Posiadanie

Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Possession

Tom 2 cyklu Perversion Trilogy

On chce tylko mnie. Posiadać, kontrolować, mieć na własność.

Emma Jean i Tristan, Sztuczka i Ponury, złodziejka z Los Muertos i egzekutor z Bedlam. Skopani przez los, wciągnięci w mroczny świat gangów, w którym nie można ufać nikomu, a radość i spokój nie istnieją nawet w dziecięcych snach. Odważyli się jednak walczyć o siebie, o uczucie, które było silniejsze niż groźba śmierci. Tkwią teraz w samym centrum krwawej wojny. Zaszli już tak daleko, że nie sposób się cofnąć. Ale czy starczy im sił, by wygrać, lub determinacji, by zginąć, wciąż próbując?

Ponury jest przekonany, że Sztuczce nic nie grozi. Niestety, nic bardziej mylnego.

Dziewczyna trafiła w łapy szefa gangu Los Muertos. I chwilowo musi radzić sobie sama, bo Ponury został właśnie zgarnięty przez policję pod zarzutem morderstwa.

Dalsze losy bohaterów mrocznej i pełnej namiętności trylogii Perversion.

Tagi: Tylko dla dorosłych

Kup książkę Posiadanie

Opinie o książce - Posiadanie

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Tak jak pierwszą częścią byłam niemalże zachwycona, tak nie mogę tego napisać o drugiej. Poznajemy tutaj dalsze losy Emmy i Tristana.

Niektóre fragmenty były według mnie naciągane i zupełnie niepotrzebne...
Aczkolwiek to tylko moje skromne zdanie :D

Oboje zawalczyli o siebie.
Kochają się nade wszystko.
Nie widzą świata poza sobą.

Ale czy to oznacza, że nic im nie grozi?

Niestety w tej części nie jest aż tak kolorowo...
Ponury (Tristan) jest przekonany, że jego ukochanej nic nie grozi. Niestety tak nie jest. Dziewczyna trafia w niepowołane ręcę szefa gangu. Jest przez niego przetrzymywana. Związana w pokoju i wykorzystywana.

Byłam oburzona, gdy to czytałam. Młoda dziewczyna i musiała doznać takich okrutnych rzeczy! Było mi jej żal i nawet sobie nie wyobrażam jak ona mogła się wtedy czuć.

A Tristan w tym samym czasie zostaje  zatrzymany przez policję pod zarzutem morderstwa...

Ironia losu!

Mają tylko siebie, ale czy zdołają się odnaleźć?
Czy Tristan wydostanie się z aresztu?

Jeżeli jesteście zainteresowani to zachęcam do przeczytania!

Chciałabym poznać jak ta trylogia się zakończy, więc pewnie sięgnę po ostatnią część... :)

"Kto mnie słyszy, kto mnie rozumie, staje się mój, moją własnością na zawsze..."  (Ralph Waldo Emerson)

Avatar użytkownika - pola84
pola84

Chcę się z wami podzielić opinią o książce "Posiadanie" T. M. Frazier, która tak się składa miała 24.02 premierę! Jest to drugi tom Perversion Trylogy.

Po śmierci Brzucha Ponury przejmuje władzę nad Bedlam. Chce zrobić wszystko by odzyskać LJ. Los Muertos nie odpuszcza. Nawet jak Ponuremu udaje się odzyskać Sztuczkę, znów natychmiast zostaje porwana. W końcu dochodzi do głównej konfrontacji. Jak to się skończy?

Niestety drugi tom podobał mi się jeszcze mniej niż pierwszy. Liczyłam na jakąś fajną akcję, ale niczego tutaj tak naprawdę nie znalazłam. Nawet uczucie łączące głównych bohaterów było dla mnie płytkie. Niczym ta książka mnie nie zainteresowała. Może takie romanse są jednak nie dla mnie. A już porównanie jakoby dzik wjechał w poziomki do aktu seksualnego rozwaliło mnie na łopatki. Ale w takim mniej pozytywnym sensie. Dobrze, że te książki są krótkie. Myślę, że dokończę tą trylogię z czystej ciekawości. I chyba na tym poprzestanę.

Na "Possession" czekałam z niecierpliwością i dużą ciekawością, co będzie dalej. I...

Jak pierwszą częścią byłam oczarowana, to tą jestem rozczarowana. Szkoda. Nie dostałam tutaj emocji jakich się spodziewałam. Jedna scena mnie zniesmaczyła, a druga była absurdalna i wkurzająca. Czarodziejska różdżka 🙈. Serio?? To było słabe.

Mimo wszystko jestem ciekawa zakończenia tej historii. Mam nadzieję, że będzie lepsza od Possession. Bo szału tutaj nie było.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2021-04-12, Ocena: 3, Przeczytałam,

Po małym rozczarowaniu, jakie zafundowała mi książka „Perversion” z obawą sięgałam po kontynuację. Ale przecież to Frazier, musi być dobrze! Otóż, nie. Z przykrością stwierdzam, że ta seria wypada słabo w porównaniu z serią „The King”. Myślałam, że bohaterowie w „Possession” rozwiną się, przeczytam o szokujących scenach a akcja będzie zawrotna i zaskakująca. Nic z tego.

Wojna między gangami jest nieunikniona. Zwłaszcza po tym jak Sztuczka zostaje porwana i uwięziona. Teraz dziewczyna może liczyć tylko na siebie. Tymczasem Ponury zostaje aresztowany. Ciało, które zostaje znalezione w jego sypialni jest gwoździem do trumny. Kiedy wydaje się, że sytuacja jest bez wyjścia, trzeba sobie to wyjście rozwalić. Najlepiej samochodem… Ucieczka z więzienia nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale Ponury musi działać. Zwłaszcza, kiedy dowiaduje się, że jego ukochana jest przetrzymywana i torturowana. Dla niej gotowy jest rozpocząć wojnę. Czas się przegrupować i wejść na terytorium wroga.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o tę część.  „Possession” to króciutka książka, którą przeczytacie w jeden wieczór. Gdzieś w połowie lektury stwierdziłam, że autorka chyba straciła zapał do opowiadania tej historii. Akcja zaczynała być lekko naciągana, bohaterowie stali się jakby przesłodzeni. Ta część niestety wypadła słabiej niż pierwsza i z obawą zaczynam lekturę ostatniego tomu. Frazier pisze lekko i książkę czyta się szybko, ale brak w tym pasji . Seria zapowiadana była, jako dość szokująca, ale wypada blado. Przeczytałam, ale zapewne za chwilę zapomnę o tym tytule. Książka jak dla mnie przeciętna.

"Posession"
@niegrzeczneksiazki

Kontynuacja losów Ponurego i Sztuczki. Jak wiadomo ich życie różni się od normalności. Żyją w innych organizacjach, gdzie bratanie się z wrogiem jest zakazane. Ale co zrobić gdy chemia i uczucie jest tak mocne, że nie potrafią bez siebie żyć? Sztuczka nie należy go gangu z własnej woli, za wszelką cenę walczy o wolność. Czy uda jej się zaznacz szczęścia? Niestety nie tym razem, nie w tej części.

Ta część, jest lepsza od poprzedniej, dzieje się dużo, akcja ciągle jest w ruchu. To co spotka E.J. jest straszne, czytając miałam łzy o oczach bo jak tak można potraktować drugiego człowieka, być bezwzględnym i pozbawionym uczuć. Tak bardzo było mi żal bohaterki, tego przez co przeszła. A jej nieszczęść jest więcej niż można sobie wyobrazić. Ponury, walczący o ukochana, trochę przestaje być taki mroczny i jego postać została trochę ugrzeczniona.

Podoba mi się ta seria, wyprostuje kolejnej części i liczę, że w końcu bohaterzy będą mogli odetchnąć od ciągłej walki, a zaznają trochę spokoju i szczęścia.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

On chce tylko mnie. Posiadać, kontrolować, mieć na własność.

"Ona jest krwią w moich żyłach. Powietrzem w moich płucach. Przyczyną wszystkich przyczyn. Widzi we mnie coś, czego sam nie dostrzegam. Powoduje, że czuję się człowiekiem, a nie tylko katem, mordercą, który niczego nie czuje i nie chce czuć."

"Posiadanie" jest drugim tomem trylogii o gangach ulicznych. Ponownie spotykamy Ponurego i Sztuczkę. I kolejny raz będzie niebezpiecznie, a może i nawet bardziej. Książka liczy sobie zaledwie nieco ponad dwieście stron, więc pochłoniemy ją za jednym posiedzeniem. Akcja podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, mknie zastraszająco szybko. Dzieje się bardzo dużo i autorka kolejny raz finalnie zrzucana na nas bombę, tym samym sprawiając, że już, natychmiast chcemy wiedzieć co dalej.

