Prawie jak gwiazda rocka

Amber Appleton ma siedemnaście lat i mieszka z mamą i psem w szkolnym autobusie. Mimo trudnej sytuacji życiowej ta niepoprawna optymistka, samozwańcza Księżniczka Nadziei, nie tylko sama się nie poddaje, ale też chętnie pomaga potrzebującym pomocy. Czy uda jej się ocalić radość i nadzieję także w obliczu tragicznych wydarzeń?

Świat jest dla Amber sceną, a ona jest prawie jak gwiazda rocka: bez domu, bez grosza przy duszy, za to z ogromnymi pokładami energii, którą dzieli się z innymi. Jej występ nie pozostawi nikogo smutnym ani obojętnym.

Inspirująca, niezwykle pozytywna i mądra książka o dorastaniu i nadziei, która pozwala pokonać przeciwności losu.

,,Prawie jak gwiazda rocka" to jedna z bestsellerowych powieści dla młodzieży Matthew Quicka, znanego i lubianego autora ,,Poradnika pozytywnego myślenia", na podstawie którego powstał oscarowy film.

Kolejną ekranizację książki Quicka, w gwiazdorskiej obsadzie właśnie przygotowuje Netflix. Światowa premiera filmu zapowiadana jest na koniec tego lata, sierpień-wrzesień 2020.

Informacje dodatkowe o Prawie jak gwiazda rocka:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Sorta Like a Rock Star

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Prawie jak gwiazda rocka

Prawie jak gwiazda rocka - opinie o książce

„-Życie toczy się dalej - rzuca. -Niezależnie od tego, czy postanawiamy się nim cieszyć, czy nie. Więc równie dobrze możesz znaleźć sposób, żeby cieszyć się tymi aspektami, którymi się da. Nie możesz tak po prostu zrezygnować z życia, Amber.” Dział książek dedykowanych dla młodzieży, bo przecież żadne z nas nie chce czuć się dorosłym. Powolne kroki przemierzające regały, poluję niczym myśliwy w poszukiwaniu zwierzyny. Coś jednak przykuwa moją uwagę… żółte kurczę, sięgam po nie dłonią. Na twarzy pojawia się pozytywny grymas, dzieło Matthew Quick’a, to o nim tyle słyszałam, lecz ciągle było coś przed nim. No cóż na wszystko przychodzi czas, przyszedł i na nadchodzącego króla. Wiecie w czym tkwi absurd? Presja społeczeństwa jest tak wielka, że człowiek podświadomie ma już jakieś wymuszone zdanie, a wiele o owym autorze słyszałam. O jego wcześniejszej pracy jak i jego perełce ,,Poradniku pozytywnego myślenia". Przejdźmy do książki, te „żółte kurczę” ma naprawdę świetną oprawę, jeżeli mówimy tylko o okładce. W dziale książek dla młodzieży co druga książka ma grubą świetną okładkę, jakbyśmy się nie wzbraniali to wygląd robi pierwsze wrażenie. Ona jednak była ponad, to moment w którym dzieło samym nazwiskiem przebija się ponad grube, karbowane smoki i zakochane pary na okładkach. Jak przyszło na młodzieżową książkę była bardzo przystępna, lekka okryta odpowiednim słownictwem, co pozwalało przez nią przebrnąć bez większych oporów. Nie mylmy tutaj braku treści z tempem książki, czy jej językiem, ponieważ to właśnie przekaz jaki niesie owa literatura jest jej pięknem. Pozytywne myślenie to chyba najlepszy epitet jakim jestem w stanie opisać te książkę. „Jestem całkiem dobrą katoliczką. Wciąż mam błonkę. Trzymam z Maryjką. Jestem całkiem świętą nastolatką, hej!” „(...) ksiądz strasznie mieszał w historiach o Jezusie - opowiadał o Nim tak, jakby Jezus był aroganckim nudziarzem, który nie miał w sobie ani odrobiny rock and rolla, a przecież wszyscy wiemy, że to nieprawda.” Amber Appleton, to nasza główna bohaterka ma siedemnaście lat, w dalszych stronicach opowieści poznajemy jej losy, a nie są za wesołe. Amber jest biedną dziewczyną mieszkającą z mamą w autobusie. Tak, dokładnie w autobusie. Czytając czułam aż smutek, co jest najgorsze w powieściach dla młodzieży? Dotykają problemów, które nas otaczają przez co stają się bardziej realne. Mniejsza wracając do kilku zdań o treści, poznajemy losy mamy z córką mieszkających w autobusie z powodów finansowych. Amber mimo sytuacji życiowej w której żadne z nas nie chciałoby się znaleźć zachowuje się naprawdę rozsądnie. Pomaga innym, lecz nie chodzi tutaj o jej sielankę życia ludzkiego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy jej mama umiera. Amber mimo ciężkiej sytuacji dostaje kolejnego kopniaka w tyłek. Nasza nastolatka była mocno wierząca, tak dokładnie wierząca, zmierza się z problemem jaki dotyka każdego z nas. Nigdy nie jesteśmy gotowi na utratę kogoś bliskiego, dlatego wtedy zadajemy sobie pytanie ,,dlaczego Bóg, a dla Amber „Gwiazda Rocka” tak postąpił"? Quick dał nam zarys przesyconej fantazją nastolatki, która jest ideałem dla każdego. Młoda w wolnych chwilach spędza czas ze starszymi, ludźmi zza granicy i zwierzętami zarażając wszystkich optymizmem. Rozdziały książki doskonale oddają stan, w jakim znajduje się Amber, a to właśnie nadaje tempa książce. Początki rozwlekłe, przez które szybko przechodzimy, po zwrot akcji - śmierć jej mamy. Autor doskonale oddaje nam to co zachodzi w głowie i sercu głównej bohaterki. Nie chce wam teraz wszystkiego streszczać i dobierać przyjemności czytania, mam nadzieje że nieco udało mi się was zachęcić do tej książki. Jest łatwą i fantastyczną opowieścią o młodej dziewczynie, która przynajmniej u mnie zasiadała ziarno refleksji po przeczytaniu. A o to chyba właśnie chodzi, prawda? Aby nie przebrnąć obojętnie przez jakąś książkę. Polecam ją wszystkim bardzo gorąco. W szczególności młodszym czytelnikom. Recenzja również na blogu: https://czytaczyk.blogspot.com/2017/07/tytuoryginalny-sorta-like-rock-star.html
Kolejna świetna książka jaką przeczytałam. Smutna i wesoła dająca nadzieję. Tak to w niej jest najważniejsze, to że Amber-jej bohaterka mimo przeciwnościom losu i tragediom jakie ja spotykają nie traci nadziei na lepsze jutro i dzięki ludziom którzy ją otaczają mimo zwątpieniom odzyskuje wiarę i nadzieję że jeszcze wszytko się ułoży.
Avatar użytkownika - Tambonietu
Przeczytane:2015-02-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Poradnik pozytywnego myślenia
Matthew Quick0
Okładka ksiązki - Poradnik pozytywnego myślenia

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię - jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić...

Prawie jak gwiazda rocka
Matthew Quick0
Okładka ksiązki - Prawie jak gwiazda rocka

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska