Prawa ludzkiej natury

Niejednokrotnie na swojej drodze spotykamy osoby, które stwarzają problemy i utrudniają życie. Mogą to być szefowie, podwładni, przyjaciele, znajomi. Najczęściej są mistrzami gry na emocjach, wydają się czarujący i pełni świetnych pomysłów. Dopiero po czasie okazuje się, że to psychopatyczne jednostki, które myślą tylko o sobie i swoich korzyściach, ewentualnie szkodzą innym, nawet jeśli nic dzięki temu nie uzyskają. Z drugiej strony wielu ludzi angażuje się w niewłaściwe projekty czy zakochuje w zupełnie nieodpowiednich osobach albo postępuje w sposób nieuchronnie prowadzący do katastrofy. Co gorsza, takie autodestrukcyjne wzorce zachowań się powtarzają.

Ta książka jest swoistym przewodnikiem po meandrach natury człowieka. Zawiera zestaw kodów służących do rozszyfrowywania ludzkich zachowań w pełnej gamie ich odcieni - tych zwyczajnych, nietypowych, a nawet destrukcyjnych. Poszczególne rozdziały odnoszą się do konkretnych aspektów lub praw ludzkiej natury. Znalazł się tu potężny zasób wiedzy i koncepcji z różnych dziedzin: biologii, psychologii, neurologii, socjologii czy historii. Uwzględniono też dzieła filozofów, którzy przez wieki oddawali się rozważaniom na temat ludzkiej natury. Pokazano, jak oderwać się od własnych emocji, opanować siebie i świadomie się rozwijać. W konsekwencji można się nauczyć patrzeć za ludzkie maski i odważnie przeciwstawiać konformizmowi, aby rozwinąć swoje wyjątkowe poczucie celu.

Dzięki tej książce:

staniesz się spokojnym obserwatorem innych osób zaczniesz po mistrzowsku interpretować sygnały pochodzące od innych nauczysz się radzić sobie z ludźmi o toksycznych typach osobowości poznasz mechanizmy motywowania i wywierania wpływu na innych ułatwisz sobie zmianę negatywnych wzorców własnych zachowań pojmiesz, jak ogromny potencjał tkwi w Tobie

Natura człowieka: oto klucz w Twoich rękach!

Greene stworzył dzieło, które na lata stanie się swego rodzaju instrukcją obsługi człowieka.
Mądra, praktyczna i ponadczasowa książka — pozwala zajrzeć w głąb ludzkiej natury.

Polecam!

MARCIN OSMAN, przedsiębiorca, autor, wydawca, marcinosman.pl

Informacje dodatkowe o Prawa ludzkiej natury:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Laws of Human Nature
Tłumaczenie: Leszek Sielicki

Kup książkę Prawa ludzkiej natury

Prawa ludzkiej natury - opinie o książce

Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości
Robert Greene0
Okładka ksiązki - Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

Kiedy budzą się geniusze… Zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodził się geniuszem? Może wówczas udałoby Ci się stworzyć...

Sztuka uwodzenia. Praktyczny przewodnik po tajemnicach manipulacji
Robert Greene0
Okładka ksiązki - Sztuka uwodzenia. Praktyczny przewodnik po tajemnicach manipulacji

Istnieje dziewięć typów uwodzicieli. Jakim typem jesteś ty: SYRENĄ, ROZPUSTNIKIEM, IDEALNYM KOCHANKIEM, DANDYSEM, DUŻYM DZIECKIEM, KOKIETKĄ, CZARODZIEJEM...