Pośród róż

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2018-09-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-65843-76-0
Liczba stron: 400

Tom 3 cyklu Kwiaty Edenu

Ocena: 5 (1 głosów)

Dziarska Rose Linwood wyrosła w Arkansas, na dzierżawionej farmie, która dla jej dwóch sióstr nigdy nie była wymarzonym miejscem. Pracując jednak u boku dziadka, nauczyła się kochać tę ziemię tak samo jak on. Teraz, gdy obie siostry wyszły za mąż i przeprowadziły się, a dziadek odszedł na wieczny odpoczynek, Rose się zawzięła, by samodzielnie utrzymać farmę. Jednakże zbiory poprawiają się bardzo powoli po suszy panującej w latach 1930-1931
i cały kraj zmaga się ze skutkami Wielkiego Kryzysu. Szukający pracy i jałmużny włóczędzy tułają się po okolicy z często nieuczciwymi intencjami, więc Rose ma zawsze w pogotowiu swoją niezawodną strzelbę.

Caleb Wieland, przyjaciel Rose, nie umie być takim farmerem, jakim był jego ojciec. Tegoroczne plony bawełny całkowicie przepadły przez szkodniki. Musi zrezygnować z farmy i szukać pracy, do której lepiej by się nadawał. Jedyną przeszkodą jest to, że nie może opuścić owdowiałej matki. Ponadto kocha się po cichu w Rose już od czasu szkoły podstawowej i nie jest w stanie znieść myśli, że będzie musiał ją zostawić. Oddałby wszystko, by zdobyć jej serce, ale uparta i niezależna Rose pokazuje kolce jak kwiat, którego imię nosi.

Kup książkę Pośród róż

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Rose i Caleb. Oboje dorastali na farmach. Oboje już jako dorośli po śmierci bliskich osób (ona straciła dziadka, on – ojca) próbują sobie samodzielnie radzić z codziennością. Niestety, z mizernym skutkiem. Jej plony niszczy susza. Jego – szkodniki. On po cichu pragnie zdobyć jej serce. Kocha się w Rose skrycie już od czasu szkoły podstawowej, jednak ona w pełni zasługuje na imię królowej kwiatów. Jest piękna, ale co chwila wysuwa w obronie ostre kolce. Czy Caleb okaże się Małym Księciem? Czy starczy mu cierpliwości, żeby krok po kroku oswoić kapryśną piękność? Czy Rose w ogóle da mu szansę? Czy ich uczucie zacznie rozkwitać, czy – jak plony na ich farmach – zwiędnie? Ciepła opowieść o miłości. Faktycznie przypomina różę. Raz kłuje w serce, a raz otula je miękkością płatków. Zapraszam w fascynującą podRÓŻ. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Pośród róż

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:,

Uwielbiam czytać książki, w których odnajduję kawałek siebie…

"Pośród róż" Myry Johnson to właśnie taka powieść – jednocześnie lekka i poważna. Wartościowa i budząca zdziwienie. Idealna dla złapania kilku chwil oddechu w codzienności!

"Pośród róż" to trzecia powieść z serii Kwiaty Edenu, lecz pierwsza, którą miałam okazję przeczytać. Mimo, że powieści łączą bohaterowie – każda z nich tworzy oddzielną historię i czytelnik nie będzie się czuł zagubiony zaczynając – podobnie jak ja – od części ostatniej.

Rose – jak tytułowa róża jest piękna i …kłująca. Odziedziczając farmę po dziadku za wszelką cenę próbuje udowodnić sobie i wszystkim dookoła, że jest zdolna utrzymać wszystko sama oraz zadbać o siebie i gospodarstwo. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe – wokół krążą głodni i niebezpieczni włóczędzy, a w sercu Rose toczy się wewnętrzna walka…

Caleb radzi sobie gorzej od kobiety – przejął farmę po zmarłym ojcu i musi ją opuścić – nie potrafi odpowiednio się nią zająć, a długi jego i matki pogrążonej w apatii rosną… Mężczyzna szuka pracy dalej od domu. Jest jednak pewien problem – musi zostawić ukochaną Rose, o której serce zaciekle walczy.

Nie jest to tylko opowieść o miłości dwójki farmerów. To historia ich wewnętrznych zmagań i trosk. To opowieść prowadząca do ich lęków, marzeń, pragnień i niedostatków.

Książka niezwykle wciąga i mimo, że z pozoru czyta się ją bardzo lekko – niesie za sobą wiele cennych myśli.

Rose zostaje napadnięta, jej siostra nie chce dziecka, które nosi pod sercem… Farmerka przyjmuje pod swój dach głodnego włóczęgę. Każdy z bohaterów wnosi do powieści niepowtarzalny zestaw myśli, wrażeń, zwątpień…

Czy warto za wszelką cenę obstawiać przy swoim, chcąc udowodnić sobie i światu swoją wartość? Ile jest w stanie znieść odtrącony mężczyzna? Co potrafi zrobić kobieta walcząc o samorealizację?

Wiele głębokich refleksji budziło się we mnie podczas tej – niby – lekkiej lektury.

To jedna z tych historii, które pokazują jak na dłoni serce i psychikę człowieka, który szuka siebie, drugiego człowieka i Boga. To opowieść pod wieloma względami warta tego, by sięgnąć po nią w jesienny wieczór. Nie zawiedziesz się, zapewniam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-10-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Rose Linwood po śmierci dziadka zajmuje się prowadzeniem farmy, a głównie uprawą bawełny. Kraj w tym czasie ogarnia kryzys powodujący spadek cen produktów rolnych, w tym bawełny, co przekłada się na problemy finansowe farmerów i trudności z utrzymaniem gospodarstw. Siostry Rose opuściły już dom rodzinny, usamodzielniły się, założyły rodziny i nie są zainteresowane pracą w gospodarstwie. Jednak Rose jest bardzo twarda i niezależna i podejmuje się wyzwania, tym bardziej, że zależy jej na spełnieniu ostatniej woli ukochanego dziadka. Życie przynosi codzienne problemy z utrzymaniem farmy, brakiem rąk do pomocy, a także wysokimi kosztami utrzymania.

Ale nie jest sama. Do pomocy rwie się przyjaciel Celeb Wieland. Od lat podkochujący się w Rose, gotów dla niej przenosić góry i zdobywać szczyty. Czy jednak Rose oczekuje od kogokolwiek pomocy, a tym bardziej od niego? Pewnego dnia, pod wpływem chwili, Celeb oświadcza się Rose. Czy przyjmie jego oświadczyny? Niestety, nie może być zawsze tak różowo jakbyśmy sobie marzyli. Odmawia przyjacielowi, a dla zasady daje mu ostrą reprymendę. Czy urazi dumę Celeba? Czy on się podda w dążeniu do zdobycie serca Rose? Każdy ma swój graniczny punkt wytrzymałości, a gdzie jest on u Celeba?

„Przyszedł jej na myśl ulubiony cytat dziadka z Biblii: ”Lepiej jest dwom niż jednemu, gdyż mają dobry zysk ze swej pracy. Bo gdy upadną, jeden podniesie drugiego. Lecz samotnemu biada, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł … powróz potrójny niełatwo się zerwie”. Wyjaśnił jej, że potrójny powróz odnosi się do Boga. Tak, dobrze było dzielić drogę życia z towarzyszem podróży, ale kiedy łączyli swoje życie z Bogiem, ich siła znacznie wzrastała”.

Autorka wspaniale kreuje postacie głównych bohaterów, serwuje nam całą masę „charakterów”. Zaczynając od pięknej, ale niesamowicie upartej, czasami złośliwej i zawsze stawiającej na swoim, rudowłosej Rose, poprzez jej realizujące się zawodowo i będące w udanych związkach siostry, kończąc na Celebie, młodym, przystojnym cieśli, walczącym o serce Rose, nie poddającym się i ignorującym wszelkie złośliwości Rose. Od pierwszych stron zaprzyjaźniamy się z nimi, trzymamy za nich kciuki i kibicujemy, abym im los sprzyjał. Tak sielsko i miło czujemy się w ich towarzystwie, że aż nie chce się ich opuszczać, miałoby się życzenia, aby ta powieść trwała w nieskończone.

Pośród róż Myry Johnson to niesamowicie ciepła i kojąca serca powieść o dążeniu do realizacji marzeń, przy bacznym wsparciu i opiece Najwyższego, który nieustannie czuwa i wspiera w podejmowaniu trudnych i życiowych decyzji; o cierpliwym i wytrwałym pokonywaniu przeciwności losu na krętej drodze prowadzącej ku miłości. Obserwując bacznie bohaterów uczymy się od nich odwagi, waleczności, ale również cierpliwości i wytrwałości w realizacji zamierzeń. Powieść uzmysławia nam, że trzeba być otwartym na drugiego człowieka, wrażliwym na zło, pomagać w trudnych chwilach, mając na uwadze to, że sami nie wiemy, czy kiedyś nie będziemy potrzebować pomocy innych. Warto wyciągnąć do drugiej osoby pomocną dłoń, taki gest zawsze do nas wróci i to z nawiązką.

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”.

Powieść czyta się z wielką przyjemnością, delektowanie się przygodami bohaterów przyprawia o bicie serca, któremu towarzyszą wypieki na twarzy. Nie często dostaje się tak czytelne wskazówki moralne w tak sympatycznej i miłej formie.

Pośród róż to jedna z tych książek które pozwolą zatopić się w treści, odetchnąć od codziennej gonitwy i odpocząć. Książka zrobiła na mnie gigantyczne wrażenie i nie zapomnę jej na bardzo długo.

Polecam na jesienne wieczory, w jednej ręce Pośród róż, a w drugiej duży kubek rozgrzewającej herbaty imbirowej.

Link do opinii
Inne książki autora
Pałac w chmurach
Myra Johnson0
Okładka ksiązki - Pałac w chmurach

Larkspur Linwood podąża za swoją pedagogiczną pasją, ale tęskni za czymś więcej niż kariera wiejskiej nauczycielki w Arkansas. Kiedy profesor uczelni...

Upragniony deszcz
Myra Johnson0
Okładka ksiązki - Upragniony deszcz

Rok 1930. Susza pali uprawy, a Bryony Linwood marzy o chłodnym zimowym śniegu i o tym, jak mogłaby żyć, gdyby jej tata nie zginął podczas pierwszej wojny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje