Poza wiarą. Jak wychować etyczne, wrażliwe dzieci w świeckiej rodzinie

Dlaczego tu jestem? Co stanie się z nami po śmierci?

To jedne z najtrudniejszych pytań, jakie może usłyszeć rodzic. Wyjaśnienie dziecku sensu życia jest wystarczająco skomplikowane nawet wówczas, gdy macie wsparcie wspólnoty religijnej, do której przynależycie. Jeśli jednak postanowiliście wychować swoje dzieci bez religii, może wam się wydawać, że to zadanie jest ponad wasze siły.

Poza wiarą to poradnik oferujący wsparcie w wychowaniu niezależnie myślących, wrażliwych i otwartych dzieci. Eseje wybitnych świeckich specjalistów pokażą wam, jak obchodzić święta w humanistycznej rodzinie, nauczyć dziecko pokory, empatii, moralności, pomóc mu w poszukiwaniu sensu życia czy w żałobie po stracie bliskiej osoby. To pierwsza tak pouczająca książka skierowana do rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Dale McGowan - wielokrotnie nagradzany doktor sztuk muzycznych, nauczyciel, pisarz, redaktor i mówca. Autor ośmiu książek i trzech podcastów z dziedziny ateizmu, wychowania dzieci w rodzinie wolnej od religii, w tym wydanej w 2012 roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca książki pod tytułem Jak wychować wolnomyśliciela. Praktyczny poradnik wychowania poza wiarą.

Informacje dodatkowe o Poza wiarą. Jak wychować etyczne, wrażliwe dzieci w świeckiej rodzinie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Parenting Beyond Belief

Kup książkę Poza wiarą. Jak wychować etyczne, wrażliwe dzieci w świeckiej rodzinie

Poza wiarą. Jak wychować etyczne, wrażliwe dzieci w świeckiej rodzinie - opinie o książce

Wounded. Tom 2. Ostatnie słowa
Okładka ksiązki - Wounded. Tom 2. Ostatnie słowa

Po debiutanckim albumie Mikołaja Spionka pt. ,,Wounded - Skradzione lata" czas na drugi tom (z planowanych trzech) i dalszą część opowieści o zbrodni...

Lucky Luke kontra Pat Poker. Tom 5
Okładka ksiązki - Lucky Luke kontra Pat Poker. Tom 5

Jedna z pierwszych opowieści o legendarnym kowboju, który jeszcze nie jest sławnym rewolwerowcem, dlatego złoczyńcy uważają go za żółtodzioba! Lucky...