Pogięta szpada

Tom 11 cyklu Dziedzictwo rodu Poldarków

DZIEDZICTWO RODU POLDARKOW

CZĘŚĆ XI

Kornwalia, 1815

Pewnego dnia Demelza widzi jeźdźca zdążającego w dół doliny i przeczuwa, że to zły znak. Wkrótce coś zakłóci szczęśliwe życie rodzinne, które z takim trudem osiągnęła.

Ross nie ma wyboru - musi stawić się na wezwanie, a następnie wraz z całą rodziną wyjechać do Paryża, by stamtąd raportować o nastrojach panujących w armii francuskiej.

Pobyt w Paryżu zaczyna się od porywającej serii balów i przyjęć. Jednak powrót Napoleona przyniesie Poldarkom głównie rozstania, niepewność i lęk.

Demelzę stale prześladuje mroczna tajemnica, którą nie może podzielić się nawet z Rossem.

,,Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej."

Guardian

Saga rodu Poldarków stała się kanwą popularnego serialu BBC. W Polsce do obejrzenia pt. Poldark - Wichry losu.

WINSTON GRAHAM to autor czterdziestu powieści, przełożonych na wiele języków. Był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego, a w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Informacje dodatkowe o Pogięta szpada:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-11-14
Tytuł oryginału: The Twisted Sword
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

Kup książkę Pogięta szpada

Pogięta szpada - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Jak zwykle... świetna <3
Szkoda tylko, że to już prawie koniec :(

Pełną recenzję znajdziecie na moim blogu: https://magicznyswiatksiazki.pl/pogieta-szpada-winston-graham/

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Niestety to już przedostatnie spotkanie z rodem Poldarków. Pozostaje tylko czekać na ostatni tom serii.

W tej części Ross jedzie wraz z Demelzą i dwójką młodszych dzieci, Isabellą-Rose oraz Henrym (zwanym również Harrym), do Paryża, żeby badać nastroje w armii. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, ale… sielanka zostaje przerwana powrotem Napoleona z Elby. Demelza wraz z dziećmi ucieka najpierw do Brukseli (gdzie mieszka starszy syn Poldarków, Jeremy, wraz ze swoją ciężarną małżonką, Cuby), a później wraca do Anglii. Ross w tym czasie zostaje internowany do Verdun, ale na szczęście udaje mu się uciec. Bierze udział w bitwie pod Waterloo, która odmieni losy nie tylko Europy, ale i rodziny Poldarków.

W rodzinie Georga i Harriet Warlegganów ma się pojawić kolejne dziecko. George już snuje plany co do przyszłego dziedzica. Podczas porodu okazuje się jednak, że jego zamierzenia będą musiały ulec drobnym modyfikacjom.

W tej części żegnamy dwóch bohaterów – odejście jednego skutkowało ogromnym potokiem łez (i chęcią rzucenia książką; na szczęście minęło mi po jakichś 2 godzinach ;) ), natomiast drugiego żegnałam z dziką radością.

Muszę przyznać, że bardzo zdziwiła mnie droga, którą potoczyły się losy wiejskiego głupca, Musica Thomasa. Co prawda z jednej strony się cieszę z takiego obrotu sprawy, ale z drugiej jednak mam nieco mieszane uczucia.

Zaskoczona byłam również rozmową Rossa z Valentinem. Wydaje mi się, że słowa, które padły powinny zostać wypowiedziane. Muszę przyznać, że zaczęłam darzyć młodego Warleggana nieco cieplejszymi uczuciami niż do tej pory.

Nie mogę się już doczekać kolejnej części, chociaż już wiem, że będzie mi bardzo trudno opuścić Kornwalię oraz bohaterów, z którymi tak bardzo się zżyłam.

Czarny księżyc
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Czarny księżyc

Narodziny syna Elizabeth i George'a Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth...

Przybysz z morza
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Przybysz z morza

To ósma powieść osadzonej w malowniczej Kornwalii sagi rodu Poldarków. Kornwalia, rok 1810. Rodzina Poldarków oczekuje powrotu Rossa...