczyni się do rozwoju myśli resocjalizacyjnej w wydaniu penitencjarnym.

Informacje dodatkowe o Podkultura więzienna. Wielowymiarowość rzeczywistości penitencjarnej:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: b.d
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-7308-915-0

Kup książkę Podkultura więzienna. Wielowymiarowość rzeczywistości penitencjarnej

Podkultura więzienna. Wielowymiarowość rzeczywistości penitencjarnej - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2012-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dziara, cynkówka, kolka - zjawisko tatutażu więziennego
Przybyliński Sławomir0
Okładka ksiązki - Dziara, cynkówka, kolka - zjawisko tatutażu więziennego

Książka dra S. Przybylińskiego, adiunkta w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, mogła powstać jedynie w wyniku rzetelnej obserwacji społeczności...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;