Prochem i cieniem

Data wydania: 2019-10-09
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zygmunt Kubiak
Ilustracje: MAriusz Banachowicz

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera - Rafalskiego - stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa - Wujka. Staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie podstawowe pytanie: czy były policjant został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia sprawiły, że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący w nim ,,materiał na gangstera"? Czy grupa operacyjna ,,Szakal" dotrze do bezwzględnego narkobossa - Wujka? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Rodion Vlacic - największy wróg komisarza?

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Prochem i cieniem

Opinie o książce - Prochem i cieniem

Przeszłość potrafi powrócić niczym bumerang w najmniej spodziewanym momencie. W trzeciej części przygód Alana Berga zostaje on ochroniarzem milionera Rafalskiego. Człowieka bogatego, który podobno dorobił się na legalnych interesach. Mając dług staje się u niego prawą ręką. Komisarz odchodzi ze służby. Cała grupą opiekuje się teraz Młody. Będąc ochroniarzem można byłoby sądzić, że to praca spokojna i nudna jak flaki z olejem. A tu niespodzianka. Akcja i poziom niebezpieczeństwa jest równy a nawet i wyższy od tego, czego doświadczył w poprzednich częściach.

Autorka w trzeciej części wrzuciła Berga dosłownie do środka mafii. Do worka pełnego węży. Z każdej strony grozi niebezpieczeństwo. Berg choć już nie pracuje to jednak nawyki pozostały. No i nie zapomniał o starych kumplach. Akcja została utrzymana na odpowiednim poziomie. I tym razem zostałam zaskoczona. Tym, czego doświadczył główny bohater. Normalnie on nigdy nie będzie miał spokojnego życia. On musi coś robić. Musi węszyć i narażać się na niebezpieczeństwo. Przecież nie może pozwolić, by zło rosło w siłę i wyciągało swe macki po kolejne ofiary. Lata pracy i nauki robiły swoje - ciągle czujny. Zostałam usadzona w fotelu w otwarta buzią czytając końcówkę tej historii. I jak zwykle pozostał niedosyt oraz oczekiwanie na kontynuację.

Gorąco polecam cała serię. Mafia kontra stróże prawa. W myśl zasady - najciemniej pod latarnią.

Cienka granica
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Cienka granica

Osiem nieskomplikowanych pytań zadanych funkcjonariuszom Policji i służb specjalnych oraz profilerowi. Mjr Tomasz BudzyńskiPłk Piotr WrońskiJan Gołębiowski...

Między prawami. Polowanie na Wilka
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Między prawami. Polowanie na Wilka

Komisarz Berg (pseudonim „Proca”) jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem przestępczości...

Immunitet
Remigiusz Mróz