T.M. Frazier ku mojemu zaskoczeniu jeszcze bardziej gmatwa fabułę, dokłada zagadek. W naszych głowach roi się więcej pytań, a odpowiedzi nie nadchodzą... Otrzymujemy tu brutalność, mrok, bezwględność, tajemnice, manipulacje, namiętność, lojalność, walkę o przetrwanie. Co prawda kilka sytuacji i wydarzeń można było bardziej rozbudować, jednak jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało. Jest konkretnie, ostro, tak jak przystało na to, z czym w tej książce mamy do czynienia.

"Ci, których ktoś złamał, nie potrzebują składania do kupy. Trzeba ich kochać w kawałkach."

Moją szczególną uwagę zwrócił wątek rezerwatu powstały po zbrodni na ludziach oraz panujące w nim prawo plemienne. Spotkamy tu Wodza, obrzędy i rytuały. Choć to fikcja, to wyszło bardzo interesująco.

"Posiadanie" to niebezpieczna, intensywna, mroczna historia, która w sekundę porywa czytelnika w swoje macki i długo nie chce go puścić. Ciekawi jakie kłopoty czekają Sztuczkę z Los Muertos i Ponurego z Bedlam? Zapraszam do lektury!

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Possession  to drugi tom o historii dwojga ludzi, którzy już na starcie w życiu nie mieli lekko. Ich losy są bardzo podobne i pewnie dlatego
tak bardzo się rozumieją. Gdy ich drogi znów się połączyły po kilku latach, był to bardzo ciężki okres. Wojna gangów wisi w powietrzu i nie ma możliwości by
tego uniknąć. Ponury zrobi wszystko by wyrwać swoją ukochaną z rąk bezwzględnego Marco, który robi z dziewczyną co chce. Przetrzymywanie i
tortury na jej ciele to nie wszystko co chce z nią zrobić tym bardziej, że jakimś cudem dowiedział się,że dziewczyna zamiast mu pomagać robi wszystko przeciwko jego osobie. Nikt nie wie kto jest wtyczką,
prawda okaże się dość bolesna by chęć zemsty rosła w oczach.
Sztuczka wie,że musi wydostać siebie i swoją przyjaciółkę z rąk ich oprawcy by móc żyć. Znajdzie sposób by się uwolnić lecz jeszcze nie wie,że to nie będzie takie proste i ktoś będzie zawsze
czyha za rogiem by ją spowrotem złapać. Czy uda jej się wrócić do ukochanego i będzie  znów bezpieczna? Jak daleko można się
posunąć by zdobyć to czego się naprawdę pragnie? Nie wiadomo komu można zaufać w tym świecie przesiąkniętym krwią i blizną.

Autorka wie jak zachęcić do siebie czytelnika. Dostajemy pod nos mroczną i niesamowitą historię o tym co w życiu powinno być ważne.
O miłości i walce o siebie, rodzinę i honor.

Druga część serii „Perversion” skupia się na dalszych losach Emmy i Tristana. Historia tej pary jest bolesna i zagmatwana, jednak żadne z nich się nie poddaje. Oboje muszą zmagać się z coraz większymi problemami, bo świat, w którym żyją jest brutalny i nikogo nie oszczędza.

„Possession”, podobnie jak poprzedni tom, jest niesamowicie wciągającą książką, która dostarcza czytelnikowi mnóstwo emocji. Jest zaskakująca i nieszablonowa. Autorka świetnie wykreowała bohaterów i ciekawie poprowadziła fabułę. Bardzo podobała mi się relacja głównych bohaterów i więź, która połączyła ich już podczas pierwszego spotkania.

Książka jest niestety bardzo krótka i czyta się ją błyskawicznie. Historia Emmy i Tristana bardzo mnie pochłonęła, nie mogłam się od niej oderwać. To kolejna świetna pozycja od T.M. Frazier.

Gorąco polecam!

King (Tom 4). Soulless
T. M. Frazier0
Okładka ksiązki - King (Tom 4). Soulless

Mroczny i seksowny finał uwielbianej serii King Bear siedzi w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Ucieczka jest jedyną rzeczą, o jakiej...

King (Tom 3). Lawless
T. M. Frazier0
Okładka ksiązki - King (Tom 3). Lawless

Trzeci tom szorstkiej, pełnej seksownych i bardzo niebezpiecznych bad boyów serii T.M. Frazier! Historia Beara, na którą fani czekają ze...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski