Podróż do Kalina

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375088595
Liczba stron: 360

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Juliusz Werkazy, niepozorny mężczyzna ubrany zwykle w spodnie z taniego materiału i brązową marynarkę, jest detektywem starej daty. I nie ma na swoim koncie żadnych wielkich sukcesów. Dlaczego więc tajemniczy założyciel miasta Kalino właśnie jego prosi o pomoc? Telefon, który Juliusz Werkazy odbiera któregoś ranka, niczym wielkie koło zamachowe uruchamia cały ciąg zdarzeń. Wkrótce Juliusz Werkazy siedzi w pociągu jadącym do miasta, którego granice mało kto ma okazję przekroczyć. Cztery wagony wtaczają się na peron dworca w Kalinie niczym szczelnie zamknięty sejf. I zaraz po przybyciu detektywowi przedstawia się założyciel miasta F. Osmos, mówiąc: ,,Wybraliśmy pana nieprzypadkowo. Ale proszę pozwolić mi przedstawić sedno sprawy: kilka dni temu w Kalinie doszło do pierwszego śmiertelnego przypadku". Werkazy ma jak najszybciej wyjaśnić przyczyny tragedii. W tym celu musi jednak poznać tajemnicę Kalinian: wygląda na to, że nikt w tym mieście nie ma więcej niż trzydzieści lat.

F. Osmos nie powiedział też Werkazemu całej prawdy... W magicznej, w fascynujący sposób staroświeckiej powieści detektywistycznej Radka Knappa co rusz pojawiają się postaci, których nie sposób zapomnieć.

Podróż do Kalina to krytyka rzeczywistości konsumpcji. Kalino z książki Knappa rządzone jest przez ,,założyciela", który czuwa i chce wszystkim kierować. Świat jak u Lema... Literacka przestroga.

Kup książkę Podróż do Kalina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Podróż do Kalina

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Powieść bardziej science fiction niż detektywistyczna - jak została określona w opisie na okładce. Marnej jakości detektyw Juliusz Werkazy zostaje wynajęty do zbadania przypadku prawdopodobnego morderstwa w odciętej od innych miejscowości o nazwie Kalino. Okazuje się, że Kalino to enklawa społeczna gdzie ludzie nie starzeją się, nie umierają, są doskonałej kondycji fizycznej a technika stoi na znacznie wyższym poziomie niż w świecie Werkazego. Jak się jednak okazuje to tylko pozory i pozory te odkrywa Werkazy przy pomocy wicedyrektora Buscharta, który miał być ofiarą zabójstwa a okazało się, że upozorował własną śmierć aby przeszkodzić szalonemu Osmosowi- założycielowi Kalina w jego ekspansji na świat poza Kalinem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka przedziwnie napisana ale przez tą dziwność aż chce się ją czytać. Radek Knapp fajnie pisze, czytałam jego inną książkę i również mi się podobała. Jedyny minus tej książki że koniec no niestety przewidywalny aż do bólu!!!!
Link do opinii
Inne książki autora
Lekcje pana Kuki
Radek Knapp0
Okładka ksiązki - Lekcje pana Kuki

Dwudziestokilkuletni Waldemar postanawia po raz pierwszy wyjechać na wakacje za granicę, by trochę pozwiedzać, a także poszukać sezonowej pracy. Zwraca...

Osioł na ósmym piętrze
Radek Knapp0
Okładka ksiązki - Osioł na ósmym piętrze

Ludwik Wiewurka, wiedeński inkasent firmy ciepłowniczej, z zamiłowania melancholik, jest rodowitym Polakiem. Zgodnie z życzeniem swojej obrotnej matki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Pokaż wszystkie recenzje