Polska może być lepsza

Ocena: 3 (1 głosów)
Inne wydania:

Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych i obrony narodowej, wraca do bestsellerowej analizy politycznej z 2018 roku. Uzupełnia swoje obserwacje, stawia nowe prognozy, rozmawia -m.in. z Donaldem Tuskiem - i z uwagą patrzy w przyszłość.

Czy zmierzamy ku geopolitycznej katastrofie? - pytał w 2018 roku Sikorski. O ile wtedy na scenie międzynarodowej patrzono na nas ze zdumieniem, o tyle dziś dominuje brak zaufania. Rząd Prawa i Sprawiedliwości w czasie trwającej w Europie wojny raz po raz zraża do siebie sojuszników.

I nie tylko sojuszników - wewnętrznie jeszcze nigdy nie byliśmy tak podzieleni. Ograbianie polskiej gospodarki idzie w parze z zawłaszczaniem narodowych symboli, rozdawnictwem, rozkładem sądownictwa i wolnych mediów. Rządzący grają na najniższych instynktach, ryzykując obudzenie dawnych demonów. Trwa przerażający romans ze skrajnie prawicowymi ksenofobami, seksistami i bigotami.

Katastrofa dzieje się na naszych oczach. Tymczasem Polska może - i powinna - być lepsza.

Informacje dodatkowe o Polska może być lepsza:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Polityka
ISBN: 9788324088607
Liczba stron: 448

Tagi: wspomnienia

więcej

Kup książkę Polska może być lepsza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Polska może być lepsza - opinie o książce

Wynurzenia pana Sikorskiego.

W moim przekonaniu autor dywagacji jest najlepszym przykładem tego, jak roztrwonić i zmarnować swój talent polityczny. A może nigdy go nie miał?
Radosław Sikorski dobrze się zapowiadał, inteligentny, wykształcony, znający języki obce.... A tu klapa w spektakularnym stylu.

Czy zmierzamy ku geopolitycznej katastrofie?

Książkę czyta się lekko, ale w zasadzie nie wiem co mam o niej sądzić. Rozważania i polemiki mają charakter polityczny, zgodne z zamysłem tego człowieka. Ów wspomina czasy, kiedy sprawował funkcję Ministra Spraw Zagranicznych. Publikacja odznacza się zwięzłym językiem i w miarę przejrzystym stylem. Sporo humoru i anegdot, ale i  uprzedzeń oraz upolitycznień.

Mamy być dumni, że wstaliśmy z kolan, a nie uważać, że upadliśmy na głowę. Narzucają nam język nienawiści. Wyzywają od zdrajców i odmawiają polskości.

Radosław Sikorski znacznie ubarwia swoje opowieści. Koloryzuje, bywa nieobiektywny. Kiedy polityk zaczyna pisać... Spuśćmy kurtynę milczenia na wyczyny polityczne i obyczajowe tego pana. Dobrze wszyscy pamiętamy rządy PO w naszym kraju.

Świat jeszcze przed chwilą patrzył na nas z podziwem. Liczono się z naszym zdaniem. Byliśmy wiodącym państwem Europy. Dziś patrzy się na nas ze zdumieniem. Stoimy z boku. Władza mówi, że dumnie, ale faktem jest, że samotnie.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Polska. Stan państwa
Radosław Sikorski0
Okładka ksiązki - Polska. Stan państwa

Po niemal dwóch fatalnych w skutkach kadencjach PiS-u Radosław Sikorski mówi ,,sprawdzam!" i pyta, w jakim stanie jest dziś Polska. Zamiast końca historii...

Polska może być lepsza
Radosław Sikorski0
Okładka ksiązki - Polska może być lepsza

CZY ZMIERZAMY KU GEOPOLITYCZNEJ KATASTROFIE? Mamy być dumni, że wstaliśmy z kolan, a nie zauważać, że upadliśmy na głowę.Narzucają nam język nienawiści...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy