Pożegnaj złość!

Stefan, sowa zamieszkująca las w pobliżu przedszkola, właśnie zamierzał się zdrzemnąć, gdy nagle... bęc! Dostał piłką w głowę. I wpadł w furię! Nie dlatego, że jest zły, ale dlatego, że nie potrafi opanować złości. Na szczęście inne zwierzęta pomogą mu wyciszyć gniew.

Książka "Pożegnaj złość!" z serii "Kraina emocji" pokazuje, że nie ma nic złego w złoszczeniu się, ale nie można dać się ponieść wściekłości, krzywdząc przy tym innych.

Informacje dodatkowe o Pożegnaj złość!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-05-17
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Ilustracje:Kasandra

Kup książkę Pożegnaj złość!

Pożegnaj złość! - opinie o książce

Bohaterami książeczek jest żabka Żanetka i jej przyjaciele. W każdej z nich jeden z bohaterów mierzy się z daną emocją. Mali bohaterowie próbują zrozumieć co się dzieje z daną osobą oraz jak sobie poradzić w czasie negatywnych emocji. A przecież nie jesteśmy w stanie ochronić dzieci przed tymi negatywnymi emocjami, ale możemy nauczyć dziecko jak sobie z nimi radzić.

Moim zdaniem to bardzo urocze książeczki, które pomogą zrozumieć dziecku co się z nim dzieje. Co bardzo mi się podoba to to, że w książeczkach napisane jest to, że każda z tych emocji jest normalna i może się pojawić u każdego.

"Kraina emocji" to krótkie historyjki z życia wzięte. Bo czy nie pojawia się zazdrość o rodzeństwo, czy złość gdy coś nie idzie po myśli dziecka? Razem z młodym polubiliśmy się z bohaterami tej serii.

Dodatkowo książeczki są pięknie ilustrowane, a dzieci na to bardzo zwracają uwagę. Antek bardzo lubi je oglądać.

No i kartonowe strony, one zawsze są bardziej wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Antek już dba o książki, ale jak to dziecko potrafi mocniej pociągnąć książeczkę, bo chce z bliska obejrzeć obrazek.

Bardzo mądra i fajna książeczka dla przedszkolaków. Razem z Antkiem polecamy ?

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Oto książki poruszające temat emocji, opowiadające czym jest złość, smutek, lęk oraz zazdrość. To wszystkie te "trudne" ale równie ważne i potrzebne uczucia.

Bohaterami tych opowieści są zwierzęta z przedszkola "Nad Jeziorkiem": żabka Żanetka, żółwie Trojaczki, kaczor Kamil, ślimak Staś, wiewiórka Wandzia, jeż Jurek, bóbr Bartek.

? "Pożegnaj złość"

Podczas zabawy na boisku Żaneta kopie piłkę tak mocno, że ta znika wszystkim z oczu. Żabka biegnie jej poszukać i znajduje ją pod drzewem. Gdy już ją podnosi rozlega się donośny, zagniewany głos sowy Stefana. Ptak krzyczy zdenerwowany bo piłka uderzyła go w głowę i przerwała sen. W końcu jednak przeprasza Żanetę, a ona wraz z przyjaciółmi uczą go jak może poradzić sobie ze złością.

Książki są przepiękne! Mają twardą oprawę z wypukłymi elementami i kartonowe strony. Są bardzo barwne, z przyjaznymi ilustracjami. Myślę, że to pomoc, po którą warto sięgnąć wprowadzając dziecko w świat emocji! Zapoznają dziecko z tematem na podstawie konkretnych, życiowych sytuacji a dla rodzica będą wsparciem, oferując propozycje poradzenia sobie z danymi przeżyciami.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;