Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności

Czy uczestnicząc w zajęciach fitness, możemy realizować potrzebę przynależności?

Czy odpowiednia lektura może być rytuałem zdobywania uniwersalnej wiedzy?

Czy prowadzenie dziennika ułatwia rozwijanie postawy wdzięczności?

Casper ter Kuile w swojej bestsellerowej książce przekonuje, jak wielką moc mają codzienne rytuały, i udowadnia ich dobroczynny wpływ na zdrowie psychiczne. Podpowiada, jak rozwijać się duchowo, przekształcając zwykłe, codzienne praktyki w święte rytuały, które prowadzą do wyjścia z kryzysu społecznej izolacji. Pokazuje także, jak ćwicząc jogę, czytając czy idąc na spacer z psem, krok po kroku stawać się spokojniejszym i szczęśliwszym.

,,Potęga codziennych rytuałów" to duchowy przewodnik na miarę naszych czasów, źródło wiedzy o tym, jak kształtować, dostrzegać i używać rytuałów do budowania wspólnot, zaspokajających naturalną potrzebę przynależności. A także - jak zachować duchowy i emocjonalny dobrostan w czasach pandemii COVID-19.

Informacje dodatkowe o Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Power of Ritual: Turning Everyday Activities into Soulful Practices

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Kup książkę Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności

Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności - opinie o książce

Dzisiaj zapraszam Was na opinię o książce „Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności”.

Książka została napisana bardzo ciekawie i naprawdę zmusza czytelnika do refleksji. Autor uświadamia nam w jakim biegu żyjemy. Gonimy za pieniędzmi, władzą… ciągle żyjemy na wysokich obrotach. W świecie rozwiniętej technologii zatracamy się w niej i zapominamy o prawdziwych relacjach międzyludzkich. Jednak nie byle jakich relacjach, tylko tych prawdziwych, bo to właśnie one nadają naszemu życiu sens.

Poradnik ten powstał po to, aby przypomnieć nam jak ważna jest celebracja każdego dnia i codziennych czynności. Codzienna rytuały takie jak: joga, wspólne posiłki, śpiew, kawa, taniec, fitness, spacer z psem i ogólne obcowanie z naturą są doskonałym sposobem na wyjście z izolacji społeczności i podnoszą nasz dobrostan życiowy. Ta książka pokazuje nam jak zamienić codzienne czynności w rytuały szczęścia, radości, wdzięczności i spokoju ducha. Pomaga nam odnaleźć odrobinę wytchnienia w tym zwariowanym świecie.

„Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności” to prawdziwa życiowa wskazówka uświadamiająca nam co w życiu jest ważne i co powinniśmy celebrować. Jest naszym drogowskazem do lepszego życia i posiadania realnych relacji z innymi aby nasza „tkanka społeczna” nie uległa całkowitemu rozpadowi.