reklama

Prochem i cieniem

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-10-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380759091
Liczba stron: 400
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zygmunt Kubiak
Ilustracje: MAriusz Banachowicz

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera - Rafalskiego - stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa - Wujka. Staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie podstawowe pytanie: czy były policjant został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia sprawiły, że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący w nim ,,materiał na gangstera"? Czy grupa operacyjna ,,Szakal" dotrze do bezwzględnego narkobossa - Wujka? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Rodion Vlacic - największy wróg komisarza?

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Prochem i cieniem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Prochem i cieniem

Przeszłość potrafi powrócić niczym bumerang w najmniej spodziewanym momencie. W trzeciej części przygód Alana Berga zostaje on ochroniarzem milionera Rafalskiego. Człowieka bogatego, który podobno dorobił się na legalnych interesach. Mając dług staje się u niego prawą ręką. Komisarz odchodzi ze służby. Cała grupą opiekuje się teraz Młody. Będąc ochroniarzem można byłoby sądzić, że to praca spokojna i nudna jak flaki z olejem. A tu niespodzianka. Akcja i poziom niebezpieczeństwa jest równy a nawet i wyższy od tego, czego doświadczył w poprzednich częściach. 
  
   Autorka w trzeciej części wrzuciła Berga dosłownie do środka mafii. Do worka pełnego węży. Z każdej strony grozi niebezpieczeństwo. Berg choć już nie pracuje to jednak nawyki pozostały. No i nie zapomniał o starych kumplach. Akcja została utrzymana na odpowiednim poziomie. I tym razem zostałam zaskoczona. Tym, czego doświadczył główny bohater. Normalnie on nigdy nie będzie miał spokojnego życia. On musi coś robić. Musi węszyć i narażać się na niebezpieczeństwo. Przecież nie może pozwolić, by zło rosło w siłę i wyciągało swe macki po kolejne ofiary. Lata pracy i nauki robiły swoje - ciągle czujny. Zostałam usadzona w fotelu w otwarta buzią czytając końcówkę tej historii. I jak zwykle pozostał niedosyt oraz oczekiwanie na kontynuację. 

Gorąco polecam cała serię. Mafia kontra stróże prawa. W myśl zasady - najciemniej pod latarnią. 
  

Link do opinii
Inne książki autora
Cienka granica
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Cienka granica

Osiem nieskomplikowanych pytań zadanych funkcjonariuszom Policji i służb specjalnych oraz profilerowi. Mjr Tomasz BudzyńskiPłk Piotr WrońskiJan Gołębiowski...

Między prawami. Polowanie na Wilka
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Między prawami. Polowanie na Wilka

Komisarz Berg (pseudonim „Proca”) jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem przestępczości...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy