Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2014-01-31
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-917-5
Liczba stron: 620
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Dominik Broniek

Tom 3 cyklu Pomnik cesarzowej Achai

Ocena: 5.07 (14 głosów)

Achaja już ponad 10 lat udowadnia, że jest jedyną słuszną cesarzową w świecie fantastyki. Rozmach i tempo prozy Ziemiańskiego powodują, że kolejne powieści z Achają w tle zdobywają coraz większe rzesze sympatyków.

Andrzej Ziemiański ma niezwykle przystępny, lekki styl, a jego teksty pochłania się w tempie ekspresowym. Jego znakiem firmowym jest też doskonała znajomość realiów wojskowych, wszelakich militariów, fachowych nazw, taktyk i kreowanie barwnych opisów tychże.

Paweł Kukliński - lubimyczytac.pl

Kup książkę Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Achaja trzyma się mocno Komandor Tomaszewski, bosman Mielczarek, Kai, inżynier Wyszyńska, porucznik Siwecki, Shen i inni powracają. I to w całkiem niezłej formie. Kolejny już tom, trzeci z kolei, cyklu Pomnik Cesarzowej Achai autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego nie powinien sprawić zawodu jego wielbicielom. Jest wielowątkowa akcja, są żywe, pełne ironicznego humoru dialogi, są dramatyczne wydarzenia, wyrafinowana polityka i mroczne intrygi mieszają się z różnorakimi akcjami wojskowymi. Pojawiają się nowe postaci, ale nie ma zasadniczego przełomu, fabuła opiera się na tych już znanych i sprawdzonych.Powieść jest dość obszerna. To ponad sześćset stron tekstu. Książkę czyta się bardzo dobrze, choć akcja nie gna jak szalona i jest spokojniejsza niż w tomach poprzednich. Po prostu czuć, że zmierzamy w konkretnym kierunku i wiele spraw może zostać wyjaśnionych. Czy zostaną? To ciekawe pytanie. Raczej nie do końca. Może to oznaczać, że cykl nie dobiegł jeszcze kresu.Ziemiański sprawnie wciąga czytelnika w rozmaite intrygi. Są one jak dopływy większej rzeki. Zmierzają w jednym kierunku, ale mogą sprawić radość same w sobie. Fabuła jest rozbudowana - tak, że praktycznie każdy czytelnik może znaleźć tu coś dla siebie, coś, co mu sprawi szczególną przyjemność. Twórca bardzo dba o ukazanie złożoności wymyślonego świata. Postacie nie są płaskie, ulegają emocjom, mają cechy, które budzą sympatię, ale potrafią czasami ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, POSIADAM,
Trzeci tom drugiej serii Achai. Akcja "Pomnika" dzieje się tysiąc jak po wydarzeniach z pierwszej serii. Mimo wielu ciekawych i zabawnych scen dużo czasu zajęło mi czytanie tej książki. Była zafascynowana pierwszym tomem, drugi też był niezły, co do trzeciego - trochę się już to za bardzo wszystko ciągnie. Można było go skrócić i dodać jednak trochę więcej fantastyki. Mam tylko nadzieję, że kolejne tomy nie okażą się jeszcze słabsze.
Link do opinii

No, nie powiem, Ziemiański zaszalał z tworzeniem nadprzyrodzonej strony stworzonego przez siebie uniwersum. Znaczy już w przypadku "Achai" miałam ciche podejrzenie, że świat ziemców, to tak naprawdę nasz świat, ale to, że Seph to tak naprawdę szatan, a Jezus miał zniszczyć w nas zwierzęcy pierwiastek... cóż trzeba patrzeć na to ze sporym przymrużeniem oka. Ale mimo tego, że autor tak dziwnie miesza do uniwersum fantasy wierzenia katolickie, jestem w stanie to znieść. Może dlatego, że zostało to na tyle zmienione, że wiadomo, gdzie jest herezja :-D. Poza tym to w końcu fantasy, więc nie ma co za bardzo narzekać, zwłaszcza, że trzyma poziom. Powieści z uniwersum Achai mają w sobie to coś, co sprawia, że jesteśmy w stanie wybaczyć autorowi właściwie wszystko. Zdecydowanie polecam, zarówno tym, którzy są od dawna zakochani w tym świecie, jak i tym, którzy mają go dopiero poznać. Obok tego nie da się przejść obojętnie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2018-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane 2018,
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - sonia24444
sonia24444
Przeczytane:2016-03-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiazki 2016,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Cyberpunk
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Cyberpunk

Brawurowy powrót Andrzeja Ziemiańskiego w cyberpunkowe klimaty doskonale znane choćby z ,,Neuromancera", ,,Blade Runnera" czy ,,Matriksa". Ciężko chory...

Achaja. Tom 3
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Achaja. Tom 3

Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo...

Cytaty z książki

Prawda nie jest jedna jedyna. Mogą istnieć dwie prawdy, tak jak można mieć dwa zdania na temat tej samej rzeczy.


Więcej

W każdej opowieści, którą bajarz snuje przy ognisku, ludzie są dobrzy albo źli. W głupiej opowieści świat zawsze dzieli się na dobro i zło. Tymczasem mądry bajarz wie, że ludzie są źli i dobrzy, a także nijacy i szarzy naraz! W każdym człowieku dobro i zło, głupota i mądrość splatają się zawsze w jedmo i nie rozróżnisz, które na wierzchu, albowiem nici o różnych intensywnych kolorach splatają się razem i dają wspólną barwę: szarą.


Więcej
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje