Pogarda

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788324070268
Liczba stron: 414
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Pogarda – najgorsza z ludzkich cech. Niszcząca siła, która sprawia, że jeden człowiek nienawidzi drugiego bez powodu. Piotr Niemczyk tropi wszelkie przejawy pogardy w Polsce i pokazuje, jak wpływają na nasze życie i bezpieczeństwo.


Liczba przestępstw z nienawiści związanych z nietolerancją i uprzedzeniami w ostatniej dekadzie wzrosła w Polsce z około tysiąca do prawie 35 tysięcy. Pogarda sprawia, że krzywda spotyka przypadkowych ludzi, tylko dlatego że są obcokrajowcami, mają inną orientację, poglądy. Pogarda popycha zwykłych obywateli do hejtu w internecie. Agresja z debaty publicznej przenosi się na ulice i do naszych domów. Wstrząsające zabójstwa Marka Rosiaka, Jolanty Brzeskiej, Pawła Adamowicza czy wydarzenia w Białymstoku stawiają nas nieuchronnie przed pytaniem: w jakim kraju żyjemy?

Piotr Niemczyk, analityk przestępczości i ekspert w dziedzinie walki z terroryzmem, bierze pod lupę mechanizmy nienawiści, rozpalające skrajne emocje. Pokazuje, że jeżeli nie zaczniemy im przeciwdziałać, to w przyszłości sami sobie, naszym dzieciom i wnukom, podłożymy bombę. Bombę zbudowaną nie z semtexu czy C4, tylko z nienawiści.

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży fakt reportaż agresja

Kup książkę Pogarda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne
Piotr Niemczyk0
Okładka ksiązki - Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne

Szefowie służb na zieloną trawkę, a na ich miejsce zaufani ludzie PiS. Sanacyjny mesjanizm ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Walka z...

Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych
Piotr Niemczyk0
Okładka ksiązki - Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych

Kto nie chce w Polsce agentów specjalnych z prawdziwego zdarzenia? Komu jest na rękę, że najważniejsze dla bezpieczeństwa kraju sprawy trafiają na biurka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy