Pożegnaj smutek!

Żanetka to wesoła żabka, ale dzisiaj wszystko idzie nie tak... Jej najlepsza przyjaciółka przeprowadza się i nie będą mogły już się widywać. Żanetka jest bardzo zmartwiona i zupełnie nic jej nie cieszy. Wkrótce jednak odkryje, że choć nie wszystko się układa tak, jak by tego chciała, potrafi odnaleźć radość.

Książka "Pożegnaj smutek!" z serii "Kraina emocji" pokazuje, że chociaż dzień wstaje smutny, można go zmienić w święto radości. Są na to sprawdzone sposoby.

Informacje dodatkowe o Pożegnaj smutek!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-05-17
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Adiós, tristeza. !Hola, alegria!
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Ilustracje:Kasandra

Kup książkę Pożegnaj smutek!

Pożegnaj smutek! - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Oto książki poruszające temat emocji, opowiadające czym jest złość, smutek, lęk oraz zazdrość. To wszystkie te "trudne" ale równie ważne i potrzebne uczucia.

Bohaterami tych opowieści są zwierzęta z przedszkola "Nad Jeziorkiem": żabka Żanetka, żółwie Trojaczki, kaczor Kamil, ślimak Staś, wiewiórka Wandzia, jeż Jurek, bóbr Bartek.

? "Pożegnaj smutek"

Nadchodzą wakacje, lecz dla żabki Żanetki to wcale nie będzie radosny czas. Jej przyjaciółka, jaszczurka Jola, po zakończeniu roku wyprowadza się wraz z rodzicami. Żabka bardzo przeżywa pożegnanie z przyjaciółką i nie ma ochoty bawić się z innymi znajomymi. Ci w końcu przychodzą jej z pomocą i opowiadają co pozwala im pożegnać smutek i odzyskać radość

Książki są przepiękne! Mają twardą oprawę z wypukłymi elementami i kartonowe strony. Są bardzo barwne, z przyjaznymi ilustracjami. Myślę, że to pomoc, po którą warto sięgnąć wprowadzając dziecko w świat emocji! Zapoznają dziecko z tematem na podstawie konkretnych, życiowych sytuacji a dla rodzica będą wsparciem, oferując propozycje poradzenia sobie z danymi przeżyciami.