Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie

Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Pokolenie Z, czyli… pokolenie zmiany!

Do pokolenia Z zaliczamy osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012, uczące się w liceach, rozpoczynające właśnie dorosłe życie i od niedawna funkcjonujące na rynku pracy. Ale kim tak naprawdę są „zetki”?

Co zmienią? W co i komu wierzą? Czego się boją i jakiej chcą przyszłości? Czy w ogóle chcą o tę przyszłość walczyć, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy faktycznie nie chcą pracować, a jeśli tak, to dlaczego?

„Pokolenie zmiany” to pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Justyna Suchecka, dziennikarka, która od lat zajmuje się edukacją i wyzwaniami, przed którymi stają młodzi dorośli, zanurzyła się w badaniach i przepytała dziesiątki „zetek”, by dowiedzieć się, czego chcą ci młodzi, na których tak utyskujemy, a z drugiej strony tak bardzo liczymy, że to oni naprawią nasz świat. Czy faktycznie są najbardziej leniwym pokoleniem, skupionym tylko na sobie i zanurzonym w smartfonach? Czy może to my przestaliśmy rozumieć zmieniający się świat i młodych, którym go zostawiamy. I przede wszystkim: czy zostawiamy im świat, który sami chcielibyśmy dostać w spadku?

Informacje dodatkowe o Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-05-31
Kategoria: Publicystyka
ISBN: b.d

Tagi: reportaż pokolenie z publicystyka

Kup książkę Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie - opinie o książce

Książka zupełnie inna od tych, które zwykle czytam. Ciekawie było dowiedzieć się trochę o swoim pokoleniu ze strony osoby z innego, a także przedstawicieli właśnie pokolenia Z. Wreszcie dowiedziałam się, o co chodzi z niektórymi sprawami dotyczącymi moich rówieśników.

Pokolenie Z, to osoby urodzone pomiędzy 1995 a 2010 roku. Są to osoby, które nie pamiętają PRL-u, nieliczny z nich pamiętają walące się wieże World Trade Center. Nie pamiętają również Jana Pawła II, który umarł w 2005 roku. Natomiast gdy doszło do katastrofy w Smoleńsku, część z nich była dopiero w przedszkolu. Te wszystkie wydarzenia, to wydarzenia, które kształtowały nasze pokolenie. Pokolenie Z wychowało się w erze zmorzonego rozwoju technologii. Rozwoju, który nastąpił bardzo szybko i miał duży wpływ na pokolenie ludzi, którzy urodzili się po 1995. Jest to pokolenie nazywane również pokoleniem cyfrowym, pokoleniem kopiuj-wklej, albo pokoleniem kciuka. Osoby urodzone w tym okresie maja bardziej lub mniej ciekawe określenia.

Książka ,,Pokolenie Zmiany" to książka, która pozwala zrozumieć świat młodych osób, które dzisiaj jeszcze nie mają 30 lat. Ich dzieciństwo, okres dorastania i pierwszą pracę. Wraz z ich rozwojem rozwijała się również technologia. Osoby pochodzące z Pokolenia Z mają swoje plany, różne kompetencje i doświadczenia. Dorastali w świecie, zupełnie innym niż my gdy byliśmy dziećmi. Tak jak wcześniej wspomniałam na nasz światopogląd miały wpływ wydarzenia tj. śmierć Jana Pawła II czy katastrofa Smoleńska. Dzisiejsza młodzież pamięta strajk nauczycieli, zdalne nauczanie, uchodźców z Białorusi, parady równości itp. A do tego należy dodać Facebooku, Istagram, TikToka i wszystko to co znajdą na tych mediach społecznościowych.

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że kręci mi się w głowie od tego wszystkiego co otacza dzisiejsza młodzież. Natłok tych wszystkich informacji i wiadomości może naprawdę wpłynąć nieciekawie na rozwój.

Książkę bardzo polecam każdemu, kto chciałby bliżej poznać pokolenie Z. Pokolenie ludzi, którzy mają swoje cele i zasady, ale nie do końca dla nas dorosłych zrozumiałe. Dlaczego? Przeczytajcie dowiecie się, dlaczego my nie rozumiemy nastolatków i jak oni spostrzegają przyszłość.

Książka pozwala naprawdę spojrzeć na otaczający nas świat oczami dzisiejszej młodzieży. Jest ona bardzo empatyczna i sprawia, że ma się ochotę ,,młodych" przytulić. Mnie udało się chyba zrozumieć to co oni widzą i czują. To jak patrzą na przyszłość i na to co dzieje się dzisiaj.

Bardzo wartościowa książka i bardzo ją polecam.

#współpraca reklamowa Wydawnictwo W.A.B.

Avatar użytkownika - jf23
jf23
Przeczytane:2024-02-29, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane, 52 książki 2024,
Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze
Justyna Suchecka0
Okładka ksiązki - Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze

To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić...

Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat
Justyna Suchecka0
Okładka ksiązki - Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.  Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;