Prawda o sprawie Harry'ego Queberta

New York, wiosna 2008 r. Marcus Goldman, młody znany pisarz jest w rozsypce. Nie jest w stanie napisać nowej powieści, a wkrótce upłynie wyznaczony przez wydawcę termin złożenia maszynopisu. Tymczasem obok domu jego literackiego autorytetu, byłego profesora, Harry`ego Queberta - jednego z najbardziej szanowanych pisarzy - odnaleziono zakopane w ziemi ludzkie szczątki, które mogą być zwłokami Noli Kellergan, zaginionej trzydzieści trzy lata wcześniej. Co więcej, przy szczątkach znajduje się rękopis napisanej przez Queberta powieści! Harry zostaje aresztowany, a przekonany o niewinności przyjaciela Marcus pozostawia wszystko i wyjeżdża, aby odkryć prawdę i jednocześnie uratować swoją karierę pisarską.

,,Prawda o sprawie Harry`ego Queberta" to nie tylko trzymający w napięciu thriller, to także refleksja na temat współczesnego społeczeństwa amerykańskiego, literatury, sprawiedliwości oraz mediów.

Informacje dodatkowe o Prawda o sprawie Harry'ego Queberta:

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-02-20,

Joël Dicker "Prawda o sprawie Harry'ego Queberta" 💙
Młody pisarz, Marcus Goldman po pierwszym udanym sukcesie debiutującej książki, teraz cierpi na chorobę pisarzy. Brak weny, a wydawca naciska, termin goni. Postanawia poszukać rady u dawnego przyjaciela, sławnego i cenionego literata Harry'ego Queberta. Wyjeżdża z Nowego Jorku i wybiera się do małego miasteczka, Aurory. Na jaw wychodzi, że u jego mentora w ogrodzie, za domem ogrodnicy znajdują zwłoki. Okazuje się, że to szczątki piętnastoletniej Noli Kellergan, która zaginęła w ostatnim dniu sierpnia 1975 roku. Minęły trzydzieści trzy lata. W tamto upalne lato, między Nolą a Harrym zrodziła się urzekająca miłość. Marcus prowadzi własne śledztwo, by udowodnić niewinność Queberta. Czy powieściopisarz zabił dziewczynkę? Kto za tym stoi? Kim była Nola? Czy to dobry temat na napisanie książki?
Pasjonujący kryminał, bardzo dobrze skonstruowany, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Nie ma flaków, ani krwi, jest wielka tajemnica. Postaci dobrze wykreowani. Każdy z mieszkańców coś skrywa. Dużo zwrotów akcji. To ta lektura, która pozostanie w mej pamięci na długo. I na pewno nie raz do niej wrócę. Urokliwy klimat, który poruszył moją duszę.
Piękna powieść o sile miłości, przyjaźni, sztuce tworzenia. Dużo emocji.

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Świetnie napisany kryminał i rewelacyjna powieść obyczajowa w jednym! Akcja dzieje się na amerykańskiej prowincji współcześnie i w 1975 roku. Mamy dwóch znanych pisarzy, podwójne zabójstwo, nieznanego sprawcę, wielu podejrzanych i genialne zakończenie. Polecam! Świetnie i szybko się czyta, mimo dość pokaźnych rozmiarów.
Avatar użytkownika - morgit
morgit
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Taki szum wokół tego autora, że spodziewałam się chyba książki na 6 punktów. Czegoś mi jednak zabrakło, a może czegoś było za dużo (za długo). I na pewno nie zaklasyfikowałabym tej książki jak thriller...
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Jezeli ktos bedzie do niej podchodzil jak do rasowego kryminalu,to moze poczuc sie troche rozczarowany.Jest to bowiem bardzo dobra proza,w ktorej glowna osia jest wyjasnienie dawnej zbrodni.Co prawda brzmi to jak wprowadzenie do kryminalu,ale samym kryminalem do konca nie jest.Przypomina mi ona "Polnoc w ogrodzie dobra i zla

Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, www.owcazksiazka.pl,
Zaginięcie Stephanie Mailer
Joël Dicker0
Okładka ksiązki - Zaginięcie Stephanie Mailer

30 lipca 1994 roku Orpheą, spokojną nadmorską miejscowością w Hamptons w stanie Nowy Jork, wstrząsa przerażające wydarzenie: burmistrz miasta i jego rodzina...

Księga rodu z Baltimore
Joël Dicker0
Okładka ksiązki - Księga rodu z Baltimore

Marcus, młody dziennikarz znany z Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta, pochodzi z biedniejszej gałęzi rodu Goldmanów, osiadłej w Montclair. Jego...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;