Powrót syna marnotrawnego

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7298-903-6
Liczba stron: 150

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Henri J.M. Nouwen zobaczył pewnego dnia na drzwiach francuskiegi biura Arki, wspólnoty dla upośledzonych, plakat z reprodukcją Rembrandtowskiego Powrotu syna marnotrwanego. Wydarzenie to stało się początkiem duchowej odysei. Niedługo potem Nouwen zdecydował się opuścić Harvard, gdzie pracował przez wiele lat, i po rocznym pobycie w Trosly przeniósł się do Daybreak, kanadyjskiej Arki, gdzie żył z upośledzonymi umysłowo. Zanim to nastąpiło, pojechał do Związku Radzieckiego, gdzie w Ermitażu, dzięki nieoczekiwanym znajomościom, udało mu się spędzić kilka dni przed dzieółem Rembrandta i napatrzeć się do woli na Rembrandtowską interpretację jednej z najpopularniejszych ewangelicznych przypowieści. Owocem tej kontemplacji stała się książka Powrót syna marnotrawnego. Rozważania o ojcach, braciach i synach.

Zacząłem dostrzegać Syna marnotrawnego Rembrandta jako mój osobisty obraz, obraz zawierający nie tylko serce opowieści, którą pragnie przekazać mi Bóg, ale także sedno opowieści, którą ja pragnę przekazać Bogu i Bożemu ludowi. Jest tam cała Ewangelia. Całe moje życie tam jest. Jest tam życie moich przyjaciół. Obraz stał się tajemniczym oknem, przez które mogąę wejść do królestwa Bożego. Jest jak ogromna brama, która pozwala mi przejść na drugą stronę egzystencji i spojrzeć stamtąd na dziwne zbiorowisko ludzi i zdarzeń, które składają się na moje codzienne życie.

Henri J.M. Nouwen (1932-1996), autor takich dzieł, jak Zraniony uzdrowiciel, Genesee. Dziennik z klasztoru trapistów, Świt. Podróż duchowa, Wewnętrzny głos miłości, Przekroczyć siebie, Potrzeba intymności oraz Uczynić wszystko nowe.

Książka ilustrowana kolorowymi reprodukcjami obrazów z muzeum Ermitażu.

Kup książkę Powrót syna marnotrawnego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Powrót syna marnotrawnego

Avatar użytkownika - DorotaMazur
DorotaMazur
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Książka ta, choć w swej podstawie jest opisem dzieła malarskiego opisującego obraz przedstawiający powrót do domu syna marnotrawnego, ukazuje także teologiczne kwestie przedstawianej nań sceny. Omówione w sposób dosponały zostają przez Henriego Nouwena także kwestie drugiego syna, który będąc w domu - powrócił do domu poprzez swoje nawrócenie i zrozumienie, dlaczego powrót jego brata stał się tak ważny.
Link do opinii
Avatar użytkownika - karin
karin
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kup książkę Powrót syna marnotrawnego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje