Powrót do domu

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-944327-3-7
Liczba stron: 192
Język oryginału: chiński
Tłumaczenie: Joanna Krenz
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Ocena: 0 (0 głosów)

"Na wyboistej drodze mojego intelektualnego i duchowego dorastania niejednokrotnie spotykałem duchy wielkich artystów, którzy dodawali im odwagi i otuchy. Byli wśród nich Polacy: wybitny reżyser Krzysztof Kieślowski oraz poeci Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert. I rzesze innych.(...)

Chciałbym, by polscy czytelnicy wiedzieli, jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym wybitnym pisarzom i artystom, wśród których znalazło się tylu Waszych rodaków, a którzy mnie motywowali i inspirowali, wywierając ogromny wpływ na mój sposób myślenia i pisania. Polacy są wspaniałym narodem, któremu należy się ogromny szacunek. " - Li Hao

Li Hao - chiński poeta, urodzony w czerwcu 1984 roku w powiecie Xi w prowincji Henan, obecnie mieszka w Pekinie. Laureat m.in. Nagrody Poetyckiej Yulong (2008), Nagrody Poetyckiej Uniwersytetu Pekińskiego Weiming (2007), nominowany do 15 edycji Chinese Media Literature Award w kategorii "Młody Autor o Największym Potencjale". Ma w swoim dorobku tomiki: "Powrót do domu", "Burza" oraz zbiór poezji i esejów "Ty i ja". Niektóre z jego utworów przetłumaczone zostały m. in. na angielski i ormiański.

Kup książkę Powrót do domu

Zobacz także

Opinie o książce - Powrót do domu

Reklamy