POEZJA PO ZMIERZCHU. ANTOLOGIA.

poezja

Informacje dodatkowe o POEZJA PO ZMIERZCHU. ANTOLOGIA.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-03-20
Kategoria: Poezja

Tagi: Sny marzenia melodiasłów wyobraźnia bliskość miłość wiersz

Kup książkę POEZJA PO ZMIERZCHU. ANTOLOGIA.

POEZJA PO ZMIERZCHU. ANTOLOGIA. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Most łączący różne światy

„Ta jedna chwila jak fala

zabrała wszystko

co miało być na zawsze”

Po zmierzchu, kiedy słońce schodzi za horyzont, a noc rozpoczyna swoje ciche panowanie, poezja nabiera nowego znaczenia, słowa ożywają, odzyskując swoją tajemniczość i siłę. W ciemnościach, gdy światło gaśnie, wkracza na scenę, aby zatańczyć ze snem i emocjami, aby stać się mostem łączącym różne światy. Przenika przez granice czasu i przestrzeni, przynosząc dźwięki tęsknoty, miłości, melancholii i nadziei. Wiersze stają się lampką w mroku, rozświetlającą duszę i otwierającą drogę do głębszych refleksji.

„czasem kiedy cię nie ma

pozwalam nocy wziąć mnie w ramiona

rozchylam uda i ubieram się

w twoje usta i palce

płynę przed siebie na oślep

póki żar nie spopieli pragnienia

zasypiam jak w kołysce twoich dłoni

nie istnieje dla nas przestrzeń i czas”

W mroku poezja zyskuje zdolność wydobycia z człowieka najskrytszych uczuć i myśli. Słowa  unoszą się nad głową jak gwiazdy na nocnym niebie, dając odczucie nieskończoności i jednocześnie bliskości. Jest to magia, która przywołuje do życia to, co ukryte, budząc zmysły i pobudzając wyobraźnię.

Poezja po zmierzchu odkrywa piękno w najprostszych rzeczach. W cichym szeptaniu wierszy tkwi siła i mądrość, która dotyka serc i umysłów. To czas, w którym słowa nabierają nowego sensu i stają się lekarstwem dla duszy zmęczonej dniem.

„Przestanę gonić złudne sny,

Przestanę wypatrywać wiosny,

Może nadzieję ześle świt

I wreszcie przyjdzie czas na rozkwit.”

Zaprasza na spacer po ścieżkach snu i marzeń, gdzie granice są płynne, a możliwości nieograniczone. Gdzie możemy odkryć nowe światy, ożywić wspomnienia i na nowo zrozumieć życie. Zanurzyć się w jego rytmie i dać się ponieść melodiom słów.

Po zmierzchu, gdy zapada cisza, sięgnijcie po wiersz i otwórzcie przed sobą drzwi do nieznanego - odkryjcie piękno ukryte w nocy.

„Moja miłość największa –

żyje wciąż w moich wierszach.”