Powiedz tylko Słowo. Medytacje na msze roratnie

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację czytań mszy roratnich chcieliby lepiej przeżyć Adwent i przygotowywać się na potrójne przyjście Pana: w liturgii, na końcu czasów i w świętach Bożego Narodzenia. Równocześnie może stać się ona inspiracją i pomocą dla duszpasterzy w przygotowaniu roratnich kazań.

Poganin, setnik, prosząc Jezusa o uzdrowienie swojego sługi, mówi: ,,Panie, powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie" (Mt 8,8). Można by sparafrazować tę prośbę słowami: ,,Panie, nie musisz robić nic więcej, nie musisz przychodzić do mojego domu, nie musisz mówić całego kazania. Powiedz tylko jedno słowo i to wystarczy". Jezus spuentował postawę setnika słowami pełnymi zachwytu: ,,U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary". Niech ten cykl kazań roratnich rozpali w każdym taką wiarę, jaką miał setnik. Naprawdę wystarczy jedno słowo Pana.

Informacje dodatkowe o Powiedz tylko Słowo. Medytacje na msze roratnie:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-11-16
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Randki związki mieszkanie razem małżeństwo - poradniki

Kup książkę Powiedz tylko Słowo. Medytacje na msze roratnie

Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych
Krzysztof Porosło0
Okładka ksiązki - Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych

Utrata dziecka nienarodzonego to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakie może spotkać rodziców. Często oprócz bólu związanego ze stratą kogoś, kogo już...

Krzysztof Porosło0
Okładka ksiązki - Zgranie Konferencje dla zakochanych, narzeczonych i małżeństw. Konferencje dla zakochanych, narzeczonych i małżeństw

Miłość jest jak jazz, a budowanie związku jest jak jam session, gdzie przy różnicy charakteru i temperamentu kochających się osób trzeba zgrać się w improwizowanym...