Powrót do życia. O żałobie i grzybach

Poznaj uzdrawiającą moc grzyboterapii!

Opowieść o stracie, walce o samą siebie oraz... o hermetycznym środowisku zbieraczy grzybów

Nic nie może nas przygotować na pożegnanie z osobą, z którą dzieliliśmy dosłownie wszystko. Wraz ze śmiercią małżonka znika połowa naszego życia. Nie ma już nikogo, kto mógłby potwierdzić prawdziwość wspomnień, wspólnie przeżytych chwil...

Long Litt Woon doświadczyła takiej właśnie tragedii. Pewnego dnia jej mąż po prostu zmarł. Nie wiedziała, co robić dalej. Z przypadku, przekory lub antropologicznej ciekawości postanowiła zgłosić się na kurs grzyboznawczy dla początkujących. Od tego wszystko się zaczęło. Wkroczyła do królestwa grzybów.

W nowym świecie odnalazła niesamowite bogactwo przyrody, poznała wartościowych ludzi oraz stała się częścią tajemniczej ,,sekty grzybiarzy". Dzięki temu odbyła dwie równoległe podróże: zewnętrzną - po krainie grzybów i wewnętrzną - po bezdrożach smutku i żałoby. Na szczęście na końcu drogi czekał na nią upragniony spokój.

Marie Kondo nauczyła nas magii sprzątania, Long Litt Woon uczy nas, na czym polega magia zbierania grzybów.

Poczuj flow grzybobrania!

,,Long Litt Woon po śmierci męża w poszukiwaniu sensu życia zajęła się badaniem grzybów. O swojej pasji opowiada z subtelną radością w formie szczerego wyznania. Co odnalazła w lesie? Tylko i aż spokój ducha".

Eugenia Bone

,,Ciepła, poetycka i poruszająca. Pełna mądrości życiowej".

Sissel Gran

,,Jedna z najbardziej zaskakujących i oryginalnych książek, jakie przeczytałem od długiego czasu".

Knut Olav Amas

,,Zaskakująca podróż do wyjątkowego królestwa grzybów".

Kirkus Reviews

Informacje dodatkowe o Powrót do życia. O żałobie i grzybach:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-09-11
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Stien tilbake til livet Om sopp og sorg

Tagi: bóg Radzenie sobie ze śmiercią i sieroctwem

Kup książkę Powrót do życia. O żałobie i grzybach

Powrót do życia. O żałobie i grzybach - opinie o książce