Prawda o kłamstwach

Tom 1 cyklu Prawda czy kłamstwo

Prawda: z odległości ponad tysiąca sześciuset kilometrów obserwowałem na ekranie telefonu, jak dwóch mężczyzn morduje moją żonę. I nie mogłem jej uratować.
Pochłonięty nienawiścią i wściekłością przez cztery lata uciekałem od wspomnień.
Dopóki pewna kobieta nie dała mi powodu, bym przestał.
Cora żyła w koszmarze, ale siłą woli przemieniła go w coś pięknego. Jej uśmiech potrafił poruszyć najmroczniejszą duszę. I jednym spojrzeniem zniszczyła moją.
Kłamstwo: byłem tam tylko po to, by zacząć od nowa.
Kłamstwo: nie miałem pojęcia, w co się pakuję.
Kłamstwo: nie mogłem też nic zrobić, żeby ją uratować.
Ale tak już jest z kłamstwami, że prędzej czy później wychodzą na jaw.

Informacje dodatkowe o Prawda o kłamstwach:

Wydawnictwo: Papierówka
Data wydania: 2023-11-09

Kup książkę Prawda o kłamstwach

Prawda o kłamstwach - opinie o książce

„Ostrzegałem Corę, że noszę w sobie ogień. Powiedziałem, że jeśli się zbliży, też ją spali. A teraz wszyscy staliśmy w płomieniach.”

Najgorsza, że rzecz, dla kochającego mężczyzny, to oglądać  śmierć swojej ukochanej, a najlepsza to znaleźć, osoby, odpowiedzialne, za ten bestialski czyn…

Wydajające się totalnym przypadkiem spotkanie Cory i Penna, od samego początku stanowi, pewną zagadkę, a ich powoli rozwijajaca się relacja, tylko zaognia niewiadomą. Kobieta, żyje w strachu, przed najbliższymi, jakby się mogło wydawać, osovami, a mężczyzna, mężczyzna stara się najpierw odepchnąć, od pierwszej chwili, zafascynowaną nim kobietę, by potem, totalnie dla niej przepaść. On szuka prawdy i możliwości wymierzenia sprawiedliwości. Ona nie jest świadoma, dlaczego pojawił się w jej życiu.

Ich, od samego początku, dziwna relacja, z dnia na dzień staje się czymś wyjątkowym, ale jak się od razu okazuje, wszystko co ich łączy, ale też dzieli to kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa, a przede wszystkim - cała prawda o nich.

To pierwsza książka Aly Martinez, którą miałam okazję przeczytać, ale od razu mogę stwierdzić, że szalenie spodobał mi się styl pisarski, a przede wszystkim trzymanie w napięciu i niesamowity rollercoaster emocji, jaki serwuje nam autorka, od pierwszego, aż do ostatniego zdania. Napięcie między głównymi bohaterami i ich powoli rozwijającą się relacja, którą prawie do samego końca, nie jesteśmy w stanie rozszyfrować, to istny majstersztyk relacji slow born.

Kłamstwo. Nie czytajcie tej książki.

Prawda. Ta historia jest rewelacyjna, ale zważywszy na zakończenie i wszystko, to co je poprzedza, aż boję się tego, co wydarzy się w drugiej części.

Gorąco polecam, nie zawiedzie Was ani ta historia, ani ta zagadkowość. A bohaterowie, na długo, nie pozwolą i sobie zapomnieć. Zostaje nam tylko czekać, do kolejnego tomu!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-12, Przeczytałam,
Odzyskanie
Aly Martinez0
Okładka ksiązki - Odzyskanie

Wszyscy dokonujemy wyborów. Od przyziemnych po takie, które mogą zaważyć na całym naszym życiu.   Matka wybrała odejście i zostawienie swoich dzieci...

Kiedy słońce nie wschodzi
Aly Martinez0
Okładka ksiązki - Kiedy słońce nie wschodzi

Niezmiernie emocjonalna historia Aly Martinez! Doktor Charlotte Mills przeżyła niewyobrażalną tragedię, która zatrzymała ją w czasie na dziesięć lat....

Powrót matki
Danuta Awolusi ;