Porwanie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-12-11
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Guardians of Ga

Wypchnięty z gniazda przez starszego brata i skazany na pewną śmierć, Soren zostaje uratowany przez członków Akademii Osieroconych Sów. Wraz z nową przyjaciółką, sprytną i uszczypliwą Gylfie, odkrywa prawdziwy i złowieszczy cel przywódcy tej niezwykłej szkoły.

Kup książkę Porwanie

Opinie o książce - Porwanie

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944

Soren został wypchnięty przez swojego brata z gniazda i porwany przez członków do Akademii Osieroconych Sów św. Aegoliusa. Tam chcą by kompletnie zmienił swoje życie i zapomniał o tym, co dotychczas przeżył i się nauczył. Jednak on się nie poddaje i za wszelką cenę chce wrócić do rodziny. Czy mu się uda? Jaki jest cel Akademii? Czy będzie wojna?

Nie wiem czy wiecie, ale lubię czytać książki, gdzie głównymi bohaterami są zwierzęta. Tym razem na pierwszy plan idą sowy. Muszę już na samym początku, że o tych stworzeniach dowiedziałam się naprawdę wiele!

Historia skupia się na młodym Sorenie i Gylfie, którzy nie chcą niczego zapomnieć, póki mogą dowiedzieć się jak najwięcej i potem uciec jak najdalej. Muszę przyznać, że naprawdę się wciągnęłam i chciałam poznać dalsze losy bohaterów. Potem przekonałam się, że szybko do tego nie dojdzie, ponieważ tych tomów jest bardzo dużo!

Polubiłam głównych bohaterów, tak samo jak i tych pobocznych. Każdy się czymś wyróżniał i nie zawsze był doskonały. Sówki różniły się każda od siebie i to było bardzo fajnym zabiegiem. Prócz tego, dzięki autorce poznałam naprawdę wiele różnych odmian sów i dowiedziałam się wiele na ich temat. To była pouczająca lektura!

Podsumowując książka jest krótka i dobrze napisana. Czyta się ją bardzo szybko i z wielką przyjemnością. Akcja jest wartka i z pewnością nie będziecie się przy niej nudzić. Ja będę już wyczekiwać drugiego tomu, bo zapowiada się na jeszcze ciekawszy niż pierwszy! Mam nadzieję, że dam radę zapoznać się z wszystkimi tomami tej serii i z każdym kolejnym, coraz bardziej Wam przekonywać, że warto ją zacząć!

Ratunek /Nowa Baśń/
Kathryn Lasky0
Okładka ksiązki - Ratunek /Nowa Baśń/

Sowim królestwom zagraża wielkie niebezpieczeństwo Podczas poszukiwań Ezylryba, który zaginął usiłując zbadać przyczynę Wielkiego Strącenia, Soren i...

Maria Antonina. Księżniczka z Wersalu
Kathryn Lasky0
Okładka ksiązki - Maria Antonina. Księżniczka z Wersalu

Maria Antonina już w wieku trzynastu lat przygotowywana była do małżeństwa z Ludwikiem XVI. Ich ślub łączył ze sobą dwa najznakomitsze europejskie rody...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski