Podróż w nieznane

Aleksandra to dziennikarka turystyczna, pracująca w jednej z najlepszych gazet w Warszawie. Prywatnie jest żoną Karola - chirurga plastycznego, który zajęty robieniem kariery nie widzi, że jego małżeństwo przechodzi kryzys.

Pewnego razu Aleksandra dostaje świetny temat na reportaż, jednak jego podjęcie wiąże się z podróżą w nieznane...

Czy przyjmie propozycję szefa i wyjedzie na Zanzibar? Co na to Karol? Co się wydarzy, kiedy młoda, piękna i ambitna dziennikarka na swojej drodze spotka bratnią duszę... mężczyznę, który swym urokiem osobistym zawróci jej w głowie?

Informacje dodatkowe o Podróż w nieznane:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-03-05

Kup książkę Podróż w nieznane

Podróż w nieznane - opinie o książce

[Reklama] Wydawnictwo Najlepsze

Patronat medialny

Szara, bura i nijaka rzeczywistość? Czy może słoneczny, rajski i beztroski Zanzibar?
   Aleksandra Godlewska jest dziennikarką turystyczną i dostaje zalecenie na reportaż o Zanzibarze. Ten wyjazd jest jej na rękę, bowiem jej małżeństwo z wiecznie zapracowanym Karolem już dawno ledwie się żarzy. Na Zanzibarze wszystko nabiera innego tempa i wyglądu. Problemy zdają się błędność a w sercu i duszy rozkwita beztroska i szczęście. Tylko czy powrót do Polski nie okaże się twardym ładowaniem?
   Najnowsza powieść Alicji Skirgajłło pokazuje dobitnie, że nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co przyszykował dla nas los i jakie to wszystko będzie miało skutki, konsekwencje. A tutaj zderzyła się radość i czyste szczęście z brutalnością i okrucieństwem. To drugie okazało się być dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Totalnie nie przypuszczałam, że wydarzenia w kraju tak bardzo się skomplikują. Że sprawy przyjmą taki a nie inny obrót. Moje brwi poszybowały do góry a na mej twarzy zagościł szok i czyste przerażenie. Emocje szalały niczym rozpędzony rollercoaster zapewniając wrażenia z najwyższej półki.
   Autorka pięknie oddała klimat rajskiej wyspy. Chciałam się tam przenieść do bohaterów. To był cudowny czas.
   Fabuła została bardzo dobrze przemyślana i poprowadzona. Wątki zostały odpowiednio nasycone a przekaz trafia prosto w serce. Kreacja głównej pary bohaterów oraz ich przyjaciół była w punkt. Moc przyjaźni na szóstkę z plusem. Czystość uczucia zdawała się mieć tyle siły by pokonać całe zło.
   WOW WOW WOW! Takich historii zdecydowanie chcę więcej. Wciągnęła mnie doszczętnie. Na finale łzy wzruszenia pojawiły się w moich oczach,  na ustach pojawił się uśmiech a w sercu spokój o przyszłość kobiety, która po piekle zdecydowanie zasłużyła na niebo. Genialna, pasjonująca, przewrotna.
   Obszerność tej powieści jest ogromnym plusem. Jest pokaźna a ja i tak z czystą przyjemnością jeszcze dłużej potowarzyszyłabym bohaterom, których polubiłam. Może akurat powstanie kontynuacja? Nie pogardziłabym, heheh.

Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

☀ „Podróż w nieznane” to niesamowita historia przenosząca czytelnika do rozgrzanego słońcem Zanzibaru.Piękne krajobrazy,beztroska,dobre jedzenie i wyjątkowi ludzie pozwalają zapomnieć o otaczającym świecie.Gorąc płynąca z miejsca pełnego słońca daje nam ciepła i pragnienia odnalezienia szczęścia przez Olę

☀Aleksandra to kobieta,która czuje się samotna w małżeństwie.Brak czułości,bliskości i obojętność dotyka ją dogłębnie.Chce momentów,które odeszły w zapomnienie.Jej postawa i decyzje mogą być dla niektórych niezrozumiałe.Zrozumie ją tylko ten,kto w związku czuje się tylko ozdobą

☀Odnajdujemy w tej historii trójkąt miłosny,a nawet czworokąt,który owocuje w wielu gorących i namiętnych momentów.Poza upojnymi wydarzeniami mamy również rozdarcie wewnętrzne,konsekwencje swoich czynów oraz sytuacje zagrażające życiu.
☀Postać przyjaciółki bohaterki-Ulki i jej męża pokazują siłę przyjaźni.Dla niej zrobi się wszystko i o każdej porze

☀Historia otula nas swoją romantyczną stroną oraz momentami w których łezka się pojawia.Bo jak to w życiu jest-nic nie można zaplanować,bo los sam przynosi niespodzianki

☀Niespełna sześciuset stronicowa powieść czyta się w zastraszającym szybkim tempie.Przez nią się „płynie”,a wszystko dzięki świetnej fabule i ciekawym bohaterom,którzy dostarczają mnóstwa emocji

☀Pozwólcie zabrać się w podróż w nieznane i przeżyjcie z bohaterami niezapomniane chwile
☀Gorąco polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

Czy odczuwacie lęk przed podejmowaniem ryzkownych decyzji? Główna bohaterka "Podróży w nieznane" wyjeżdża na Zanzibar. To przysłowiowy drugi koniec świata. Nie dziwi więc jej strach przed nieznanym, prawda?

Ola trwa w związku z przyzwyczajenia. Czy to można nazwać prawdziwym szczęściem? Podróż pozwoli jej spojrzeć na swoje życie z dystansu i przede wszystkim podjąć odważne decyzje. Ale zanim do tego dojdzie, dużo się wydarzy.

Z bohaterami z pewnością nie będziecie się nudzić. Dostarczą Wam sporo skrajnych emocji, zaskakujących zwrotów akcji z wątpliwościami co do rozstrzygnięć finałowych historii, dozy humoru oraz gorących, namiętnych chwil, wywołujących rumieńce na twarzy.

"Uśmiecham się na ten widok i od razu wyobrażam sobie jego (wielkiego chłopa) na małym, niepozornym piździku.

- Mam tym jechać? - pytam rozbawiona, na co on tylko kiwa głową i zajmuje miejsce z przodu.

- Wskakuj - ponagla mnie, wystawiając do mnie dłoń.

- Przecież "to" - parskam śmiechem, palcem wskazując motor - "to" nas nie udźwignie."

Alicja Skirgajłło zabiera nas w słoneczne, piękne krajobrazy. Towarzysząc Oli w podróży, sama zapragnęłam się tam znaleźć. Choć przyznam, że nie przepadam za upałami, to spędziłabym kilka miłych chwil na jednej z tych piaszczystych plaż... Jednak co się stanie, gdy Ola wróci do Polski? Spokojnie to nie będzie. Moje nerwy zostały mocno wystawione na próbę... I nie za sprawą faceta, a tym razem właśnie Oli. Jej zachowanie budziło we mnie takie emocje, że niejednokrotnie miałam ochotę porządnie nią potrząsnąć za niezdecydowanie, brak odwagi. Ale koniec końców i tak ją polubiłam.

"W domu czeka na mnie mąż..."

Poczułem się jak gówno. Jak zabaweczka, którą się zabawiła, a potem kopnęła w kąt. Zakochałem się w kobiecie, o której nie wiedziałem zupełnie nic. Postanowiłem zaryzykować, postawić wszystko na jedną kartę i raz jeszcze zaufać. Straciłem czujność, przekroczyłem dystans, barierę, której obiecałem sobie nigdy w życiu już nie przekroczyć. Myślałem, że ona jest inna."

Natomiast jeśli chodzi o męskich bohaterów, to moje serce skradł drwal Olek. Mimo iż przez pewne zachowanie moja wiara w niego się zachwiała, to później to naprawił. A Karol? Powiem krótko: dupek jakich mało!

Przygoda, szaleństwo, tajemniczy mężczyzna, pokusa, gorące plaże Zanzibaru, moc przyjaźni. To co, gotowi, by wyruszyć w "Podróż w nieznane"?

Właśnie skończyłam czytać książkę Alicji Skirgajłło "Podróż w nieznane".

Przyznam, że tytuł przyciągnął mnie jak magnes. Wiadomo, kocham podróże, a przez zimę to taka "wyposzczona" jestem ?

A do tego, gdy zobaczyłam, że to takie konkretne tomiszcze, to buzia mi się bardzo ucieszyła ?

No i co my tu mamy.

Prolog, jak to na wstęp przystało, od razu mnie ucieszył. Zanzibar, ocean, słońce, natura i Olek, Polak, który prowadzi tam swój biznes.

A już za chwilę przenosimy się do mroźnej Warszawy, tuż przed Bożym Narodzeniem. Poznajemy Olę, żonę cenionego chirurga plastycznego, dziennikarkę turystyczną, pracującą w jednej z najlepszych gazet. Właśnie otrzymuje od szefa propozycję "nie do odrzucenia". W wigilię musi porzucić swoje plany i wylecieć na drugi koniec świata, żeby zrobić reportaż. Dokładnie na Zanzibar.

Książkę, pomimo swojej pokaźnej objętości, czyta się znakomicie i szybko. Jest napisana bardzo przyjemnym językiem. Do tego jej tematyka, nie banalna ale i nie za trudna.

To romans dla osób 18+ ?

Są jednak dwie rzeczy, do których muszę się doczepić.

Po pierwsze główna bohaterka, Ola. Jak ona mnie irytowała... Miałam ochotę czasem ją solidnie potrzepać. Niby dorosła kobieta, a w niektórych momentach zachowywała się jak dziecko.

A po drugie, gdy już byliśmy na tym cudownym Zanzibarze, to oczekiwałam więcej opisów tej dziewiczej przyrody, tego słońca i gorącego piasku.

Bo jeśli chodzi o seks, to było go w sam raz ? Nie był on głównym wątkiem, a jedynie dodatkiem do fabuły, co sobie bardzo cenię ?

Podsumowując, książka warta przeczytania, ciekawa, w sam raz na zimne, polskie dni.

Urodzona do walki
Alicja Skirgajłło0
Okładka ksiązki - Urodzona do walki

Nowa powieść bestsellerowej autorki romansów mafijnych! Poznaj w historię, w której świat nielegalnych walk i dużych pieniędzy łączy się z niebezpiecznymi...

Filadelfia. Na zawsze twoja
Alicja Skirgajłło0
Okładka ksiązki - Filadelfia. Na zawsze twoja

Najgorętszy romans biurowy tego roku!Ivy Preston pracuje w jednej z najlepszych firm marketingowych w Nowym Jorku. Thomas Brown, przystojny i tajemniczy...