Podwójna pokusa

Tom 2 cyklu Addicted

Lily Calloway najbardziej obawia się... braku seksu. Loren Hale pomaga jej wytrwać w postanowieniu zerwania z uzależnieniem, choć nie ułatwia tego fakt, że tworzą teraz parę. Lily musi mierzyć się z codziennością, której nie może zdominować seks.

Z kolei Loren chce wytrwać w trzeźwości. W obliczu groźby ujawnienia rodzinie Lily tajemnicy dziewczyny Lo obiecuje, że zrobi wszystko, aby ją chronić. Gra idzie jednak o wysoką stawkę. Bardziej niż powrotu do nałogu chłopak boi się utraty swej miłości...

Informacje dodatkowe o Podwójna pokusa:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-01-30
Tytuł oryginału: Addicted for now
Tłumaczenie: Marzena Reyher

Kup książkę Podwójna pokusa

Podwójna pokusa - opinie o książce

Zrozumienie swoich słabości i poproszenie o pomoc, to pierwszy i bardzo ważny krok. Doskonale o tym wiedzą główni bohaterowie tej historii. Gdy o ich problemach dowiadują się bliskie osoby wiedzą, że nadszedł czas na terapię. Loren, który odbył odwyk chce być oparcie dla Lily, której problem jest trudniejszy. Obydwoje walczą o lepszą przyszłość, jednak nie jest to takie proste. Kiedy chłopak dostaje groźby, wie że zrobi wszystko, żeby dziewczyna była bezpieczna i się nie załamała. Kto szantażuje bohaterów? Z jakimi wyzwaniami będą musieli się zmierzyć? Czy uda im się wyjść z nałogów?

Pierwszy tom był naprawdę w porządku. Choć miałam trochę obaw, to jednak realizacji miło mnie zaskoczyła. Druga część jest o wiele dłuższa od poprzedniej i byłam ciekawa, co się tutaj wydarzy. A działo się dużo! Autorki dodały wiele nowych wątków oraz kontynuowały poruszone wcześniej, więc objętość potem nie zadziwiała. Ogólnie jestem zadowolona z takiego rozwoju wypadków.

Bohaterowie przeszli ogromną zmianę. Lo po odwyku stał się bardziej opanowany i spokojny. Chociaż targają nim wewnętrznie emocje, to wie dlaczego i stara się je ogarniać. Zaczyna dostrzegać sprawy, które omijały go, gdy był pod wpływem i jakie konsekwencje mogły być jego nieostrożności. Zaczyna dorastać i stawać na własnych nogach, chce zmierzyć się z demonami przeszłości i pójść dalej. Widać, że mu zależy i nie chce stracić swojej miłości. Lily ma o wiele trudniej. Jej uzależnienia nie da się wyłączyć z codziennego życia i musi ogarnąć swoje żądze. Dalej jest bojaźliwa, a sytuacje, które ją spotykają tylko ten strach potęgują. Duże wsparcie otrzymuje od bliskich jej osób i też zaczyna dostrzegać swoje zachowanie jakie złe. Pozostałe postacie tak ogólnie były mi dość obojętne, chociaż do Rose i Daisy zapałałam trochę większą sympatią niz wcześniej, a ich wątki zostały ciekawie przedstawione.

Jednak ten tom czytało mi się trochę gorzej niż poprzedni. Tamten jakoś szybko mi zleciał i chciałam od razu zaczynać kontynuację, a po tym tego nie odczuwałam. Wątków w niej poruszanych było naprawdę dużo i przeskakujemy pomiędzy jednym a drugim, czasami można się było w tym pogubić. Zdarzało się, że sytuację się powielały i ciągle było o tym samym. Książka ma ponad 500 stron, a wszystkie wątki zamykają się w ostatnich 40 stronach, jakoś tak. Z jednej strony cieszyła mnie ta różnorodność, a z drugiej drażniła, bo było tego momentami za dużo, tak jakby bohaterów nie mogło spotkać nic dobrego.

Także jak widać, co do tego tomu mam mieszane uczucia, a wątek z psychiatrą był straszny. Wystawiłam jej dość wysoką notę, bo jednak wątek w niej poruszany jest istotny i został całkiem nieźle rozegrany. Nie wiem czy sięgnę po trzeci tom, może kiedyś. Jeśli czytaliście pierwszy tom, to warto sięgnąć po kontynuację, bo tutaj dużo spraw się rozwiązuje i mamy szerszy obraz na całą sytuację.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Mogę z czystym sercem powiedzieć, że była to dużo lepsza część niż poprzednia. W pierwszym tomie nie bardzo wiedziałam jak się do książki odnieść, tak tutaj jestem zdecydowanie na tak. Moim skromnym zdaniem, to od tej części powinna zacząć się seria Addicted. No widać gołym okiem, że autorki włożyły w nią więcej pracy. Dużo lepiej rozwinięty wątek problemów Lili i Lo. Dużo więcej, o tym jak ciężko walczyć z takimi nałogami. Dużo więcej, o tym ile pracy muszę włożyć w to aby osiągnąć jakiekolwiek postępy. I największy plus - w końcu oboje byli dla siebie prawdziwym oparciem. To było dobre. Mam nadzieję, że kolejna część będzie jeszcze lepsza! Liczę na to ogromnie! I choć momentami oboje (Lili i Lo) mnie denerwowali to polubiłam ich bardzo. Jestem ciekawa, co jeszcze ich czeka i jak zakończy się ta walka. Podsumowując - to była dobra lektura, wciągająca i pełna emocji. Nawet kilka razy łezka poleciała przy czytaniu. Bardzo mi się podobało i tak - śmiało mogę polecić. :)

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Podwójna namiętność
Becca Ritchie0
Okładka ksiązki - Podwójna namiętność

Nieśmiała, drobna Lily Calloway, niepotrafiąca powiedzieć ,,nie", rumieniąca się nawet w towarzystwie chłopaków, ma poważny problem - jest uzależniona...