Upragniony deszcz

Tom 1 cyklu Kwiaty Edenu

Rok 1930. Susza pali uprawy, a Bryony Linwood marzy o chłodnym zimowym śniegu i o tym, jak mogłaby żyć, gdyby jej tata nie zginął podczas pierwszej wojny światowej. Od czasu śmierci mamy życie stało się jeszcze cięższe i Bryony musi zrobić wszystko, żeby zapewnić rodzinie przeżycie.

Michael Heath cudem uniknął śmierci na wojnie i mimo że minęło już dwanaście lat, nadal nie może się uporać z tamtym koszmarem. Jest odludkiem, a jego jedyną pasją są rysunki przyrodnicze, w które ucieka od uciążliwych wspomnień i nieustannych nacisków ojca, by zaangażował się w prowadzenie rodzinnej plantacji.

Kiedy Bryony przyjmuje propozycję zatrudnienia w domu państwa Heath, traktuje to jako sposób na uratowanie bliskich przed skrajnym ubóstwem. Jednak za determinacją i wymuszonym optymizmem kobiety kryje się serce tak suche i spragnione jak wypalona ziemia… Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Michaela Heatha i odkrywa jego przepiękne rysunki botaniczne.

Czy znajomość ubogiej pokojówki i zamkniętego w sobie artysty pomoże im obojgu wzbić się ponad cień przeszłości?

Informacje dodatkowe o Upragniony deszcz:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017-02-08
ISBN: 978-83-63579-85-2
Tytuł oryginału: The sweetest Rain. Flowers of Eden. Book One
Tłumaczenie: Anna Pliś

Kup książkę Upragniony deszcz

Upragniony deszcz - opinie o książce

Dobrze wykreowane postacie i dość wartka akcja, nie mogłam jednak pozbyć się wrażenia że to taka trochę bajeczka dla dorosłych, w wielu kwestiach przewidywalna. Główny bohater, dla którego rysowanie jest jak powietrze, pozwala się stlamsic własnemu ojcu. Pomaga mu służąca- główna bohaterka i jak można przewidzieć miłość jego życia ;)
Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2022-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2022,

miła lektura na długi wieczór

Avatar użytkownika - xedex
xedex
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pośród róż
Myra Johnson0
Okładka ksiązki - Pośród róż

Dziarska Rose Linwood wyrosła w Arkansas, na dzierżawionej farmie, która dla jej dwóch sióstr nigdy nie była wymarzonym miejscem...

Pałac w chmurach
Myra Johnson0
Okładka ksiązki - Pałac w chmurach

Larkspur Linwood podąża za swoją pedagogiczną pasją, ale tęskni za czymś więcej niż kariera wiejskiej nauczycielki w Arkansas. Kiedy profesor uczelni...